מחקר חדש מגלה: יש קשר בין עישון לבין חומרת קורונה

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

נגיף הקורונה התפשט בעולם במהרה ושיבש את החיים של כולנו, מבחינה כלכלית, נפשית וחברתית. חוסר המידע למידעמחקר חדש מגלה: יש קשר בין עישון לבין חומרת קורונה הנגיף החדש גרם לחוסר וודאות לגבי התסמינים, הסיבוכים והפגיעות בטווח הרחוק. בנוסף, עלתה השאלה – האם ישנן אוכלוסיות אשר נמצאות בסיכון גבוה יותר לחלות בקורונה או לפתח תסמינים קשים וסיבוכים?

נכון לכתיבת מילים אלו, אנו יודעים שלמחלות רקע ולגיל מבוגר ישנה השפעה על חומרת המחלה, אולם, לפי מחקר חדש שהתפרסם נראה שגם לעישון יש קשר לכמה חמור אדם יכול לחלות בקורונה. המשיכו לקרוא וגלו עוד על הנושא של – מחקר חדש מגלה: יש קשר בין עישון לבין חומרת קורונה.

 מצב הקורונה בעולם

איננו יודעים בדיוק היכן התפתח הנגיף, אך המקרים הראשונים של חולי קורונה התגלו לראשונה בסין ובמהרה הנגיף התפשט לכל מדינות העולם. אף אחד מאיתנו לא דמיין שייתכן כזה מצב שבו גבולות יסגרו, מעברים יחסמו וכלכלות שלמות יקפאו. עקב הקורונה, כולנו חווינו מצבים קיצוניים של חוסר וודאות, חרדה כלכלית, חרדה בריאותית ודאגה לקרובים שלנו. החיסון שאמור להילחם בנגיף הקורונה העלה אצל רבים מאיתנו את התקווה לכך שאולי נוכל בקרוב לחזור לחיי השגרה שפעם הכרנו. שהכלכלה תפתח, בתי העסק יחזרו לעבוד ושנוכל לחזור ולהיפגש עם בני המשפחה שלנו ללא חשש.

מהן השפעות העישון על גופנו?

עישון סיגריות עשוי להשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו בצורה אחרת. ישנן מספר מחלות ומספר מצבים גופניים אשר יכולים להתפתח בעקבות עישון סיגריות. אדם יכול לסבול מאחד מהם, מכמה מהם או מאף אחד מהם, למשל:

  • מחלות בדרכי הנשימה, כגון: אסטמה, מחלת ריאות חסימתית כרונית, ברונכיטיס ועוד.
  • סוגים שונים של מחלת הסרטן, לדוגמא: סרטן שלפוחית השתן, סרטן ריאות, סרטן הלבלב, סרטן בחלל הפה ועוד.
  • מחלות לב ומחלות כלי דם, כמו: אירוע מוחי, מחלת לב איסכמית, מפרצת באבי העורקים, טרשת עורקים ועוד.
  • כושר גופני – עישון יכול לפגוע בכושר הגופני של האדם ואצל גברים הוא אף עשוי לגרום לאין-אונות ולפגיעה בפוריות.
  • עור הפנים – מעשנים חושפים את עצמם לכך שעור הפנים שלהם יזדקן מוקדם יותר.

לפיכך, ניתן לראות שעישון מזיק מאוד לגוף וגם למראה שלנו ועישון נחשב להרגל מגונה שיש להיפטר ממנו. הפסקת עישון היא תהליך קשה, בעיקר עבור אנשים שמעשנים הרבה שנים. הניקוטין, החומר הפעיל בטבק של הסיגריה, יוצר אצל המעשן תלות.

מעשנים אשר מנסים להיגמל מסיגריות עשויים לחוות מספר תסמיני גמילה ותופעות לוואי כמו: זעם, כעס, חוסר סבלנות, דיכאון, כאבי ראש ועוד. בכדי להתמודד עם תופעות הלוואי הללו ועם הצורך העז לעשן, אנשים רבים מחליטים להשתמש בעזרים שונים אשר יכולים לסייע להם להפסיק לעשן, למשל: סוכריות ניקוטין, מסטיק עם ניקוטין ותרופות במרשם רופא. מעבר לכך שהעישון הוא באופן כללי לא טוב לבריאות שלנו, נראה שהוא גם ממש לא טוב בזמן מגיפת הקורונה.

על הקשר שבין עישון לבין קורונה דובר כבר בתחילתה של המגיפה

בחודשים הראשונים של מחלת הקורונה, כאשר התחילו לעלות נתונים על המחלה, על אופן הפגיעה שלה, הסיכונים ודרכי ההידבקות, הועלו השערות לגבי הקשר בין עישון לחומרת מחלת הקורונה. נגיף הקורונה תוקף את הריאות ולכן זה רק הגיוני שלעישון, אשר מזיק גם לריאות, תהיה השפעה רעה על חומרת המחלה. אולם, הדבר לא הוכח והמומחים הרפואיים לא יכלו להיות בטוחים בכך. אולם, מחקר שמגיע מלונדון, מקינגס קולג׳, מצא באופן רישמי עדות לכך שעישון משפיע לרעה על הנגיף ועל חומרת הסימפטומים אצל מעשנים.

המחקר שהוכיח את הקשר בין קורונה לעישון

החוקרים מקינגס קולג׳ ביקשו לחקור את הקשר בין עישון לחומרת התסמינים של מחלת הקורונה. איך הם עשו זאת? – בעזרת אפליקציה המיועדת לעקוב אחר תסמיני מחלת הקורונה, החוקרים ניתחו את הנתונים מהאפליקציה בכדי לסייע להם למצוא את הקשר בין עישון וחומרת התסמינים. הנתונים שנאספו כללו מידע מכ-2.5 מיליון אנשים שנרשמו לאפליקציה. אנשים אלו דיווחו בעצמם על התסמינים שהם חווים ו-11% מהמשתתפים היו אנשים שמעשנים.

לאחר ניתוח הנתונים, החוקרים מצאו שלפי נתוני האפליקציה לאנשים אשר מעשנים יש יותר סיכוי לפתח תסמינים של המחלה ובנוסף, אנשים מעשנים מתאשפזים יותר בבית החולים מאשר אנשים שלא מעשנים.

ד"ר מריו פאלצ'י היה אחד מהחוקרים שערכו את המחקר והוא ציין ש:״התוצאות שלנו מראות בבירור כי מעשנים נמצאים בסיכון מוגבר לסבול ממגוון רחב יותר של תסמיני COVID-19 מאשר שאינם מעשנים. הניתוח שלנו מראה כי עישון מגביר את הסבירות של אדם להגיע לבתי חולים, ולכן הפסקת עישון היא אחד הדברים שאנחנו יכולים לעשות כדי להפחית את ההשלכות הבריאותיות של המחלה".

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!