תרופת סובוטקס

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תרופת סובוטקססובוטקס הינה תרופה המחליפה את התלות בסמים אופיאטים וניתנת במסגרת טיפול רפואי, חברתי ופסיכולוגי. התרופה מגיעה בצורה של כדור המכיל 8 מ"ג של החומר הפעיל Buprenorphine As Hydrochloride. התרופה אינה כלולה בסל התרופות ונטילתה מצריכה מרשם רופא.

סובוטקס הינה תרופה המיועדת לטיפול באנשים המכורים לסמים אופיאטים, כמו במקרים של גמילה מהרואין. השימוש בסובוטוקס מיועד לשתי מטרות עיקריות:

1. טיפול בגמילה – התרופה עוזרת לטפל בכל הסימנים הפיזיים המלווים את תהליך הגמילה מסמים אופיאטים. טיפול בסובוטקס נחשב, יחסית לטיפולים אחרים, קל ובטוח, לכן ניתן לבצע טיפול זה גם בביתו של המטופל ולא רק במרכזי הטיפול. כמו כן, החומר המצוי בתרופה עוזר לגמילה מוחלטת מן הסם.

2. טיפול כתחליף לסם – בחלק מן המקרים ניתן להשתמש בתרופה כתחליף לסם עצמו ובדרך זו לשמור על איכות חיים תקינה. טיפול באמצעות סובוטוקס כתחליף לסם הינו הטיפול המומלץ והמקובל על ידי רופאים רבים.

רכישת התרופה

ניתן להשיג סובוטקס בכל אחד מבתי המרקחת באמצעות מרשם רופא. בעת הרכישה יש לקחת בחשבון כי תהליך השגת התרופה יכול לקחת בין יום לשלושה ימים, תלוי בטיפול של משרד הבריאות. כל מרשם אשר מוצג בפני הרוקחים בבית המרקחת עובר ביקורת של משרד הבריאות בכדי למנוע כפילויות.

יתרונות הטיפול

קיימים אנשים אשר יודעים כי אינם מסוגלים להיגמל באופן מוחלט מן הסם או שאיכות חייהם נפגעה כתוצאה מכך. תופעה זו נגרמת ככל הנראה בגלל אלמנט פיזי המצוי באותם מכורים להרואין אשר גורם להם להזדקק להשפעה של אותו הסם. הסובוטקס מהווה תחליף מצויין לסם בכך שהוא ממלא בין היתר גם חסך זה. בעזרת תחליפי הסם יכולים אותם נגמלים לתפקד בכל מישורי החיים ולנהל את חייהם באופן תקין בכל היבט- בעבודה, לימודים, זוגיות, חיי משפחה וכדומה. לא ניתן להבחין כי אדם נוטל את התרופה מכיוון שאין לה שום סימנים מזהים.  

מהלך הטיפול

יש להתחיל את הטיפול כאשר המטופל נמצא בשלב בינוני של הקריז ולא כאשר הוא נמצא במצב קריז ודאי. בתחילת הטיפול יתכנו תחושות לא נעימות המדמות תופעה של קריז כמו: הזעה, כאבים, רעידות וכדומה. תסמינים אלו אמורים לחלוף תוך מספר שעות עד ימים. תופעה זו הינה חיובית ומציינת את תהליך ההתנקות של הגוף מן הסם.

התחושות הללו חולפות ולאחריהן תחול הרגשה טובה וכל סימני הגמילה יעלמו. אנשים רבים מרגישים כל כך טוב בשבוע הראשון לנטילת התרופה עד כי הם מחליטים, באופן מוטעה, להפסיק את הטיפול. חשוב לזכור כי ההרגשה הטובה נובעת כתוצאה מן התרופה וכדי לטפל באופן מוחלט בבעיית ההתמכרות יש לעבור תהליך ארוך של טיפולים פסיכולוגיים, פיזיים והתנהגותיים.

אופן השימוש בסובוטקס

את התרופה מניחים מתחת ללשון בכדי לאפשר לה להיכנס באופן יעיל ומהיר ישירות למחזור הדם. באופן זה מגיעה מהר יותר תחושת ההקלה מן ה"קריז". למרות טעמה המר חשוב לקחת אותה באופן הזה מכיוון שיעילותה יורדת ב- 80% במידה ולוקחים אותה בבליעה. הטיפול מאוד קל וכמעט לא מלווה בתופעות לוואי. המינון של התרופה תלוי ברמת המינון לה זקוק המטופל בכדי לסלק את השפעות הקריז.

מעקב רפואי

בכדי להתחיל בטיפול ראשית יש לפנות לרופא המטפל בכדי לקבל מרשם. בחודש הראשון של הטיפול יש להגיע לבדיקה שבועית אצל הרופא המטפל ולאחר מכן מספיקה בדיקה חודשית.

על סבוטקס לגמילה מהרואין

התמכרות לריצה

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!