מסטיקים לגמילה מניקוטין – עד כמה הם יעילים?

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עישון סיגריות זהו אחר ההרגלים הפוגעים באדם במגוון דרכים החל מפגיעה פיסית בכל הקשור לבעיות בריאות והגדלתמסטיקים לגמילה מניקוטין - עד כמה הם יעילים? הסיכוי לחלות במחלות שונות כמו סרטן לוע, סרטן ריאות, פגיעה בכלי דם ובלב ועוד, בעיות אסתטיקה כמו שיניים צהובות, זירוז של הזדקנות העור והופעת קמטים ועוד. מעבר לכך אנשים רבים המעשנים למעשה מכורים לסיגריות, התמכרות שהיא פיסית ופסיכולוגית.

כיצד עישון סיגריות משפיע על האדם?

עישון סיגריות זהו הרגל אשר יש אנשים שכאשר הם מחליטים להפסיק לעשן הם עושים זאת בקלות וברגע אחד ללא כל עזרה, אך יש אנשים אשר מתקשים לעשות זאת שכן הם הגיעו כבר למצב של התמכרות שמשפיעה בכל מיני רבדים ואספקטים למשל בפן הפיסי שכן סיגריות מכילות ניקוטין שהוא החומר הנמצא בהן ונחשב חומר ממכר והן בפן הפסיכולוגי שכן עישון סיגריות נותן למעשנים תחושה של מענה לצרכים רגשיים, עוזר להרגיע עצבנות, דיכאון, תחושות שליליות שונות למרות שבפועל, משהו בהתמכרות הוא זה שלמעשה גרם לתחושות האלו מלכתחילה ואלמלא העישון האדם לא היה סובל מעצבנות, דיכאון ועוד. בפן ההתנהגותי – חברתי יש משהו בלעשן עם החברה להרגיש שייך ובנוסף יש משהו בטקסיות סביב נושא העישון כמו סיגריה עם כוס קפה, או סיגריה אחרי האוכל וכדומה.

אילו פתרונות גמילה מעישון סיגריות עומדים לרשותנו כיום?

יש דרכים שונות להיגמל מעישון בעיקר לאותם אנשים המתקשים לעשות זאת לבד ללא כל עזרה. חלק מהפתרונות מסייעים להחליף את ההרגל והטקסיות סביב עישון הסיגריה כמו למשל סיגריה אלקטרונית, סוכריה על מקל או שימוש בקיסם, יש פתרונות המסייעים לחלק של הגמילה הפיסית כמו למשל מדבקות ניקוטין או מסטיק ניקוטין או תרופות מרשם ויש סדנאות לתמיכה בפן ההתנהגותי חברתי וכמובן שיש גם טיפולים אישיים עם אנשי מקצוע המתמחים בגמילה בהקשר של התמכרויות שונות בין היתר התמכרות לסיגריות. כאשר מבינים על איזה צורך עונה העישון, על מה הוא משפיע ובמה הוא נוגע, קל יותר למצוא את הפתרון שיעזור לתהליך הגמילה להיות אפקטיבי.

מסטיק ניקוטין: עד כמה הוא יעיל? כיצד הוא פועל? ולמי הוא מתאים?

אחד מהיתרונות שיש למסטיק ניקוטין זה שהוא ניתן לרכישה ללא מרשם, קל להשיג אותו והוא פשוט ונוח לשימוש. הוא עונה לצורך של גמילה בפן הפיסי שכן ניקוטין הינו החומר בסיגריות שגורם להתמכרות אך הוא אינו זה שגורם לסרטן. שימוש במסטיק ניקוטין תוך כדי הורדת המינונים בצורה מדורגת, יכול לעזור לאדם שבוחר להפסיק לעשן ומתקשה בגמילה בשל ההתמכרות הפיסית. מסטיק ניקוטין בעל השפעה של מספר שעות בודדות בעוד שמדבקת ניקוטין הינה למשך יממה. היתרון של מסטיק הינו שזה בשליטה של האדם, כאשר עולה הצורך לעשן סיגריה האדם מתחיל בלעיסת המסטיק בתנועות איטיות כדי לשחרר באיטיות את הניקוטין לגוף. הלעיסה היא איטית וכוללת הפסקות של מספר דקות בין סבבי הלעיסה עד לסיום ספיגת הניקוטין שבמסטיק, מה שנמשך לרוב עד 30 דקות.

המסטיקים מגיעים בדרגות חוזק שונות ומותאמים לכמות הסיגריות אותן מעשן האדם ביום. ההמלצה כללית היא להפסיק לעשן סיגריות טרם לעיסת המסטיק אך אנשים החווים קושי גדול יכולים לשלב בין השניים למשך פרק זמן מסוים. קיימת המלצה להוריד מינונים לאחר כ- 3 חודשים ולהגיע למצב של הפסקה מלאה תוך חצי שנה. יתכנו תופעות לוואי כמו דימום מהחניכיים, כמויות רוק גדולות, הפרעות עיכול, בחילות ועוד, במידה ויש תופעות לוואי חריגות וקשות יותר יש לפנות לרופא המטפל.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!