שאלות ותשובות – שיטת איילת בן ארי

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איך אני אדע אם אני נחשב ל-"מכור"?

אם אתה קורא את השאלה הזו, כנראה שיש לך חשש כי אתה מכור או כי אחד ממכריך מכורים. חשש זה בסדר, צריך להכיר בו כדי להבין ממה הוא נובע. אם ישנו הרגל, התנהגות או דבר מה אשר אתה צורך אותו עוד ועוד, שוב ושוב, למרות שאתה לא באמת רוצה, או לא מסוגל להפסיק לעשות זאת – בהחלט יש מצב שאתה מכור.

התמכרות היא לא בהכרח משהו גדול ואיום. לפעמים זה משהו שמאוד מפריע, מציק, ואולי אפילו מעיק מאוד. התמכרות גם לא חייבת להיות לחומר מסוים שצורכים אותו, היא יכולה להיות למשהו לא מוחשי (אינטרנט למשל), או הרגל מסוים שחוזר על עצמו (כמו כסיסת ציפורניים). החשוב הוא להכיר בכך שכל אדם יכול להיות מכור בשלב כזה או אחר. אם זה מפריע לך, אז כנראה שזה נכון.

בדקו: האם אתם מכורים?

אם ניסיתי להיגמל ולא הצלחתי – מה צריך לעשות?

קודם כל, לקחת נשימה עמוקה. יש פתרון. אפשר להיגמל! הדרך הטובה ביותר להיגמל היא בעזרת מומחה כמו איילת בן ארי, אשר יוכל לעזור לך לאורך הדרך. זאת עד שתגיע לרגע בו נופל האסימון ואתה מקבל עליך את ההחלטה להיגמל – במלוא מובנה!

איילת בן ארי ניצבת פה בשבילך בדיוק מהסיבה הזו – לעזור לך להגיע אל ההחלטה האמתית להיגמל, לקבל אותה על עצמך, ולייצב אותה מבחינה קוגניטיבית-תפיסתית כך שהיא תתקבע ותשפיע עליך לטובה. להצליח להיגמל זו עבודה, ולא תמיד אפשר לעשות אותה לבד.

האם אני יכול להיגמל לבד?

לפעמים להיגמל לבד זה בלתי אפשרי. במיוחד אם ההתמכרות היא עמוקה, משמעותית וכל כך נטולת שליטה. לכן חשוב מישהו שיכווין אותך, שיעזור לך לזהות את נקודות התורפה. ובעיקר, שיעזור לך להגיע לכדי שינוי אמתי ויסודי. ישנם מנגנוני הגנה מובנים בנו שמפריעים בגמילה, ישנן הסתייגויות, מחשבות, ספיקות – לכן קשה מאוד להצליח ולהיגמל לבד.

ישנם אנשים אשר מצליחים להיגמל לבד, אבל זה בדיוק העניין – אם אתה מצליח לעשות זאת לבד, כנראה שזו לא הייתה התמכרות מספיק חזקה. אם מדובר בהתמכרות, אזי ישנו גורם מהותי של חוסר שליטה, אובדן השליטה. במצב כזה, בלתי אפשרי להיגמל לבד כמעט אף פעם.

האם בני משפחתי יכולים לעזור לי בתהליך הגמילה?

התשובה היא כן ולא.

מצד אחד – כן, משפחה יכולה לעזור בתהליך הגמילה. ללא ספק בתור גורם תומך, מלווה, אשר עוזר לך לאורך הדרך. מהבחינה הזו, אם אתה עובר תהליך גמילה מסודר עם איילת בן ארי, המשפחה יכולה להיות שם לעזר משמעותי. היא יכולה לעזור לך, ואתה יכול להיעזר בה.

מצד שני – לא, במובן הזה שאם אתה מנסה להיגמל לבד היא יכולה לעזור ולתמוך, אבל ההחלטה הזו להיגמל, אותה החלטה שרק אתה יכול באמת לקבל על עצמך, היא משהו שתלוי לחלוטין בך. מי שלא רוצה להיגמל באמת לא יצליח להיגמל. לא משנה עד כמה המשפחה תעזור לו. ובשביל להצליח להיגמל, חשוב להיעזר במומחה אשר יכווין אותך בדרך.

מה נדרש ממני בתהליך הגמילה?

תחילה חשוב להבין שאצל כל אדם הגמילה נראית אחרת. בכל התמכרות הגמילה קצת שונה. אך ישנם דברים משותפים, אשר תקפים כמעט לגבי כולם: נכונות לעשות עבודה, אפילו שזה קשה. להיות מוכנים לוותר על משהו, כי גמילה מצריכה ויתור. ולהגיע עם ראש פתוח ככל הניתן.

גמילה גם דורשת התחייבות, בעיקר כלפי ההחלטה שלקחת על עצמך – להיגמל. בלי המחויבות הזו, בלי ההפנמה של ההחלטה להיגמל, לעולם לא תוכל להיגמל. מי שלא רוצה להיגמל, פשוט לא נגמל. לא משנה איזה מומחה הוא פוגש, כמה פעמים הוא יפגוש אותו, וכו’. ההחלטה יכולה לבוא רק מתוכך, באמצעות תהליך משמעותי של שינוי תפיסתי, ועליך לקבל זאת.

כיצד השיטה של איילת בן ארי תעזור לי להחלים?

השיטה המהפכנית של איילת בן ארי הוכיחה את עצמה פעם אחר פעם כיעילה לגמילה בתחומים שונים. היתרון של השיטה הוא שהיא מבוססת על היכולת האישית של כל אדם לקבל על עצמו החלטה. במילים אחרות, עצם העובדה שאתה יכול להחליט להיגמל – לזה אין תחליף, שום תרופה לא תתעלה על כך.

על ידי שינוי תפיסתי-קוגניטיבי, ניתן להביא את ההחלטה שלך לכדי בשלות. לעזור לה להגיע ליציבות בלתי מעורערת בך. במילים אחרות, השיטה של איילת בן ארי תוביל אותך לא רק להחליט, אלא גם להצליח ליישם זאת בפועל – בלי תרופות, בלי חומרים זרים, ולמעשה בזכותך.

האם יש ליווי לכל אורך תקופת הגמילה?

השיטה של איילת בן ארי מבוססת על שינוי תפיסתי פנימי. משום כך, אין ליווי צמוד לכל אורך התהליך. הבסיס של הגמילה נעוץ בשינוי המתרחש בתוך תוכך, ולכן זוהי שיטה כל כך מהפכנית ויעילה! כשהגמילה מגיעה ממך, מתוך נפשך, מתוך הקוגניציה שלך – זה אתה שנוהג ברכב. זה אתה שמחזיק במושכות. האין זה הדבר החשוב ביותר?

משום כך, שיטת בן ארי מבוססת פגישות וליווי טלפוני בעת הצורך. אם אתה צריך –  מומחי השיטה כאן. אך בפועל, אתה זה השיטה מאפשרת לך להחזיר את השליטה אל ידיך. וזה עובד!

אם "נפלתי" ואני צריך להתחיל מהתחלה, האם יש לי סיכוי להיגמל לחלוטין?

הסוד להצלחה בשיטה של איילת בן ארי אינו בשמיים, הוא בתוך תוכך. שם נמצא הכוח להיגמל. אם ההחלטה להיגמל אינה מספיק יציבה, מקובעת, מקובלת עליך – אז אתה תיפול. אם נפלת, זה לא אומר שבפעם השנייה לא תצליח. להפך! אם נפלת ואתה עדיין רוצה להיגמל, סימן שיש בך יותר כוחות מכפי שאתה יודע כדי להצליח!

השאלה נעוצה, אם כן, בכך שנפלת. מדוע נפלת? מה גרם להחלטה שלקחת על עצמך להתערער? מה אפשר ללמוד מזה? איך אפשר לשנות את זה בפעם הבאה? כאשר מבינים מה מתרחש בתוכנו, בתהליכי החשיבה שלנו, אפשר לעשות משהו בנידון. אם בורחים מזה ומרימים ידיים, אז ההחלטה התפוגגה לגמרי. אז אתה מוותר להתמכרות. נפלת? לא נורא! קמים על הרגליים ולומדים לפעם הבאה.

איך אדע שהשיטה הזו לא תעלה לי הרבה כסף כמו ששילמתי בעבר על טיפולי גמילה?

כל תהליך מקצועי עולה כסף, זה גם חלק מההתחייבות שלך לעצמך שאתה לוקח את ההחלטות שלך ברצינות. כשמשלמים על משהו, מתחייבים למשהו. זה חשוב.

מעבר לכך, איילת בן ארי מבטיחה לך החזר מלא אם השיטה אינה עובדת עבורך. אם ניסית וראית שזה לא מתאים, לא מסתדר לך, אתה לא רוצה – לגיטימי. התהליך באחריות מלאה וכספך יוחזר לך. בלי סרטים, בלי תחכומים, פשוט כך. אבל אם אתה מחליט להתחייב לתהליך, לקחת אותו ברצינות, ובאמת לעשות שינוי בחייך – זה חלק חשוב מהדרך.

האם אני אוכל להיגמל באופן סופי מההתמכרות שלי מרגע הטיפול?

הטיפול בגמילה בשיטה המהפכנית של איילת בן ארי מבטיח לך דבר אחד – להחזיר את השליטה והבחירה לידיך. במילים אחרות, מהרגע שההחלטה שלקחת על עצמך להיגמל באמת כנה, זה יקרה. מרגע שההחלטה שלקחת על עצמך יציבה ואיתנה בתוכך – זה יקרה. זה לא יקרה בגלל איזה שהוא עניין קוסמי, זה יקרה כי אתה בחרת להיגמל. זה יקרה כי אתה תגרום לזה לקרות.

האם זה יהיה סופי? כן, זה בהחלט יכול להיות סופי. זה תלוי בך, וחשוב שתבין את זה. אבל ללא ספק השיטה של איילת בן ארי מוכיחה את עצמה שוב ושוב – כל אדם שרוצה להיגמל יכול להיגמל.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!