גמילה מעישון באמצעות מדבקות ניקוטין

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מדבקות ניקוטיןאחד מתחליפי הניקוטין הפופולאריים ביותר אשר מסייעים למעשנים רבים להיגמל הן מדבקות הניקוטין.

מדבקות הניקוטין הן מדבקות אשר מודבקות על העור ומפרישות ניקוטין בהדרגה, ובכך מספקות לגוף את הניקוטין החסר לו במהלך תהליך הגמילה.

מדבקות ניקוטין נחשבות לפופולאריות מאוד מכיוון שהשימוש בהן הוא פשוט והתוצאות המושגות בזכותן לא רעות בכלל, ועל מנת להפוך את השפעת המדבקות למרבית מומלץ להשתמש בהן בשילוב עם תחליפי ניקוטין נוספים (כמו מסטיקים) וכחלק מתוכנית גמילה מסודרת.

למי מתאימות מדבקות ניקוטין?

מדבקות ניקוטין מתאימות לכל אדם המנסה להיגמל מעישון וכחלק מתהליך הגמילה סובל מתסמיני גמילה שונים. מכיוון שהגוף מפתח תלות פיזית לניקוטין, הפסקת העישון גוררת אחריה תסמיני גמילה הכוללים רוגזנות, קשיי שינה, אי שקט, כאבי ראש ותסמינים נוספים. תסמיני הגמילה מופיעים בהתאם למצב ההתמכרות, ובמקרים רבים גורמים להפסקת ניסיון הגמילה ולחזרה לעישון סיגריות.

במקרים אלה, מדבקות הניקוטין יכולות לסייע להקלה על תסמיני הגמילה הקשים מכיוון שהן משחררות ניקוטין באופן הדרגתי ובכך מספקות לגוף את רמת הניקוטין הבסיסית החסרה לו. בזכות המדבקות, הגוף ממשיך לקבל את הניקוטין שחסר לו ותסמיני הגמילה מוקלים. לאורך זמן, תסמיני הגמילה חולפים בהדרגה, התלות הפיזית בניקוטין חולפת ותהליך הגמילה מוגדר כמוצלח.

יש לציין שהשימוש במדבקות הניקוטין אינו מבטיח את הצלחת תהליך הגמילה, והסיבה העיקרית לכך היא התלות הנפשית-התנהגותית בעישון הסיגריות. מלבד התלות הפיזית בניקוטין, חלק חשוב מההתמכרות לעישון הוא התלות הנפשית-התנהגותית, אשר מתבטאת בכך שעישון סיגריה הופך להרגל קבוע במצבים שונים. לדוגמא, עישון סיגריה עם הקפה, לאחר ויכוח, בתקופות של לחץ נפשי או בבילויים מתארים את התלות הנפשית-התנהגותית בסיגריות.

כמובן ששימוש במדבקות ניקוטין אינו פותר את התלות הנפשית-התנהגותית, ועל מנת לעשות זאת מומלץ להגיע לתכנית גמילה מסודרת הכוללת מפגשי ייעוץ, קבוצות תמיכה וכו'.

היתרונות של מדבקות הניקוטין על פני תחליפי ניקוטין אחרים

מדבקות הניקוטין נחשבות לתחליף ניקוטין פופולארי ביותר, בעיקר מהסיבות הבאות:

  • נוחות לשימוש – מדבקות הניקוטין קלות מאוד לשימוש, ולאחר הדבקתן על העור אין צורך "להתעסק" איתן או לעשות כל דבר אחר. בניגוד למסטיקים, טבליות או תרופות אשר דורשים מהמשתמשים בהם אחריות ממסוימת (לגבי מינונים, תדירות שימוש וכו'), המדבקות אינן דורשות כל אחריות ולאחר שמדביקים אותן נהנים מהשפעתן לפרק זמן ממושך על פי הגדרות היצרן.
  • מקל על רוב תסמיני הגמילה – מדבקות הניקוטין מקלות על רוב תסמיני הגמילה בצורה מהירה ויעילה, תוך מיעוט תופעות לוואי.
  • זמינות מאוד – מדבקות הניקוטין קלות מאוד להשגה, וכיום ניתן לרכוש און כמעט בכל בית מרקחת.

השימוש במדבקות אינו מונע את הדחף לסיגריה

למרות שמדבקות הניקוטין מספקות לגוף רמת ניקוטין בסיסית אשר מפחיתה את תסמיני הגמילה, המדבקות אינן מספקות מענה לדחף לסיגריה אשר מתעורר בסיטואציות שונות.

במקרים אלה, רצוי להשתמש בסוג נוסף של תחליף ניקוטין הפועל לטווח קצר, כמו מסטיקים או טבליות ניקוטין. בדרך זו, השילוב בין המדבקה אשר מספקת הפרשת ניקוטין לטווח ארוך והמסטיקים/טבליות אשר מספקים הפרשת ניקוטין בטווח הקצר, ניתן להשיג את האיזון המושלם ולהביא לגמילה מוצלחת. בנוסף, חשוב מאוד לפנות לייעוץ מתאים על מנת להתגבר על התלות הנפשית-התנהגותית לעישון סיגריה ולהפחתת הדחף המדובר.

יש לציין שגם השימוש במדבקות ניקוטין יכול לגרום לתופעות לוואי שונות כמו גרד במיקום הדבקת המדבקה והרעלת ניקוטין (בעיקר בשילוב עם תחליפי ניקוטין אחרים). ולכן, מומלץ מאוד להתייעץ עם רופא לפני תחילת תהליך הגמילה והשימוש באמצעי הגמילה השונים.

אולי יעניין אותך גם:

סוכריות ניקוטין לגמילה מעישון סיגריות – הכירו את תחליף הניקוטין הפופולרי

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!