גמילה ממתוקים

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בדיוק כמו קוקאין והרואין, או כל סם אחר, סוכר יכול להיות ממכר. אפילו ממכר מאוד. ואולי אפילו הרבה יותר מסוכן ממה שאתם חושבים שהוא – מאחר והסוכר לא רק ממכר, הוא גם משפיע על כל אורח חייכם ומוביל לסיכונים בריאותיים מהותיים. ללא ספק אפשר להתמכר למתוקים, ובקלות גם אפשר לאבד את עצמך לטובת עוד פינוק קטן, ועוד פינוק קטן. אז איך מתמודדים עם זה?

התמכרות למתוקים וסוכר

לסוכר יש השפעה מדהימה על המוח, הוא ממריץ, משפר את ההרגשה, גורם לתחושה נעימה של סיפוק מידי, והוא גם ללא ספק טעים וכיפי לזלילה. אבל לצד זאת אנו יודעים כיום עד כמה צריכה מוגזמת של סוכר יכולה להוות סיכון בריאותי מהותי, שלא לדבר על מאפים, עוגיות, סוכריות, ממתקים, וכדומה.

צריכה מוגזמת של סוכר יכולה להוביל למחלות שונות, להתפתחות סכרת, לבעיות לב, דם, ועוד. סוכר גם יכול לפגוע בתפקוד הכללי של הגוף, להשפיע על החשיבה שלכם, ובסופו של דבר – ככל חומר ממכר אחר – גם לגרום לכם לתחושה שאתם חייבים אותו, זקוקים לו נואשות, עוד ועוד.

ההתמכרות למתוקים הינה תופעה ידועה ומוכרת כיום בעולם הרפואה, ולא לשווא אנו נתקלים בה בתצורות שונות – דיאטטניות, מדריכים לספורט, תזונאים, רופאים, מורים בבית הספר אפילו מתחילים לדבר ולעסוק בנושא הזה של סוכרים. כן, סוכר ממכר, בכל מובן שלא יהיה.

ההשלכות של התמכרות למתוקים

מעבר להתמכרות הנפשית, או למעשה הצורך המקושר לבחירה לחזור ולצרוך עוד ועוד, כמו כל התמכרות גם זו משפיעה על חיי החברה, על הביטחון העצמי, על שיקול הדעת וההחלטות שאנו מבצעים בחיים. להתמכרות למתוקים יש השפעה גורפת וניכרת על חיי המכור, בדיוק כמו כל סם אחר.

בנוסף לכך, ישנו הצד הרפואי והבריאותי. כאמור, התמכרות למתוקים יכולה להשפיע באופן גורף על מצבו הבריאותי של המכור. החל ממחלות כגון סכרת וכלה בתפקוד קלוקל של מערכות הגוף. זאת לצד עלייה במשקל עד לכדי עודף משקל, כשלים שונים של המוח ומערכת הדם, לכולסטרול אף יכול להיות חלק ניכר בכך וכדומה.

זהו מעגל סגור, מאחר ומצד אחד ההתמכרות משפיעה על החיים האישיים והחברתיים, ומצד שני על המראה והבריאות, אך שני עלו משפיעים גם הם על ההתמכרות בחזרה. ככל שהמצב האישי והבריאותי הולכים ומתדרדרים, כך מוצאים יותר נחמה במתוקים, וחוזר חלילה. זהו מעגל אכזרי וכואב, אשר הדרך היחידה לשבור אותו ולצאת משם היא לקבל את ההחלטה להיגמל.

השיטה המהפכנית של איילת בן ארי לגמילה ממתוקים

על מנת להיגמל ממתוקים תחילה חייבים להבין את משמעות הבחירה להיגמל. כאשר מדובר במאכלים, במזון, בדברים שאנחנו צורכים – עלינו להתחיל בלהבין מה זה אומר להיגמל, ממה בדיוק אנחנו נגמלים, ורק לאחר מכן אפשר לגשת אל "איך" עושים את זה בפועל.

בשיטה הייחודית של בן ארי, כל מטופל מוצא את סל הגמילה האישי שלו, אשר מפרט למעשה בדיוק ממה הוא נגמל ומה מעורב בתהליך הגמילה. על ידי בניית סל הגמילה האישי, הגמילה הופכת להיות משהו מובן, ספציפי, מסודר וברור, ולא תהליך כללי ועמום. זהו עניין חשוב והכרחי, מאחר והצלחת הגמילה מבוססת למעשה על היכולת לבצע בחירה ולקחת על עצמך את האחריות המלאה בכל הנוגע לבחירה זו. אם לא נדע לענות על השאלה "בחירה בנוגע למה", לא נוכל בעצם לקבל אף פעם בחירה אמתית.

בחירה היא תהליך של שינוי קוגניטיבי, זהו שינוי עמדות ותפיסות בנוגע למתוקים אשר מהם אתה מנסה להיגמל. על ידי הבנת הבחירה והמעורב בה, ניתן להתחיל ולעבד את תהליך הבחירה וקבלת ההחלטות בחייך. לאחר מכן, כל שנותר הוא למצוא את הדרך הנכונה להביא לכדי יציבות אמיתית בחייך עם הבחירה, לא רק לאימפולסיביות בבחירה אלא גם לדרך חיים אפשרית ומהותית, אשר בבסיסה ההחלטה להיגמל.

מעוניינים בפרטים נוספים על השיטה המהפכנית של איילת בן ארי? השאירו את פרטיכם בטופס, ואחד מהמומחים שלנו בשיטת בן ארי יצור עמכם קשר לקביעת פגישת היכרות – הצעד הראשון שלכם בדרך לגמילה אמיתית.

מקורות מידע:

כללית, "גמילה מסוכר וגלוטן"

WebMD, “The Truth About Sugar Addiction”

Psychology Today, “How To Get Over Your Sugar Addiction”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!