גמילה מסיגריות אלקטרוניות

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

סיגריה אלקטרונית זה בריא? סביר להניח שלא. ההשפעות ארוכות הטווח של השימוש בסיגריות אלקטרוניות אינן ידועות באופן מלא. גמילה מסיגריות אלקטרוניותמה שכן ידוע זה שחלק מהמכורים לסיגריות ניסו להשתמש בסיגריה אלקטרונית לצרכי גמילה.אך תחליפי העישון האלקטרוניים עשויים גם הם לגרום להתמכרות. מספר המשמשים בסיגריות אלקטרוניות זינק וגם שיעור הצעירים שהתמכרו גבוה מאוד. בעת האחרונה גובר העניין בנושא של התמכרות מסיגריות אלקטרוניות ויש מה לעשות.

סיגריות אלקטרוניות וניקוטין

בסיגריה אלקטרונית, המשתמש נקרא "מאדה" ולא מעשן. השימוש נעשה על ידי שאיפה של חומרים שעוברים מיצוי וחימום, בתא בעירה ללא להבה כמו בסיגריה רגילה. חלק מהמכורים לסיגריות אלקטרוניות למעשה מאדים טבק או חומרים אחרים בשילוב ניקוטין. למרות שיש הטוענים כי זה פחות מזיק מסיגריות, הדעות חלוקות. במידה והסיגריה האלקטרונית מהווה אמצעי לצריכת ניקוטין, הגמילה עשויה להיות דומה מאוד לגמילה מסיגריות רגילות. כלומר, אפשר להשתמש בתחליפי ניקוטין ידועים כגון מסטיקים או מדבקות ניקוטין. בנוסף, גמילה באמצעות הפחתת שימוש הדרגתית יכולה להיעשות בדרך אחרת. ניתן לרכוש תמציות לאידוי, עם כמות הולכת ויורדת של ניקוטין. אגב, ניקוטין נחשב לאחד החומרים הכי ממכרים שיש ולכן, הפחתת שימוש הדרגתית יכולה להיות יעילה למדי. תסמיני גמילה ניתנים לשליטה אולם לא לכולם השיטה הזאת תוכיח את עצמה.

עבור הדור הצעיר, סיגריות אלקטרוניות הם 'היי-טק'

הדימוי של סיגריות אלקטרוניות כאמצעי בלתי מזיק ולמעשה מוצר הייטקי הביא הרבה צעירים להתנסות, לנסות ולהתמכר. רק לשם המחשה כמה עובדות. הסיגריה האלקטרונית הראשונה צצה לפני קצת יותר מ-15 שנה. כיום, השוק הזה מגלגל ברחבי העולם כ-20 מיליארד דולר. כאשר נמצא כי חלק לא קטן מהמכורים החל לפתח סימפטומים שונים במערכת הנשימה, החל לעלות העניין בגמילה. וזה חשוב מאוד מפני שמרבית המשתמשים הינם בני הדור הצעיר, חלקם כאלה שלא עישנו לפני כן סיגריות כלל. אנו מציינים זאת מפני שאף גמילה לא תהיה מוצלחת ללא החלטה מודעת וללא תמריץ. אם אתם משתמשים בסיגריות אלקטרוניות, קודם כל צריך להודות שזו בעיה. אחר כך צריך מוטיבציה פנימית חזקה. למשל העובדה שאתם עלולים לפתח בעיה בריאותית או לאבד שליטה על החופש שלכם.

האם סיגריה אלקטרונית מסייעת לגמילה מ'סיגריות רגילות'?

ציינו קודם לכן כי אם ההתמכרות היא לניקוטין, תחליפי ניקוטין יכולים לסייע להיגמל. אבל חשוב לזכור שגם לחוויית האידוי עצמה אפשר להתמכר בקלות. אנשים נהנים מהטקס של השימוש במאדה (וופורייזר). יתכן ותמצאו הרגלים התנהגותיים תחליפיים שיהפכו את הגמילה למעשית. לדוגמא, תוכלו לנסות להשתמש בסוכריות או מסטיקים (רגילים, ללא ניקוטין). אפשר לנסות להשתמש בחטיפי בריאות או נשנושים שונים, בכל פעם שמתחשק לכם להפעיל את המאדה. אם אתם רגילים להשתמש בתמציות אידוי בטעם מסוים (נניח, דובדבן או ווניל), חפשו חלופה בטעם דומה. למשל תה בטעם ווניל או סוכרית דובדבן.

בתהליך גמילה מסיגריות אלקטרוניות ספורט ופעילות חברתית יכולים לעזור

השתדלו לרענן את הפעילויות החברתיות שלכם, היפגשו עם אנשים חדשים. נמצא כי פעילות חברתית יכולה בהחלט להמריץ גמילה מהתנהגויות לא רצויות ושימוש בחומרים לא רצויים. גם פעילות גופנית נמרצת יכולה להוביל לדרך חדשה מבחינה בריאותית והתנהגותית. ניתן כמובן לשלב. נסו להצטרף לקבוצת רכיבה על אופניים. או הירשמו לחוג ספורט או כושר. אפשרות נוספת תהיה להצטרף לקבוצת גמילה. קבוצה כזאת שבה תפגשו אחרים עם רצון להשיג את אותה המטרה יכולה להעניק לכם את המוטיבציה החזקה. ואם זה לא מספיק, תוכלו להצטרף לאפליקציות גמילה מקוונות. זה בידיים שלכם, החליטו ובחרו בדרך שתשחרר אתכם מהתלות בסיגריה האלקטרונית שמפריעה לכם בחיים.

מקורות ולקריאה נוספת:
https://www.dispatch.com/news/20191115/weaning-off-nicotine-and-quitting-vaping-can-be-challenging
https://alorecovery.com/how-to-quit-vaping-stop-vape-withdrawal/

אולי יעניין אותך גם:

גמילה מקנאביס רפואי

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!