גמילה ממסכים (טלוויזיה, מחשב, פלאפון)

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לא מסוגלים להתנתק מהמסך? כל הזמן מול המכשיר הנייד? מתקשים לשחרר את המחשב ולעשות דברים אחרים? יש סיכוי טוב שאתם מכורים למסכים, או ליתר דיוק – למה שמוצג עליהם. זוהי התמכרות לכל דבר, אשר משפיעה על אורח חייכם, התנהגותכם, ואפילו על תחושתכם.

כמו כל התמכרות, גם כאן ישנו צורך עז להמשיך ולצרוך עוד ועוד זמן מסך. זה מסב הנאה, סיפוק, הקלה, הרגעה ותחושות אחרות של נחמה וריגוש. אך כמו כל התמכרות יש לכך מחיר, פעמים רבות על חשבון חיי חברה, משפחה, והתמודדות עם אותם דברים קשים שצריך לעשות בחיים. אך יש לכך פתרון, וגם אתם יכולים להיגמל!

מהי התמכרות למסכים וכיצד היא משפיעה על חיי

מחשבים, טלוויזיות ומכשירים ניידים – יש בכך הנאה רבה. זה צבעוני, מספר סיפור, מרתק, מושך, מגרה, מפעיל, ולפעמים אפילו חברתי במובנים מסוימים. בין אם זה צפייה בתוכניות בבינג', מדיה חברתית ופייסבוק, משחקי מחשב או כל דבר אחר – זה מושך אתכם להמשיך ולצרוך את זה, בלי גבול.

התנהגות כזו מובילה אתכם לשעות על גבי שעות של צריכה, התנתקות מחברים והסביבה אשר מחוץ למסך. היא מובילה אתכם להתחמקות ממשימות חשובות, התחמקות מהתמודדות עם הקשיים שיש להתמודד עמם, ואפילו בריחה מחיי היום יום. פעמים רבות אתם יודעים זאת, עמוק בלבכם. אולי אפילו הייתם רוצים להפסיק, אבל לא ממש מצליחים, תמיד מוצאים עצמכם שוב מול המסך.

זוהי התמכרות לכל דבר ועניין, והיא משפיעה על חייכם בתצורות שונות. על חיי החברה, חיי המשפחה, לפעמים אפילו על המצב הכלכלי שלכם. זה מרגיש כאילו אין לכם שליטה בכך, זה מהנה אז אתם לא ממש מנסים גם להפסיק, וכאשר אתם כן מנסים – זה מעיק, זה קשה, זה כואב ואתם נשאבים שוב חזרה אל המסכים.

כמו כל התמכרות, גמילה אינה דבר פשוט. אך זה אפשרי!

השיטה המהפכנית של איילת בן ארי לגמילה ממסכים

למרות שזה מרגיש כאילו אין לכם שליטה על כך, חשוב להכיר בעובדה שאתם אלו שחוזרים וצורכים שוב ושוב את חומר ההתמכרות שלכם. זו גם הנחמה הכי גדולה שיש – כי זה אומר שזה כן בידיים שלכם!

השיטה המהפכנית של איילת בן ארי מבוססת על כך שהבחירה נמצאת, בראש ובראשונה – אצלכם. שאתם יכולים להחזיר את השליטה לידיכם, אם רק תצליחו לשנות את התפיסה המקובעת אשר גורמת לכם לחוש כאילו אין לכם שום בחירה בנידון.

כאשר גמילה נובעת ממקום אישי, מהבחירה האמתית והכנה להיגמל – היא עובדת. לעומת זאת, כאשר אדם אינו רוצה להיגמל, כאשר הוא לא רתום לתהליך ולא מחויב לו, הוא פשוט לא נגמל. משום כך תרופות לא מועילות, חומרים לא משפרים את המצב. בסופו של דבר – זו החלטה שלכם, בחירה שעליכם לקחת, ואתם יכולים לעשות זאת.

השלבים לגמילה בשיטה של בן ארי

קודם כל עליכם להבין מהי בדיוק ההחלטה הזו להיגמל, מה היא אומרת, מה כלול בה, איך היא נראית, ומה המחיר שלה. לכל גמילה יש מחיר, זה לא מתרחש בלי זאת. עליכם לעשות ויתורים, לשנות דברים בחייכם. זה לא פשוט, זה לפעמים מעיק – אך כאשר זה נעשה ממקום אמתי וכנה אשר מקבל על עצמו את ההחלטה, זה עובד.

לאחר ההבנה לגבי תהליך הגמילה ומשמעותו, אפשר לקבל על עצמנו את ההחלטה להיגמל. כעת, ההחלטה בעלת משקל ומשמעות, היא מובנת, היא מתקבלת על הדעת. עתה נותר לייצב אותה, להביא אותה לכדי יציבות אשר לא ניתנת לערעור.

על ידי הפנמה של ההחלטה ומשמעותה, אפשר גם להגיע למסקנה שמרגע והתחייבתם להחלטה – היא מחייבת. זאת אומרת, היא לא מותירה מקום להתלבטות. כבר החלטתם, זהו. אין אפשרות אחרת. משום כך כל פיתוי, כל התלבטות, כל קונפליקט הוא מיותר לחלוטין. כאשר אין קונפליקט – אין בעיה! וזה אפשרי רק כאשר מבינים שמרגע שהתקבלה ההחלטה, היא לא ניתנת יותר לשינוי.

גם אתם יכולים להביא שינוי לחייכם! זה לא חלום, זו לא אשליה, זו עובדה. השאירו פרטיכם בעמוד צור קשר, ואיילת בן-ארי תחזור אליכם בהקדם האפשרי עם פרטים נוספים על השיטה המהפכנית לגמילה, ולקביעת פגישת היכרות ראשונית. זה תלוי בכם, זה בידיים שלכם – עכשיו הזמן לקבל החלטה.

מקורות מידע:

The Trumpet, “The Perils of Screen Addiction (and How to Beat It)”

Psychology Today, “Screen Addiction: What Are We Looking For?”

NPR, “Screen Addiction Among Teens: Is There Such A Thing?”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!