התמכרות לשופינג – אפשר לצאת מזה!

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התמכרות לקניות היא לא תופעה חדשה אך נראה שבעידן ההזמנות אונליין התופעה הזו מחמירה בשל הנגישות של המכורים למבחרהתמכרות לשופינג אתרי הקניות ברשת. הקניות היום זמינות בכל יום ובכל שעה והמגוון הוא עצום.

התמכרות לקניות ברשת היא בעיה חמורה שיש לטפל בה ברצינות. הדבר יכול להביא להרס של האדם עצמו ושל משפחתו ואף נראה שבתקופת הקורונה אנחנו רואים את התופעה הזו מחמירה. מתי התמכרות לקניות הופכת לבעיה אמיתית? מה הקשר של הקורונה לתופעה זו? ואיך ניתן לטפל בה?

מתי ניתן לומר על אדם שהוא "שופוהוליק" המכור לקניות?

התמכרות לקניות קיימת כאשר האדם עוסק באופן כפייתי בקניות וכן כאשר הקניות מתבצעות בתדירות גבוה ובאופן אימפולסיבי ושאינו תואם את מצבו הכלכלי.

התמכרות לקניות או התמכרות לשופינג, כוללת נזקים רבים, כלכליים כמובן אבל גם נזקים אחרים. מי שסובל מהפרעה זו יחווה עליות וירידות.

ההתמכרות לקניות או התמכרות לשופינג, היא כמו כל התמכרות אחרת, כמו התמכרות להימורים, התמכרות למסכים ואף התמכרות לאלכוהול או לסמים. בכל אלה, ההתמכרות נמצאת שם בכדי למעשה להסתיר בעיה ריגשית לא מטופלת.

ההתמכרות לשופינג למעשה באה לכסות על תחושה של כאב, של החמצה, תחושה ריגשית שהאדם הסובל מרגיש אבל לא יודע איך לגשת אליה. במקום זאת, הוא או היא ירכשו משהו שיתן להם תחושת הנאה, אופוריה ושחרור מהמציאות. אולם, תחושות חיוביות אלו לא נשארות לזמן רב ולאחר מכן מגיעות תחושות החרטה שלעיתים אף מלווה בחרדה כלכלית.

מהם תסמיני התמכרות לשופינג?

תחושת עלייה במצב הרוח – הסובל מהפרעה זו יחוש ריגוש כאשר הוא גולש בין האתרים השונים באינטרנט, הדחף לקנות משתלט עליו או עליה והם כעת מוכרחים לקנות את הפריט או הפריטים שהם מצאו.

תחושת ירידה במצב הרוח – לאחר הקנייה בדרך כלל תגיע גם תחושת ה-״דאון״ שאחרי ואפילו דיכאון. הסובלים מהפרעה זו, לאחר הקנייה, צריכים עכשיו להתמודד עם הצורך להצדיק את הקנייה שלהם, להחביא אותה וכמו כן להתמודד עם הבושה שפעם נוספת הם לא הצליחו לשלוט בעצמם.

מבט על התמכרות לקניות בבעת משבר הקורונה

הקורונה שנפלה עלינו וסגרה את כל העולם בבתים גרמה להרבה שדים של הרבה אנשים להרים את הראש. הנגיף שהשתלט על העולם מהווה טריגר להרבה הפרעות נפשיות שהיו חוויות אצל אנשים ובמקרים שכבר הייתה בעיה ניתן לראות החמרה שלה.

הדחף העז לקנות דברים מתגבר בימים חסרי ודאות כמו אלה, והשופינג מספק לאותם אנשים הסובלים מהתמכרות לקניות תחושת ביטחון פיקטיבית. במקום להתמודד עם הבעיה הרגשית שהם חווים הם למעשה משתיקים אותה, דוחפים אותה הצידה, משוטטים באינטרנט ורוכשים דברים שהם בדרך כלל לא באמת צריכים. זוכרים את בהלת נייר הטואלט שראינו בתחילת המשבר?

מהן אפשרויות הטיפול במכורים לקניות?

הבעיות הכלכליות ומשבר האמון עם האנשים הקרובים אליהם, כל אלה הם אלו שבסופו של דבר יובילו את הסובלים מהתמכרות לשופינג לבקשת עזרה. לצערנו, ברוב המקרים הפנייה לטיפול נעשית רק כאשר המצב כבר חמור וישנן בעיות בחיים.

ישנם מספר דרכים לגמילה מהתמכרות לשופינג, וכולם הם למעשה טיפולים נפשיים.

מומלץ לפנות מומחים אשר מתמחים בתחום של התמכרויות. ניתן לשלב יחד עם הטיפול הפרטני גם טיפולים קבוצתיים. לעיתים, במקרה בהם הזוגיות או הקן המשפחֿתי נפגע מומלץ לפנות לטיפול זוגי או טיפול לכל המשפחה.

באמצעות הטיפול הריגשי אצל מומחים בתחום, הסובלים מהתמכרות לשופינג, יוכלו לרדת לשורש הבעיה שמניעה את ההתנהגות ההתמכרותית.

התמכרות לקניות יכולה להיות בעיה חמורה כאשר היא יוצאת משליטה. להתמכרות לשופינג השלכות הרסניות על החיים המשפחתיים, הכלכליים והריגשיים של האדם הסובל מהפרעה זו.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!