גמילה מעישון מחיר

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גמילה מעישון מחירגמילה מעישון היא גמילה לא קלה אך היא טומנת בחובה יתרונות רבים. אך כמה עולה להיגמל מעישון? במאמר הבא נסביר על גמילה מעישון, על השיטות השונות וכמה הן עולה. 

 

גמילה מעישון מחיר- למה כדאי?

התמכרות לסיגריות היא התמכרות קשה מאוד הכוללת התמכרות פיזית והתמכרות נפשית. ההתמכרות הפיזית היא התמכרות לניקוטין ואילו ההתמכרות הנפשית היא התמכרות להרגלים המלווים לעישון עצמו ביניהם הסיגריה של הבוקר לצד הקפה, סיגריה לאחר ארוחה, סיגריה בעבודה, הסיגריות המלוות ישיבות חברתיות ועוד. 

אז למה כדאי להיגמל מעישון? 

קודם כל למנוע בעיות בריאותיות חמורות. אנשים שמעשנים הרבה חשופים באופן משמעותי יותר לבעיות בריאותיות ביניהן בעיות לב, מחלת הסרטן בחלקים שונים בגוף (ריאות, ושט, לוע, לבלב ועוד), קוצר נשימה ועוד. כמו כן, מעשנים פוגעים גם בסביבה הקרובה אליהם על ידי גרימת עישון פאסיבי. המעגל הקרוב למעשנים עלול לפתח בעיות בריאותיות כתוצאה מעישון פאסיבי, לכן, אם אתם רוצים לשמור על בריאותם של הקרובים אליכם כדאי להפסיק לעשן. 

יתרון נוסף ומשמעותי לא פחות שבא לידי ביטוי בגמילה מעישון הוא החיסכון הכספי. עישון הוא הרגל לא זול כלל והוא כולל הוצאות כספיות רבות, בין אם אתם מעשנים קופסאות ובין אם מגלגלים לעצמכם. גמילה מעישון יכולה לחסוך לכם סכומים גבוהים מאוד של כסף בחודש. 

גמילה מעישון מחיר- צעדים ראשונים

אחד הדברים החשובים ביותר בגמילה מעישון הוא הצעדים הראשונים. על מנת להיגמל מעישון, המעשן צריך קודם כל להחליט כי הוא רוצה להפסיק לעשן. החלטה על הפסקת עישון היא אחד האלמנטים החשובים ביותר בגמילה מעישון, שכן גמילה זו מצריכה כוח רצון רב. לאחר שהחלטתם על הרצון להפסיק לעשן יש להחליט על תאריך יעד שבו תפסיקו לעשן. 

חשוב מאוד לא להתפתות לעשן אפילו שאכטה אחת. שאכטה אחת עלולה להחזיר אתכם לנקודת המוצא שלכם ולגרום לכם להתחיל לעשן מחדש, גם אם הצלחתם להפסיק לתקופה ארוכה מאוד. 

קראו עוד: כמה ישראלים מתים מנזקי העישון מדי שנה?

גמילה מעישון מחיר- תופעות לוואי

כאשר נגמלים מעישון ניתן לצפות ל תופעות לוואי שונות בעקבות השינוי במאזן הניקוטין בגוף. בדרך כלל תופעות הלוואי נעלמות לאחר כשבועיים והגוף מתרגל. עם זאת, יש להמשיך להתמודד עם הדחף הפסיכולוגי ודפוסי החיים הישנים. 

אז אילו תופעות לוואי כלולות בגמילה מעישון?

 • מצב רוח ירוד ועצבנות- ניקוטין הוא חומר שמשפיע על הפרשת דופמין במוח. הדופמין אחראי לתחושה הנאה בין היתר. ירידה של רמת הדופמין בעקבות ירידה באספקת הניקוטין, עלולה לגרום לתחושת דכדוך, עצבנות וחוסר הנאה. 
 • הפרעות שינה- ירידת אספקת הניקוטין ותחושת הדכדוך והעצבנות עלולים לגרום להפרעות שינה, עייפות מתמשכת, קושי להירדם ונדודי שינה. 
 • רעב- אנשים רבים שנגמלו מעישון מספרים על תחושת הרעב המוגברת. הניקוטין גורם בין היתר לתיאבון מופחת, לשריפת קלוריות מוגברת, לפעילות מוגברת של בלוטת התריס ולשחרור גלוקוז. הפסקת עישון גורמת לנסיגת סוכר ולכן נגמלים רבים צורכים את הסוכר במזון. כמו כן, העישון מספק הרגל אוראלי וכאשר מפסיקים לעשן מחפשים משהו שימלא את חוסר ההתעסקות בפה. בדרך כלל מה שיחליף את ההתעסקות בסיגריה יהיה התעסקות באוכל. 
 • עליה קלה במשקל- נגמלים בשבוע שבועיים הראשונים צפויים לעלות בין 2-3 ק"ג. אך יש לקחת בחשבון שעלייה זו זמנית וחלפת לאחר מספר שבועות. השמנה משמעותית יותר תהיה תוצר של נגמל שלא שומר על אורח תזונתי נכון. 
 • שיעול וליחה- השיעול והליחה שמופיעים אצל נגמלים מעידים על פינוי שאריות הניקוטין מהגוף ועל כך שהגוף מנקה את עצמו. 

 

גמילה מעישון מחיר- התמודדות עם תופעות הלוואי

קיימות שיטות שונות להתמודד עם תופעות הלוואי של גמילה מעישון- 

 • פעילות גופנית- פעילות גופנית מסייעת להעלאת רמת הדופמין, עוזרת לפרוק לחצים וכעסים, משפרת את מצב הרוח ומסייעת בשמירה על משקל תקין. 
 • תזונה נכונה- תזונה נכונה שמורכבת מכל אבות המזון ועשירה בסיבים תזונתיים (פירות, ירקות, דגנים מלאים, קטניות, שומן ממקור בריא) עשויה להקל על תופעות הלוואי.
 • שתיית מים בכמות מספקת- מסייעת בפינוי שאריות הניקוטין במהירות. 
 • תחביבים חדשים- אחת השיטות שמסייעות להתמודדות עם תופעות הלוואי ועם הגמילה עצמה היא להחליף את ההתמכרות לעישון בתחביבים חדשים. 

 

גמילה מעישון מחיר- שיטות שונות

אז אתם רוצים להיגמל מעישון אך אין לכם מושג כיצד לעשות את זה. קיימות אפשרויות שונות לגמילה מעישון- 

 • גמילה מעישון על ידי סדנאות

קיימות סדנאות שונות לגמילה מעישון. בסדנאות אלה מגיעים למפגשים קבוצתיים או אישיים, בהתאם לסדנה שבחרתם, בהם ניתנים הסברים ודרכים לשינוי דפוס החשיבה. 

קיימות מגוון סדנאות שונות אשר פועלות בדרכים שונות. לדוגמא סדנה לגמילה מעישון של אלן קאר הכוללת מפגש אחד שאורך 6 שעות ובמידה שלאחריו יש צורך בתמיכה נוספת ניתנות שיחות טלפונים או מפגשים קצרים ללא תשלום. 

גם קופות החולים מציעות מגוון סדנאות המונחות על ידי רופאים ועובדים סוציאליים ומבוססות על גישה רפואית והתנהגותית. הסדנאות המוצעות על ידי קופות החולים משתנות בין קופה לקופה. 

כמו כן קיימות סדנאות גמילה מעישון על ידי אנרגיות. דוגמא בולטת לכך היא של מכון אברהמסון. בשיטה זו מבצעים שיחת הסבר וטיפול טבעי לניקוי אזורי ההתמכרות בהילה, ריפוי אנרגטי וקריסטלים. מכון אברהמסון מציע שיטה שניתנת לביצוע גם במפגשים אישיים בבית. 

 • גמילה מעישון על ידי תחליפי ניקוטין

תחליפי ניקוטין הם גם אחת הדרכים לגמילה מעישון. קיימים תחליפים שונים אשר פועלים בצורות שונות. ריכזנו לכם מספר תחליפי ניקוטין לדוגמא- 

 • מדבקות ניקוטין- מדבקות המודבקות על הגוף ומסייעות בהפחתת הדחף לסיגריות. תופעות לוואי אפשריות הן גירוי בעור, הפרעות שינה או כאבי ראש. קיימות מדבקות מסוגים שונים של חברות שונות. 
 • מסטיקים- כמו מדבקות ניקוטין ניתן למצוא גם מסטיקים המכילים תחליף ניקוטין. לעיסת המסטיקים מספקת לגוף ניקוטין בכמות שתפחית את החשק לעשן. 
 • משאף- ניתן למצוא גם משאף המחדיר לגוף תחליף ניקוטין על ידי שאיפה. 
 • גמילה מעישון על ידי תרופות

קיימות תרופות מרשם שונות המיועדות לגמילה מעישון. תרופת מרשם לדוגמא היא זייבן. תרופה זו לא מכילה ניקוטין והיא משפיעה על חלקים במוח הגורמים להנאה מניקוטין. מטופל שנוטל תרופה זו צריך להרגיש ירידה ברצון לעשן. תופעות לוואי אפשריות הן חוסר שקט, כאבי ראש ובעיות במערכת העיכול. 

 • גמילה על ידי סיגריות אלקטרוניות

סיגריה אלקטרונית היא סיגריה המדמה את פעולה העישון. סיגריה זו לא מכילה ניקוטין והעישון לא מוציא ריח. עם זאת היא מספקת חוויה כמעט אמיתית שכן, את האש מחליף אור ובעת הנשיפה יוצא עשן מדומה. בסיגריות אלה שואפים חומרי טעם וריח ויש להחליף פילטר כל יומיים שלושה, בהתאם לכמות העישון. סיגריה אלקטרונית היא סיגריה שנטענת בחשמל בחיבור USB.

גמילה מעישון מחיר- אז כמה זה עולה?

מאחר שקיימות שיטות שונות לגמילה מעישון, קשה לענות באופן חד משמעי כמה עולה גמילה מעישון. ריכזנו לכם טווח מחירים של השיטות השונות של גמילה מעישון- 

 • המחיר לסדנת גמילה של אלן קאר ושל מכון אברהמסון ינוע סביב 1,800 שקלים. 
 • בקופות החולים המחירים ינועו בין 400 לבין 1,000 שקלים בהתאם לסדנה ולקופת החולים. 
 • המחיר עבור תחליפי ניקוטין ינוע בין 90 לבין 300 שקלים, בהתאם לסוג ולכמות. 
 • המחיר עבור סיגריה אלקטרונית ינוע סביב 400 שקלים לסיגריה ו-15 שקלים לפילטר. 
 • המחיר עבור תרופת מרשם זייבן ינוע בין 200 ל-400 שקלים לחודש, בהתאם לסבסוד קופת חולים. 

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!