גמילה ממשחקי מחשב

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התמכרות למשחקי מחשב היא דיאגנוזה מוכרת לכל דבר ועניין, אפילו על ידי גדולי המומחים של ימינו. אם פעם זה היה נשמע מוזר או לא מוכר, כיום אנחנו יודעים היטב כי אפשר להתמכר למשחקי מחשב – במלוא מובן המילה.

מה ממכר כל כך במשחקי מחשב? מה מושך אותנו להישאב אל העולם המשחקי על המסך? ישנן סיבות מגוונות מאוד לכך – בין אם לברוח מהעולם האמתי, ללבוש דמות אחרת טובה או מושכת יותר, להתחמק מאחריות או קשיים שפשוט קשה להתמודד עמם, או תחושת הבדידות העמוקה שמלווה אותנו, ולפעמים זה מתחיל פשוט כי זה כיף והולך ומאבד שליטה.

התמכרות היא דבר מורכב ולא פשוט, אך היא קיימת, היא בעיה והיא מפריעה לנהל חיים טובים יותר. עמוק בליבו, כל מכור יודע שההתמכרות לא באמת טובה לו. אבל הפער הזה בין ההבנה הזו לבין לעשות דברים אחרת, לשנות משהו, לקחת בחירה טובה ומיטיבה יותר – זה הרבה יותר מסובך ממה שזה נשמע.

ההבדל בין התמכרות למשחקי מחשב ובין התמכרות לחומרים אחרים

בעוד סמים או אלכוהול, סיגריות או חומרים אחרים, אלו דברים אשר אנו יודעים מראש ובוודאות שלא באמת טובים לנו – ההתמכרות למשחקי מחשב לא תמיד מתחילה מהמקום הברור והמובחן. זו אחת הסיבות שכל כך קשה לזהות התמכרות למשחקי מחשב, מאחר ובעצם לא מדובר בחומר אשר מזיק לנו במגע עם הגוף, אלא מדובר במשחק, במשהו כיפי, משהו שלכאורה לא אמור להזיק.

אבל התמכרות למשחקי מחשב יכולה להיות מזיקה מאוד, וזה כל משתמש כבד יודע:

  • אובדן או הימנעות מחיי חברה
  • להסתגר שעות בחדר מול מסך המחשב
  • להתחמק ממשימות משמעותיות בחיים (למשל התמודדות כלכלית, משברים, וכדו')
  • תחושה של בריחת זמן, אובדן מציאות, ואפילו איחורים והיעדרויות מלימודים או עבודה
  • ללא ספק זו התמכרות שיכולה לעלות לא מעט כסף

וישנן עוד סיבות רבות וטובות אשר מוכיחות, מעבר לכל ספק, שהתמכרות למשחקי מחשב דומה מאוד לכל התמכרות אחרת. אפילו אם החומר אליו מתמכרים איננו תרופה, סם או משקה בבקבוק.

גמילה ממשחקי מחשב בשיטה של איילת בן ארי

כמו שההתמכרות אינה עניין פשוט, כך גם הגמילה. אך אין זה אומר שזה בלתי אפשרי, להפך – השיטה המהפכנית של איילת בן ארי הוכיחה ומוכיחה כל יום שלהתגבר על ההתמכרות ולבחור בדרך הגמילה זה עניין שבכוחו של כל אדם. זה עניין של בחירה, בראש ובראשונה.

השיטה של איילת בן ארי מבוססת תחילה בשינוי תפיסתי קוגניטיבי. הרי הבחירה לשוב ולהשתמש היא בחירה – וזה עניין שחשוב להבין. אף אחד לא באמת מכריח אותך לחזור ולהשתמש, אז מהי אותה התחושה שכמו כופה את עצמה עליך? שמכריחה אותך לחזור ולהשתמש? במובן מסוים, גם אם זה לא בדיוק מרגיש כך, זו בחירה.

היכולת לשנות את הבחירות שלנו בחיים, לקחת אחריות על הבחירה ולקבל את ההחלטה הנכונה – זה תוצר של עבודה. השיטה של בן ארי מבוססת על תהליך של שינוי קוגניטיבי כזה, תהליך אשר מחזיר את הכוח לקבל את ההחלטה לידיו של המטופל. לא רק את הכוח, אלא גם את האחריות בהתמודדות עם ההחלטה, המשמעות שלה וההשלכות שלה.

כחלק מתהליך הגמילה, תוכל ללמוד כיצד אתה מקבל החלטות, כיצד אתה בוחר וכיצד לשנות זאת. באופן זה תוכל לשנות את ההחלטות שלך, להבין את ההתמכרות שלך טוב יותר, ולהבין גם כיצד להיגמל. זהו תהליך מורכב, לא פשוט כלל, אך משתלם מאוד. ומטופלים רבים בשיטה של בן ארי מעידים כי זה לא רק אפשרי, זה גם עובד!

לפגישת היכרות עם איילת בן ארי ולפרטים נוספים על השיטה המהפכנית לגמילה ממשחקי מחשב, השאירו את פרטיכם בלשונית צור קשר – ואחד מהמומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

מקורות מידע:

Tech Addiction, “Computer Game Addiction – Symptoms, Treatment, & FAQs”

PsychGuides, “Video Game Addiction Symptoms, Causes and Effects”

Science Nordic, “Computer game addiction is now a diagnosis”

אולי יעניין אותך גם:

התמכרות לטיקטוק: איך מזהים התמכרות לטיקטוק? ומה ניתן לעשות כדי להיגמל?

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!