סוכריות ניקוטין לגמילה מסיגריות

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גמילה מעישון היא דבר מאוד קשה לעשות, כל מעשן יודע את זה. כמה פעמים שמעתם אנשים שמעשנים הרבה שנים אומרים ״הלוואי ולא הייתי מתחיל לעשן כשהייתי צעיר יותר״. מעשנים רבים רוצים להפסיק לעשן אבל בשל ההתמכרות לניקוטין, החומר הממכר הפעיל בסיגריות, הם לא יכולים להפסיק.

אם אתם רוצים להפסיק, את הצעד הראשון כבר עשיתם, בכך שאתם מחפשים מידע על איך לעשות זה את. אתם מחפשים דרכים להפסיק לעשן? המשיכו לקרוא את המאמר וגלו תחליפים לניקוטין החל ממדבקות ועד לסוכריות ניקוטין לגמילה מסיגריות.

מהו ניקוטין?

ניקוטין הוא חומר אשר מצוי בעיקר בצמח הטבק אך הוא גם נמצא בצמחים נוספים, למשל: תפוחי אדמה, עגבניות, חצילים ופלפלים ירוקים. ניקוטין הוא למעשה אלקלואיד וסם פסיכואקטיבי ממריץ והוא החומר הפעיל במוצרי הטבק, לדוגמה: בסיגריות ובסיגרים.  האופן שבו ניקוטין משפיע על גופו של המעשן הוא אינדיבידואלי ותלוי בכל מיני פרמטרים, כגון: תזונה, גיל ועוד.

פעמים רבות אנשים חושבים שהדבר המסוכן בסיגריות הוא הניקוטין אולם זה לא בדיוק נכון. הנזק העיקרי אשר נגרם בשל העישון בכלל קשור לחומרים אחרים אשר נמצאים בסיגריה. הבעיה עם ניקוטין היא, שניקוטין הוא חומר ממכר ולכן הוא גורם לכך שהגמילה מסיגריות כל כך קשה. מחקרים שנעשו מצאו קשר בין ניקוטין למחלות לב ולמחלות כלי דם, אך עם זאת, עדיין ישנו קושי לבודד את ההשפעה של ניקוטין באופן בלעדי על מחלות אלה.

גמילה מעישון – משימה אפשרית בהחלט

התהליך של הפסקת עישון יכול להיות מאוד קשה, בייחוד לאנשים שמעשנים הרבה שנים ולמעשנים כבדים. החומר הממכר בסיגריה, הניקוטין, גורם לכך שישנה תלות של האדם בצורך לעשן, תלות פיזית ומנטלית. העישון מזיק לבריאות שלנו בהמון דרכים, גם בכך שהוא תורם להתגבשותן של מחלות וגם בכך שהוא פוגע באיברים שונים בגוף שלנו, למשל בעור הפנים שלנו.

גמילה מעישון עשויה להיות מלווה בתופעות לוואי ובקשיים, גם פיזית וגם נפשיים, לכן אנשים רבים בוחרים להשתמש בתחליפי ניקוטין בכדי לסייע להם עם תקופת המעבר הלא פשוטה הזו.  תחליפי ניקוטין לסיוע למעשנים בגמילה מסיגריות יכולים להיות מדבקות, מסטיקים או סוכריות שניתנות לקנייה ללא מרשם רופא. ישנן גם תרופות למשל צ׳מפיקס וזייבן שגם יכולות לסייע אך עבורם צריך מרשם רופא.

מסטיק עם ניקוטין לנגמלים מעישון, איך זה עובד בעצם?

מסטיק ניקוטין הוא תחליף ניקוטין באמצעותו הניקוטין מסופק לגוף דרך הפה ולמעשה כאשר המעשן חש צורך לעשן סיגריה ניתן להכניס את המסטיק עם הניקוטין לפה וללעוס אותו. יש ללעוס את המסטיק באיטיות בכדי לא לשחרר עודף ניקוטין לגוף.

לאחר כ-10 לעיסות תורגש תחושה של נימול או עקצוץ בלשון או שתטעמו מעט חריף בפה, בשלב זה יש להפסיק ללעוס את המסטיק. בשלב הבא, אחרי שהפסקתם ללעוס, השאירו את המסטיק בחלל הפה ושימו אותו בין החניכיים לפנים הלחי, עשו זאת במשך דקה אחת או שתיים.  כאשר תחושת הנימול, העקצוץ או הטעם החריף יעברו, תוכלו ללעוס את המסטיק שוב באיטיות עד שתרגישו את הטעם של הניקוטין ועוד פעם להניח את המסטיק בין החניכיים ללחי. אתם יכולים לחזור על הפעולה הזו מספר פעמים עד שהניקוטין יספג, בדרך כלל זה לוקח כ 30 דקות.

שימו לב שיש הגבלה לכמה מסטיקים מותר ללעוס וזה לפי כמות הסיגריות שבדרך כלל אתם מעשנים ביום. ישנן גם תופעות לוואי אפשריות ומומלץ לפנות לפני השימוש במסטיקים עם ניקוטין לרופא בכדי לקבל הדרכה מקצועית וברורה. אין לעשות פעולות רק לפי הכתוב במאמר זה, תמיד מומלץ לפנות לרופא.

אפשר גם להסתייע בסוכריית מציצה עם ניקוטין

בדומה למסטיק גם סוכרית הניקוטין מסייעת למעשנים להיגמל מסיגריות. אופן השימוש בסוכרית המציצה עם ניקוטין היא למצוץ אותה כאשר מתעורר החשק לעשן. אין לבלוע את הסוכריה ואין ללעוס אותה.

כאשר אתם מרגישים את הטעם של הניקוטין מומלץ לא לזרוק את הסוכריה, אלא, גם כאן, לשמור אותה בין החניכיים לדופן הפנימית של הלחי וכל כמה דקות אתם יכולים לחזור ולמצוץ את הסוכריה בכדי לשחרר עוד ניקוטין. סוכריות מציצה עם ניקוטין מגיעות בשתי דרגות חוזק שהן: 1 מיליגרם ו-2 מיליגרם.

אין להשתמש בסוכריות המציצה עם ניקוטין אם אתם לא מעשנים ואם טרם מלאו לכם 18 שנים.  גם במקרה של סוכריות מציצה עם ניקוטין יש לפנות לייעוץ מקצועי עם רופא שיוכל לבחון את ההיסטוריה הרפואית שלכם ולהמליץ לכם על הדרך הטובה ביותר עבורכם להשתמש במוצר זה.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!