גמילה מחטיפים

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אם אתם חשים שאינכם יכולים לשלוט על צריכת החטיפים שלכם, שאתם פשוט זוללים עוד ועוד, בלי הפסקה, בלי גבול, בלי יכולת לעצור את זה – לא משנה כמה אתם מנסים, אז ייתכן ואתם סובלים מהתמכרות לחטיפים.

גם לחטיפים אפשר להתמכר, ובגדול. יש משהו מספק באכילתם, מרגיע, מנחם אולי. יש משהו אשר גורם להם להרגיש טוב בפה, בבטן, בחור העמוק הזה שכמו רוצה להתמלא בלי גבול. אבל התחושה הזו משקרת לכם, היא מרמה אתכם בכל פעם שאתם אוכלים עוד חטיף. כי עמוק בפנים אתם יודעים שזה לא עוזר, זה אולי אפילו רק מרע את המצב. זוהי התמכרות.

ההשפעה של התמכרות והמקור התפיסתי לכך

התמכרות תמיד מרגישה כאילו אין לכם שליטה בידיים. בין אם זה מצב מלחיץ אשר מוביל אתכם לצריכת החטיפים, או אולי מתחיל כסתם פינוק, בין אם זה מתוך תחושת ריקנות או חוסר אונים, בסופו של דבר זה מרגיש נכפה. כאילו אתם לא שולטים במצב, זה לא בטווח החלטה שלכם, זה פשוט קורה.

החטיפים משפיעים לכם על הבריאות, על מערכות הדם והלב, על המשקל, על התחושה הכללית, על התחושה העמוקה הזו בפנים. החטיפים משפיעים עליכם לטובה, אולי לרעה, אולי גם וגם. אבל יש משהו בכל זה אשר אתם יודעים שאינו נכון – זה לא בדיוק החטיף שמשפיע עליכם, זה אתם. זו הבחירה לצרוך עוד חטיף. זו הבחירה לאכול מזה שוב, למרות שאתם יודעים שזה לא יפתור שום בעיה.

מהי ההתמכרות הזו? מהי התחושה הזו שכופה עצמה עליכם, לחזור ולאכול עוד ועוד? האם זה באמת החטיף שממכר, או אולי משהו בכם שהתמכר לחטיף? בסופו של דבר, זה עניין תפיסתי. עניין שקשור לאופן שבו אתם תופסים את החטיפים, את ההתמכרות, את הצורך הזה שנטבע בכם כפתרון לא מוצלח למצב לא פשוט. פתרון שאתם סובלים ממנו.

החדשות הטובות הן שאם זה משהו תפיסתי, זה אומר שזה גם משהו שאפשר לעבוד עמו. משהו שאפשר לשנות אותו. תפיסה ניתן לשנות.

השיטה הייחודית של איילת בן ארי לגמילה מחטיפים

גם אתם יכולים להשיב את כוח הבחירה אליכם, ופשוט לבחור אחרת. התמכרות היא תוצר של בחירה חוזרת ונשנית, אתם בוחרים לצרוך את החטיפים שוב ושוב, וזה מרגיש כאילו אין לכם שליטה. התחושה פה מרמה אתכם קצת, כי בסופו של דבר – אלו הידיים שלכם שפותחות את החטיף, זה הראש שלכם שמפעיל אתכם כך, במילים אחרות – אפשר לבחור אחרת.

לבחור אחרת זה לא עניין פשוט, לא כל כך לקום בבוקר ולעשות דברים אחרת ממה שאתם מורגלים כבר. לבחור אחרת זה אומר להבין מה אני בוחר, איך אני בוחר, מה הבחירה הזו אומרת בפועל. לבחור אחרת זה תוצר של עבודה קוגניטיבית לא פשוטה, של שינוי תפיסה, של להצליח להבין מה מפריע לי ואיך אני יכול לשנות את זה. זה לא פשוט, אבל זה אפשרי!

התמכרות לחטיפים יכולה להיפתר באמצעות שינוי תפיסתי בראש, זה עומד בלב ליבה של השיטה המהפכנית של איילת בן ארי. כשאתם מחליטים לשנות – אתם יכולים לעשות את זה. אבל זה לא פשוט. כך אתם לומדים תחילה את מהות ההחלטה להיגמל, מה משמעות אותה ההחלטה, ואיך אתם הולכים לעשות את זה בפועל. ולאחר קבלת ההחלטה, צריך גם לוודא שאין סביבה קונפליקטים.

קונפליקטים הם שורש הבעיה הקשורה ברגרסיה למצב התמכרות. ברגע בו אתם ניצבים בפני הקונפליקט – רק עוד חטיף אחד או לא – כבר נפלתם אל מלכודת הפיתוי של ההתמכרות. זהו רגע של חוסר החלטה, של אובדן ההחלטה להיגמל. המשמעות של ההחלטה שקיבלתם על עצמכם היא לומר לא! לא לחטיף, לא לקונפליקט, לא לפיתוי.

גם אתם יכולים לשנות את חייכם ולהצליח להגיד לא! להתמכרות שלכם. לקבלת פרטים נוספים על השיטה המהפכנית של בן ארי, וכיצד תוכלו לעשות זאת – השאירו פרטיכם בלשונית צור קשר, ואיילת תחזור אליכם לקביעת פגישת היכרות.

מקורות מידע:

Spoon University, “Your Snack Cravings Might Actually be An Addiction”

Healthline, “How to overcome food addiction”

FIT the quint, “Why Are Snacks and Junk Food so Addictive and Hard to Stop Eating?”

 

אולי יעניין אותך גם:

התמכרות לשופינג – אפשר לצאת מזה!

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!