כמה ישראלים מתים מנזקי העישון מדי שנה?

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

הסיבה המובילה לתמותה שאפשר למנוע ברחבי תבל ובמדינת ישראל הינה עישון. במשך חמשת העשורים האחרונים, עלו הסיכוניםכמה ישראלים מתים מנזקי העישון מדי שנה? למות כתוצאה מנזקי העישון. כמות עצומה של מתים מנזקי עישון נרשה במהלך השנים האחרונות, הרבה יותר מחללי מלחמות וקורבנות הטרור. על השאלה – כמה ישראלים מתים מנזקי העישון מדי שנה? נשיב כי בשיעור של כתשעים אחוז מתים מסרטן הריאות, ועל אף הסברה כי נשים יותר מתות מסרטן השד, הוכח כי הן יותר מתות מסרטן הריאות. אחד מתוך חמישה תושבי מדינת ישראל חוטא בעישון, בהתאם לנתוני משרד הבריאות. ובהמשך המאמר תתוודעו לנתונים האמתיים של כמות הישראלים שמתים מנזקי העישון מדי שנה.

העישון גורם למוות מדי שנה יותר מן הסיבות הבאות:

  • סיטואציות שבהן מעורב נשק.
  • נגיף האיידס.
  • תאונות דרכים.
  • צריכת סמים.
  • צריכת משקאות חריפים.

הנתונים מעוררים דאגה

הנתונים מעוררי הדאגה, אשר פורסמו לציון היום הבין לאומי לשם קידום המאבק כנגד העישון, מדווחים כי ברחבי תבל מתים מדי שנה למעלה משמונה מיליון אנשים, וכן כמה מיליוני אנשים שמעולם לא עישנו, אבל מתו בשל היותם מעשנים פסיביים. הווה אומר – מדי ארבע שניות מת בן אדם בעולם כתוצאה מעישון אקטיבי או מעישון פסיבי. על פי הנתונים שדווחו על ידי משרד הבריאות, נמצא כי מדי יום במדינת ישראל הולכים לעולמם יותר מעשרים אנשים, בשל מחלות שמתכתבות עם עישון, כמו למשל – מוות לא צפוי, סרטן הריאות, שבץ מוחי, סרטן בגרון, התקף לב, מחלות ריאות כרוניות חסימתיות, וכיוצא בכך. בסיכומו של דבר, בערך שמונת אלפים ישראלים מתים מנזקי העישון מדי שנה, כאשר מתוכם ניתן להבחין בשמונה מאות בני אדם שמתו כתוצאה מעישון פסיבי.

מה הן ההשלכות של עישון? וכן כמה ישראלים מתים מנזקי העישון מדי שנה?

ישנה תופעה ידועה – המון מעשנים טומנים את ראשם בצלחת, ממודעות או לאו, ואינם יודעים את מהות הנזקים שמסב העישון, כמו גם את כמות הישראלים שמתים מדי שנה מנזקי העישון. ובכן, ידע זה כוח, ולמענכם נכתבו שורות אלו. גם המעשנים הכי "מכורים", יודו עם יד על הלב כי ממש לא בריא או מומלץ לעשן, וכשחושבים על עישון, ישר מדמיינים את ההיתכנות לחלות ולמות מסרטן בריאות. אך הדברים אינם מסתכמים רק בסרטן הריאות, כי אם הרבה יותר מבעיתים ומסובכים. אין לנו כל רצון לצבוע לכם את העולם בוורוד, זה לא מעשי, ובטח לא רצוי.

ההשלכות של העישון נוראיות, מאיימות, וקשה לעכל אותן. עד כמה שהן קשות, עליכם להתייצב מולן ולהבין אותן לעומק. חוץ מההשלכות שנפנות אליכם, הן משפיעות באופן ישיר על הסביבה שלכם, ועשויות לפגוע ואף להמית את היקרים לכם, כגון – ההורים שלכם, בני הזוג שלכם, הילדים שלכם, ולמעשה כל מי שבא במגע אתכם. והנתונים בהחלט מדאיגים – שלושים וחמישה אחוז מתושבי מדינת ישראל דיווחו כי הם חשופים לעישון פסיבי, על פי סקר שנערך על ידי ארגון הבריאות העולמי. עליכם להבין, כי המעשנים מקצרים את משך החיים שלהם לפחות בעשור, ובין שלושים אחוז לבין חמישים אחוז מהמעשנים יקפחו את חייהם.

למרות הנאמר בפסקה הקודמת, עולה מהנתונים כי אומנם כשמונת אלפים ישראלים מתים מדי שנה מנזקי העישון, אבל בסביבות שבע מאות מהם מעולם לא עישון, וכל חטאם היה שהם היו חשופים לעישון כפוי. ונסיים את הפסקה באמירה קשה – כל סיגריה שתעשנו, תקצר את חייכם בין חמש דקות לבין עשר דקות. האם זה באמת שווה את ההנאה הרגעית של שאיפת שכטה מהסיגריה?

ומדיווח שונה מטעם משרד הבריאות על מצב המעשנים במדינת ישראל עולה כי כל שנה מתים בישראל בסביבות עשרת אלפים בני אדם בשל נזקי העישון. כשליש מהישראלים מעשנים, כאשר רבע מהמעשנים הם נשים, ואילו כארבעים אחוז מהמעשנים הינם גברים. עוד נאמר, כי מעשנים שמצאו את מותם כתוצאה מעישון, אקטיבי או פסיבי, בטרם הגיעם לגיל שבעים, הפסידו בערך קצת יותר מעשרים שנים לעומת תוחלת החיים הסטנדרטית. מעשנים מסתכנים ללקות פי חמש יותר מלא מעשנים, לפני גיל ארבעים, בהתקפי לב.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!