גמילה מ-XL ומשקאות ממריצים

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התחושה הטובה הזו שזורמת בגופכם כשאתם שותים משקאות ממריצים כמו XL או רדבול, אותה תחושה שמפעילה אתכם כמו בטורבו, אולי היא מרגישה טוב – אבל אולי כדאי לברר היטב במה מדובר ומה המשמעות של צריכה מופרזת של חומרים אלו.

ייתכן ואין בעיה עם צריכת משקאות ממריצים במינון מוקפד, ועם מרווחי מנוחה הגיוניים לגוף – בדיוק כמו עם קפה מאוד מאוד חזק. אך כאשר מדובר בצריכה עקבית, גבוהה, בכמויות גדולות, כל הזמן, ובלי יכולת באמת לשלוט על כך, אזי מדובר בהתמכרות לכל דבר ועניין – ויש לכך מחיר!

התמכרות למשקאות ממריצים והשפעותיה עלינו

באותה מידה שקפה יכול להיות ממכר, והשפעותיו של הקפה על הגוף אינן מיטיבות בכמויות כאלו, כך גם במקרה של משקאות ממריצים. כמות הקפאין והחומרים הממריצים יכולה להפעיל את מערכות הגוף בנמרצות, אך במקביל גם לפגום בתפקוד המערכות לאורך טווח כאשר מדובר בכמויות חסרות שליטה.

קפה לא נועד לשתייה מרובה לאורך כל היום, וכך גם חומרים ממריצים אחרים. עוד לפני שניכנס למשמעות הבריאותית של צריכה מרובה לאורך זמן, אפילו ההשלכות של הפסקת השימוש למשך יממה הינן משמעותיות – עייפות ותשישות, ירידה בעוררות והתפקוד המנטלי, תפקוד כללי פוחת בכל הנוגע לזיכרון וזמן תגובה, ועוד.

יתרה על כך במובנים של השפעות בריאותיות כתוצאה מהשתייה עצמה. אישה אשר שתתה 20 פחיות משקה ממריץ ביום הובילה עצמה לנזק בכבד כה משמעותי, עד שהרופאים היו בטוחים שמדובר באלכוהוליסטית! ואנחנו מדברים על אישה צעירה בת 26 בלבד!!!

ללא ספק הנזקים של צריכה מופרזת מחומרים אלו עלולה לפגוע בגופכם. אבל לא רק בגוף, מאחר וכאשר מדובר בהתמכרות – ואין זה משנה לאיזה חומר! – ההשפעות האישיות, החברתיות והנפשיות יכולות להיות לא פשוטות בכלל. במיוחד כאשר מדובר בתחושה האישית המלווה להתמכרות, כאשר אתם יודעים שזה לא באמת עוזר לכם, ואולי אפילו פוגע בכם.

שיטת הגמילה המהפכנית של איילת בן ארי ממשקאות ממריצים

יש פתרון! אפשר להיגמל, אם רק באמת תרצו בכך.

הצעד הראשון בדרך אל הגמילה הוא ההבנה שיש בעיה שצריך לטפל בה, והטיפול אינו תלוי במישהו אחר – הוא תלוי בכם. הוא תלוי ביכולת לקבל החלטה חד-משמעית, ללא פשרות, להיגמל. לקבל על עצמכם את ההחלטה להיגמל אינו עניין פשוט, זהו תוצר של תהליך ועבודה אישית מאומצת. בכדי להגיע לשם, השיטה של בן ארי מתחילה ממקום של שינוי קוגניטיבי, שינוי התפיסה.

על מנת לקבל את ההחלטה להיגמל, עליכם להבין היטב – ממה אתם נגמלים, מה המשמעות של הגמילה, מה ההשלכות שלה, כיצד נראית הבחירה להיגמל ואיך אפשר להחזיק בהחלטה גם לאחר סיום הגמילה בפועל. מדובר בשינוי תפיסתי עמוק, ורק באמצעות קבלת החלטה אמתית, כזו שאינה משתמעת לשתי פנים, אפשר להיגמל.

לאחר קבלת ההחלטה, צריך גם להבין כיצד לתחזק אותה. אחת הבעיות הקשות בהתמכרות היא שתמיד מופיע לו תירוץ לנסות – רק עוד פעם אחת, בקטנה, זה רק שלוק אחד. חשוב להבין, וגם זה תהליך לא פשוט, שקבלת ההחלטה להיגמל היא לא נקודתית, זה לא עכשיו ואחר כך נראה. זו לא החלטה עם קונפליקט, שמשאירה מקום להתלבטות וקונפליקטים. קבלת ההחלטה להיגמל היא גורפת, היא חדה, והיא צריכה להיות יציבה.

רוצים גם אתם לקבל את ההחלטה להיגמל? השאירו פרטיכם בלשונית צור קשר ואחד המומחים לשיטה יחזור אליכם לקביעת פגישת היכרות. שיטת בן ארי יכולה לשנות את חייכם. הדרך לפתרון מתחילה בצעד אחד, יצירת קשר.

מקורות מידע:

University Health News, “The Disturbing Dangers of Energy Drinks and Energy Drink Addiction”

The Telegraph, “Red Bull addict who drank 20 cans a day had liver so damaged doctors thought she was an alcoholic”

Northpoint Recovery, “The Link between Energy Drinks and Addiction”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!