גמילה ממשחק פוקר

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

הימורים הינם אחד מגורמי ההתמכרות הנפוצים ביותר, אפילו שלכאורה לא מעורב בהם חומר אשר נצרך על ידי הגוף באופן פיזי. הימורים, הריגוש, ההתלהבות, אובדן השליטה, תחושת השווא שעוד רגע זה מגיע, הסיפוק והצורך – כל אלו לוקחים חלק באותה התמכרות להימורים, וביניהן גם פוקר.

התחושה של התמכרות, של חוסר יכולת להפסיק – זו תחושה משקרת. היא משקרת מאחר ונראה שזה גדול מאתנו, שזה בלתי אפשרי להגיד לזה לא. היא משקרת מאחר ולמעשה, בסופו של דבר – זה בראש. זה בתוככם. זה משהו שעל ידי תהליך גמילה מסודר, הממוקד בשינוי קוגניטיבי-תפיסתי, גם אתם תכירו בכך שאפשר להגיד לזה לא, כי זה פשוט מאוד תלוי בכם.

כיצד נראית התמכרות לפוקר

הבעיה עם התמכרות אשר אינה קשורה בחומר ספציפי, היא שלרוב קשה מאוד לשים אליה לב, או לזהות אותה כהתמכרות. זה נראה כמו בילוי תמים, במיוחד בעיני הסביבה, עד שמתחילים להופיע כל אותן תופעות נלוות – בזבוז הכספים, חובות, מצוקה נפשית, והתנהגות התמכרותית.

פעמים רבות באמת הסביבה לא מודעת, ואפילו האנשים הקרובים ביותר כמו בני הזוג והמשפחה. ההתמכרות הזו יכולה להסתתר נהדר למשך תקופה ארוכה, ואפשר לתת לה תירוצים רבים. כל זאת מאחר ובסופו של דבר לא נראה את ההשפעה הגופנית של חומר ממכר, בניגוד למשל בהתמכרות לסמים והשפעתם, או אפילו בהתמכרות לבצקים והעלייה במשקל בשל כך.

אך את התחושות הפנימיות של התמכרות, וההתנהגות הכללית המתלווה להן – את זה קשה להסתיר. לרבות העצבנות, הצורך, אובדן השליטה, ה-"רק עוד פעם אחת" על תצורותיו השונות, ולפעמים גם ההבנה האישית של עד כמה ההתמכרות לפוקר הורסת לי את החיים, את חיי החברה, את הדברים החשובים לי, וגם אותי עצמי.

ההתמכרות לפוקר הינה בסיכון גבוה להתמכרויות אחרות הקשורות בהימורים. למשל, וכיום מדברים על כך יותר ויותר, ההתמכרות לפוקר אונליין – אפליקציות משחקי הימורים אשר בהן מושקע כסף אמתי (ולעיתים גם לא), אשר מהוות גורם ממכר לכל דבר ועניין. או אפילו הימורים שונים לחלוטין מאשר פוקר, מאחר ואנחנו כל כך רגילים לפוקר ושם "יודעים לשלוט בעצמנו", ופתאום אפשר לזרוק קצת כסף על בלאק ג'ק או רולטה.

התמכרות להימורים, ולפוקר בפרט, היא תופעה רחבה, מוכרת ובעייתית מאוד. אבל ישנו אור בקצה המנהרה, והאור הזה הוא שאפשר להיגמל! זה לא תמיד פשוט, ותמיד כרוך בכך מהלך של ויתור, של שינוי, של התמודדות – אבל זה אפשרי בהחלט.

השיטה המהפכנית של איילת בן ארי לגמילה מפוקר

כן – גם אתם יכולים להיגמל מפוקר! אבל איך עושים את זה?

שיטת הגמילה המהפכנית של בן ארי מבוססת על הבנה קוגניטיבית, על שינוי תפיסתי, שמעביר אתכם ממצב של חוסר-אונים, של חוסר-שליטה, של התמכרות – למצב בו אתם מזהים את הכוח הנפשי שבכם לומר לא. פשוט לשים גבול. לקבל החלטה הקשורה אליכם, ומגיעה מתוככם.

גמילה אשר אינה נובעת מכם פנימה איננה גמילה. קשה מאוד לגרום לאדם להיגמל אם הוא לא רוצה בכך באמת, או לא מבין מה זה אומר "להיגמל". לכן תהליך הגמילה מתחיל במקום הזה של הבנה, במקום הזה שמתעמק במשמעות המילה "גמילה", ומה זה אומר בדיוק להיגמל. מה כרוך בהחלטה שאתם עומדים לקבל על עצמכם – להגיד לא להימורים.

ברגע שהגענו להבנה המעמיקה הזו של משמעות הגמילה עבורנו, ממה בדיוק אנחנו נגמלים ואיך חיינו הולכים להיראות מעתה והלאה – אז אפשר להיגמל בפועל. אם מקבלים את זה, אם מחליטים להיגמל באמת, זה אפשרי.

עתה מתחיל תהליך של ייצוב ההחלטה להיגמל, להביא את ההחלטה הזו לכדי יציבות כזו אשר לא תוכל להתמסמס או להתפרק אל מול הפיתוי. כאן חשוב גם להבין מהו פיתוי, וכיצד אנחנו נופלים בו כל פעם מחדש. ותאמינו או לא, אבל גם זה עניין קוגניטיבי-תפיסתי, גם זה כרוך במצב שבו אנחנו מרשים לעצמנו, לרגע אחד, להתבלבל ולהתלבט "אולי רק הפעם? זה קצת, זה דומה, זה לא משפיע אותו הדבר". קונפליקט זה כבר פיתוי! ולכן משמעותה של ההחלטה להיגמל הינה סופית, במילים אחרות – אין קונפליקט יותר. התשובה היא – לא!

גם אתם רוצים להחזיר את השליטה על חייכם לידיכם? אפשר להיגמל, וזה מתחיל בצעד אחד של יצירת קשר עם איילת בן ארי. השאירו פרטיכם בלשונית צור קשר, ואיילת תחזור אליכם בהקדם האפשרי לקביעת פגישת היכרות עם השיטה המהפכנית לגמילה, וזה עובד! בהתחייבות.

מקורות מידע:

Cards Chat, “Online Poker Addiction — Is Online Poker Addictive?”

Poker News, “Examining The Fine Line Between Problem Gambler and Poker Pro”

The Guardian, “Poker players at higher risk of other types of gambling addictions”

 

אולי יעניין אותך גם:

פוסט טראומה והתמכרויות – האם יש קשר בין השניים?

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!