נשים מעשנות נמצאות בסיכון לחלות ביותר מסוג אחד של סרטן

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

העישון מזיק לבריאות – מחקר שנערך מצא שלנשים מעשנות הנמצאות בקבוצת סיכון גבוה לחלות בסרטן השד נמצאות ברמת סיכוןנשים מעשנות נמצאות בסיכון לחלות ביותר מסוג אחד של סרטן גבוהה יותר לחלות בסוגי סרטן נוספים.במחקר שנערך באוניברסיטה בארצות הברית ובו השתתפו 13 אלף נשים שלהן סיכון גבוה לחלות בסרטן השד, נמצא שנשים מעשנות הנמצאות בקבוצת סיכון גבוהה לחלות בסרטן השד נמצאות גם בסיכון גבוה יותר לחלות בסרטן השד, סרטן המעי הגס וסרטן הריאות.

מה היו ממצאי המחקר?

המחקר שנערך באוניברסיטת פיטסבורג שבארצות הברית ביקש לבחון האם נשים שהן גם מעשנות וגם נמצאות בקבוצת סיכון גבוהה לחלות במחלת הסרטן, לדוגמה בגלל הגיל שלהן או בגלל ההיסטוריה המשפחתית שלהן, יש להם סיכוי גבוה יותר לחלות בסרטן השד וכן בסוגי סרטן אחרים.

13 אלף נשים השתתפו בניסוי, נשים שלהן סיכון גבוה לחלות בסרטן השד, ואלו הם הממצאים שהתקבלו מהמחקר:

  • הסיכון לחלות בסרטן השד עלה בכ-60% אצל נשים אשר עישנו לפחות 35 שנים, כמו כן,לנשים בקבוצה הזו יש גם סיכון גבוה פי לפחות 4 לכך שהן יחלו בסרטן המעי הגס.
  • הסיכוי לחלות בסרטן השד עלה בכ-34% אצל נשים אשר עישנו לפחות בין 15 לבין 35 שנים, כמו כן, לנשים בקבוצה הזו יש גם סיכון גבוה יותר ב-7% שהן יחלו בסרטן המעי הגס.
  • הסיכון לפתח סרטן ריאות גבוה פי 30 אצל נשים שהן בסיכון גבוה לחלות בסרטן השד ושעישנו יותר מחפיסת סיגריות אחת ביום במשך למעלה מ-35 שנים.
  • הסיכוי לפתח סרטן ריאות גבוה פי 13 אצל נשים שהן בסיכון גבוה לחלות בסרטן השד ושעישנו פחות מחפיסת סיגריות ביום במשך למעלה מ-35 שנים.

המחקר מצא עוד מספר דברים מעניינים הקשורים לאורח החיים שלנו ועל איך הוא יכול להשפיע על הבריאות שלנו ובאופן יותר ספציפי, על הסיכוי לחלות בסרטן. למשל, החוקרים של המחקר גילו שרמות נמוכות של פעילות גופנית יכולות להיות מקושרת לכך שלנשים יהיה סיכון מוגבר לחלות בסרטן הרחם. החוקרים מצאו עוד ששימוש סביר באלכוהול לא העלה את הסיכון של הנשים לחלות בסרטן ויכול אף להיות כי שימוש מתון באלכוהול סייע להפחית את הסיכון של הנשים לחלות בסרטן המעי הגס.

החוקרים ציינו כי כי יש לשים לב לקשר של עישון וחוסר פעילות גופנית לסיוע בהתפתחות של סרטן. כפי שאנחנו כבר יודעים, לעישון יכולות להיות השלכות לא טובות על הבריאות שלנו בטווח הארוך.

מדוע עישון מזיק לגוף?

עישון יכול להשפיע על כל אחד בצורה אחרת. אנחנו נתאר כמה מחלות ומצבים גופניים שעישון יכול להזיק להם. יכול להיות שתסבלו מאחד מהם, כמה מהם או מאף אחד מהם.  עישון יכול לגרום למחלות בדרכי הנשימה, למשל: אסטמה, ברונכיטיס, מחלת ריאות חסימתית כרונית ועוד.  עישון יכול להשפיע גם על התפתחות של מגוון סוגי סרטן, לדוגמא: סרטן ריאות, סרטן שלפוחית השתן, סרטן הלבלב, סרטן בחלל הפה ועוד. מחלות לב ומחלות כלי דם, כגון: טרשת עורקים, אירוע מוחי, מפרצת באבי העורקים, מחלת לב איסכמית, ועוד. עישון יכול לפגוע גם בכושר הגופני והוא יכול לגרום אצל גברים לאין-אונות ואף לפגוע בפוריות של הגבר. עישון אינו טוב גם לעור הפנים והוא עשוי לגרום להזדקנות מוקדמת של העור.

למה אנשים רבים משמינים לאחר הפסקת עישון?

הרבה אנשים שמנסים להיגמל מעישון או שנגמלו מעישון שמו לב לכך שהם עלו במשקל, בעיקר בתקופה הראשונה של הגמילה.  השמנה שנגרמת עקב הפסקת העישון היא בדרך כלל חולפת ולרוב משמינים רק בין שלוש לארבע קילו ולא יותר, אך שכנראה שעדיף להשמין קצת מאשר להמשיך לעשן.  השמנה אחרי עישון בדרך כלל מתרחשת משום שהאדם הנגמל זקוק לתחליף של הסיגריות ואנשים רבים מוצאים את התחליף הזה באוכל, שהוא הרי זמין ומאוד מנחם.

מן המחקר עולה, אם כן, כי נשים מעשנות נמצאות בסיכון גבוה לחלות בסרטן השד וגם מעלות לעצמן את הסיכויים לחלות גם בסרטן המעי הגס וסרטן הריאות. ניקוטין הוא החומר הפעיל הממכר בסיגריה והוא זה שגורם לכך שכל כך קשה לנו להפסיק לעשן, אך, להפסיק לעשן זה אפשרי! פנו לייעוץ לגבי גמילה ושפרו את הבריאות שלכם ושלכן!

אולי יעניין אותך גם:

האם סיגריות עלולות לגרום להפלה טבעית?

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!