גמילה מטרמדקס

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גמילה מטרמדקסטרמדקס (ידועה גם בשמות המסחריים טראבר, טרמל, טרמדקס פלאשטב ובשם הגנרי Tramadol) היא תרופה שמשמשת לשיכוך של כאבים בעוצמה בינונית עד חזקה המגיעה במגוון צורות לרבות נרות, טבליות וקפסולות. מדובר על תרופה שאינה נרקוטית ולפיכך הסיכון להתמכרות נחשב לנמוך יחסית. בין היתר היא משמשת לטיפול בכאבים שאופייניים למחלות ממשפחת מחלות הסרטן.

תופעות הלוואי השכיחות של התרופה כוללות סחרחורות, כאבי ראש, עייפות, נמנום, בחילות ועצירות ותופעות הלוואי הפחות שכיחות של השימוש בה כוללות דיכאון, הזיות, בלבול, הרחבת כלי דם, הפרעות ראייה, הקאות, צרבת, שלשול, חוסר תיאבון, נפיחות, גרד, פריחה, הפרעות שינה, רעד ועוד. במקרים נדירים במיוחד שמתרחשים לרוב בשל מינון יתר או בשל שילוב עם תרופות אחרות תיתכנה תופעת לוואי של פרכוסים.

תופעות לוואי שמחייבות התערבות רפואית מידית והפסקה של השימוש כוללות קשיי נשימה או קוצר נשימה, דופק מהיר, שינויים בקצב הלב, עקצוצים בגפיים, עוויתות ועוד.

תסמיני הגמילה של התרופה

בדומה לתרופות שונות אחרות, גם במקרה של טרמדקס, חל איסור מוחלט להפסיק ליטול את התרופה על דעת המטופל ללא הנחיה מסודרת של הרופא המטפל. הגמילה מהתרופה צריכה להתבצע באופן הדרגתי ביותר גם במידה ואין עוד צורך לעשות שימוש בתרופה. הפסקה מהירה מדי של השימוש בתרופה עלולה לגרום למגוון רחב ביותר של תופעות לוואי שכוללות בין היתר חוסר יציבות, עצבנות, חרדה, הפרעות שונות במערכת העיכול, זמזום באוזניים, הזיות, בעיות שינה, בלבול, חוסר תחושה ועוד.

ככל שהשימוש בתרופה ממושך יותר וככל שהפסקת השימוש מהירה יותר והדרגתית פחות, כך גדל הסיכוי שתופעות לוואי אלו תופענה.

באילו מצבים חל איסור על השימוש בתרופה?

ראשית חשוב לציין כי התרופה מסוגלת לעבור את מחסום השלייה ולהגיע למערכת הדם של התינוק ולפיכך השימוש בה אסור בתכלית האיסור עבור נשים בהיריון. בנוסף לכך התרופה אסורה לשימוש בילדים מתחת לגיל ארבע עשרה, אסורה לנשים מניקות, אסורה לשימוש בקרב חולים שסובלים מהתמכרות לאופיאטים, בקרב אנשים שסובלים מהרעלת אלכוהול, בקרב אנשים שסובלים מאפילפסיה, זיהומים במערכת העצבים המרכזית ועוד.

כמו כן התרופה אסורה לשימוש בקרב חולים שנמצאים בתהליך גמילה מסמים או מאלכוהול.

כיצד ניתן בכל זאת להפסיק את השימוש בתרופה?

הפסקת השימוש צריכה להתבצע באופן הדרגתי ביותר וכן יש לציין כי במהלך הגמילה מהתרופה ישנה חשיבות עליונה להימצא תחת מעקב של הרופא המטפל. עוד חשוב לציין כי למרות שלא מדובר בתרופה בעלת פוטנציאל התמכרות גבוה, הרי שישנם לא מעט מטופלים שמפתחים תלות נפשית גבוהה בתרופה. על מנת להיגמל מהתרופה במצב של התמכרות פסיכולוגית מומלץ לפנות לטיפול שניתן במסגרת רב מקצועית במטרה לטפל הן בהיבטים הפיזיים של הגמילה והן בהיבטים הנפשיים שלה.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!