גמילה מאינסטגרם

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אין ספק שהמדיה החברתית, על כל גווניה השונים, יכולה להיות ממכרת. אנו מכירים זאת משני צידי המטבע – מצד המשתמש, אך גם מצד נותן השירות. כפי שמחקרים ומאמרים מראים, פסייבוק, אינסטגרם ורשתות חברתיות אחרות יודעים היטב עד כמה ממכרים מוצריהם, ודואגים לנצל זאת עד הסוף.

אך מהצד שלנו, מהצד של המשתמש, התמונה הרבה יותר מלחיצה ומפריעה. כאשר האינסטגרם הוא כלי חברתי ובידורי כללי, כזה אשר תמיד אפשר להניח בצד ולעשות משהו אחר, הכול טוב ויפה. אבל לפעמים האינסטגרם יכול להפוך להרבה יותר מכך – למוצר ממכר שאי אפשר להפסיק להשתמש בו, אשר מלווה בחרדה עצומה בזמן השימוש וגם בין שימוש לשימוש. לפעמים זה כל כך אינטנסיבי ובבלתי נסבל עד שאפילו רוצים כבר להפסיק, רוצים ולא מצליחים. למה בעצם?

גמילה מאינסטגרם ומדיה חברתית

אל תפלו שולל, כאשר משהו ממכר ומאבדים שליטה סביבו – זו התמכרות לכל דבר.

אם האינסטגרם מהווה לכם מקור לחץ וחרדה, מה יגיבו, איך יגיבו, למה לא מגיבים כבר, ושוב חייבים לחזור ולהשתמש ללא הפסקה עד שזה ממש הופך למטרד – זו התמכרות. במיוחד אם עמוק בפנים אתם יודעים שזה לא בסדר, שזה לא אמור להיות כך, ושאולי גם כדאי להפסיק עם זה… אבל פשוט לא מצליחים.

חומר ממכר – וזה לא משנה אם מדובר בסמים, אוכל, ספורט או אפליקציה במכשיר הנייד – הוא חומר ממכר. ואם נתפסנו עליו, זו התמכרות לכל דבר ועניין. וככל התמכרות, זה בעל פוטנציאל הרסני, שהולך ומתדרדר משימוש לשימוש, ובסופו של דבר אינו מביא מצב טוב יותר עבורנו באמת. אפילו אם עכשיו, ברגע הזה, בזמן השימוש, ישנו סיפוק רב.

תהליך הגמילה מאינסטגרם, כמו גם מרשתות חברתיות אחרות או חומרים ממכרים אחרים, אינו תהליך פשוט. ובשביל להצליח ולעבור אותו באופן המיטבי ביותר – חשוב להפנים ולהבין בדיוק לאן אתם נכנסים, איזה סוג של תהליך, מה קורה בו, ולאן הוא מוביל אתכם.

שיטת הגמילה המהפכנית של איילת בן ארי

עד עכשיו למדתם שההתמכרות חזקה מכם, שאין לכם יכולת לשלוט עליה, שרק עוד שניה אחת באינסטגרם זה לא באמת משנה וגם ככה זה חזק מכם. כל זה – טעות.

בבסיס השיטה המהפכנית של בן ארי עומד עיקרון אחד שלכאורה נשמע פשוט מאוד – גמילה היא קבלת ההחלטה להיגמל. זה נשמע פשוט, אבל ממש לא כך. הבעיה העיקרית בהתמכרות היא בדיוק התחושה שתיארנו, אותה תחושה שיש משהו חזק ממך, שולט עליך, כופה עליך לעשות דברים. בפועל זה לא בדיוק נכון… כי מי שעושה את הדברים זה עדיין אתם. מי שלוקח את ההחלטה לנסות, עוד דקה באינסטגרם, זה לא משהו חיצוני לכם – זה משהו קוגניטיבי, מחשבתי, תפיסתי. זה משהו שהוא חלק מכם.

זה נשמע מלחיץ אולי, אבל למעשה זה מאוד משחרר להבין שמי שיש לו את כוח הבחירה, את כוח ההחלטה – זה אתם. או במילים אחרות, הבחירה בידיים שלכם. אבל זה תהליך להצליח ולקבל בחירה כל כך הרת-גורל, זה תהליך להבין את המשמעות של הבחירה הזו, את הדרך לעשות אותה, וכיצד גם להצליח להחזיק בבחירה הזו לא משנה מה קורה.

כך גמילה היא תהליך קוגניטיבי, אשר מתייחס לגוף והנפש כאחד. במהלך התהליך אתם לומדים כיצד להחזיק במושכות על החלטותיכם, כיצד לשנות את אורך חייכם סביב ההתמכרות כך שתוכלו להתגבר על ההחלטה לשוב ולהשתמש. במובנים רבים, השיטה של איילת בן ארי היא הדרך להשיב שליטה על עצמכם ועל חייכם. ואם זה נשמע בלתי אפשרי אז ממש לא – זה אפשרי, זה נעשה על ידי אחרים בעבר, וזה יכול לקרות גם לכם, אם רק תחליטו.

מעוניינים בפרטים נוספים על השיטה המהפכנית של איילת בן ארי לגמילה מאינסטגרם? השאירו את פרטיכם בלשונית צור קשר, ונחזור אליכם בהקדם האפשרי ונזמין אותך לפגישת היכרות.

ראו גם: גמילה מפייסבוק

מקורות מידע:

Women Health Magazine, “This Could Help Your Instagram Addiction”

Business Insider, “The Psychology Behind why Instagram is so Addictive”

ABC News, “Instagram addiction: Teens urged to consider detoxing to improve quality of life”

 

אולי יעניין אותך גם:

התמכרות לשופינג – אפשר לצאת מזה!

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!