ניקורט לגמילה מעישון

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ניקורט לגמילה מעישוןהמודעות לנזקי העישון בארץ ובעולם הולכת וגוברת. חוקים רבים האוסרים על עישון במקומות ציבוריים הולכים ומתרבים, ויותר ויותר אנשים מקפידים לשמור על אורח חיים בריא ללא עישון. הפסקת העישון אינה דבר קל, אך הכרחית לכל מי שמעוניין לשמור על בריאותו. קיימות מספר דרכים להפסקת עישון, אחת מהן היא בעזרת ניקורט.

מהם נזקי העישון?

הנזקים מן העישון הינם רבים ומסוכנים: מחלת לב תורשתית, אוטם שריר הלב, היצרות של עורקי הלב, לחץ דם וכולסטרול גבוהים, סרטן הריאות, סרטן הושט, סרטן הפה, סרטן הלוע, סרטן הלבלב, מחלות ריאה, ברונכיטיס כרוני, נפחת הריאה, קוצר נשימה, קושי בהתמודדות עם מאמצים קלים, אין אונות, מחלת כיב קיבה, פגיעה בעובר, עישון פסיבי ועוד.

האוכלוסייה המעשנת בישראל

מתוך דוח נתונים אשר פורסם בשנת 2003 נמצא כי 24% מן האוכלוסייה הבוגרת מעשנת. כ- 30% מכלל האוכלוסייה הינם גברים וכ- 10% מהם נשים. 12% מן הנשים דיווחו כי הן מעשנות בזמן הריון. ישראל ממוקמת במקום ה- 9 בעולם המערבי בשיעור העישון של בני נוער.

על פי הנתונים הרפואיים, גברים מעשנים מתים 13 וחצי שנים מוקדם יותר מאלו שאינם מעשנים ונשים כ- 14 וחצי שנים. מתוך הנתונים של האגודה למען המלחמה בסרטן עולה כי בישראל מתים מדי שנה כ- 10,000 אנשים כתוצאה מעישון (יותר ממספר המתים בתאונות דרכים או בטרור).

תהליך הפסקת העישון

תהליך הפסקת העישון הינו תהליך ארוך מכיוון שכרוכים בו יחדיו תהליכים פיזיים, נפשיים והתנהגותיים. תחליפי הניקוטין נמצאו כעזרים יעילים בתהליך הפסקת העישון. ניקורט הינו אחד מן התכשירים הנפוצים ביותר להפסקת עישון.

תרופת הניקורט עוזרת לניגמלים מעישון בשלושה מישורים עיקריים: המישור הראשון הינו הפחתת תסמיני הגמילה מעישון ובכך מתאפשר לנגמלים להמשיך לתפקד ללא צריכת הטבק, המישור השני הינו הפחתת האפקט המגביר הנמשך עד שהאדם מרגיש שהוא זקוק פחות ופחות לניקוטין והמישור השלישי הינו  השמירה על האיזון הנפשי והקלה במצבי לחץ.

ניקורט

ניקורט (NICORETTE) הינה תרופה המכילה ניקוטין ומטרתה לעזור לנגמלים מעישון להתמודד עם התקופה הראשונית של הגמילה. ניתן למצוא תרופה זו בכל בית מרקחת והיא אינה מצריכה מרשם רופא. התרופה אינה כלולה בסל התרופות.

התרופה מיועדת לעזור לנגמלים להתמודד עם סימפטום הגמילה אשר עלול להתרחש עם הפסקת צריכת הניקוטין. התרופה מתאימה למבוגרים מעל גיל 18. את הניקורט ניתן לצרוך כמשאף, כמדבקות עוריות או כחפיסת מסטיקים. המרכיב הפעיל בתרופה הינו mg10 של ניקוטין. ברוב המקרים צריכת ניקורט בלבד אינה מספיקה בשביל הפסקת העישון ויש לשלב גם קבוצות תמיכה או סיוע נפשי.

מסטיק ניקורט

מסטיק ניקורט נמכר בישראל בכל בית מרקחת ללא מרשם רופא. בעת לעיסת המסטיק משתחרר באיטיות ניקוטין המסייע למשתמש להתמודד עם תסמיני הגמילה הנובעים מהפסקת העישון.

מדבקות עוריות

בישראל ניתן למצוא מדבקות המכילות כ- 7, 14 או 21 מ"ג של ניקוטין. מידת השימוש מותאמת למידת ההתמכרות. היתרון העיקרי של המדבקות על פני שאר השיטות הוא עניין הנוחות. אין צורך ללעוס או לשאוף דבר, אלא רק להדביק את המדבקה על פני העור. בשיטה זו משתחרר הניקוטין באופן איטי יותר וקל יותר להתמיד בה לאורך זמן.

משאף ניקורט

משאף הניקורט בנוי כשפורפרת פלסטיק הדומה במראה שלה לסיגריה. לתוך השפורפרת מוכנס הניקוטין וכל שאיפה מן ה"סיגריה" משחררת את הניקוטין בכמות זעירה אל הגוף. בניגוד לסיגרייה המשאף אינו מכיל תחמוצות פחמן, זפת ורעלים אחרים. לסיכום, ניקורט הינה תרופה המסייעת לנגמלים מעישון, מקלה על תסמיני הגמילה ועוזרת להם להתמיד במשימתם.

אולי יעניין אותך גם:

האם חיישן יכול לעזור להיגמל מעישון אחת ולתמיד?

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!