מחקר חדש: כמה גמילה מעישון מפחיתה סיכון למחלות לב?

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אם אתם מעשנים אתם בוודאי מודעים לסכנות הרבות, אך יכול להיות שאתם לא עוצרים באמת לחשוב עליהן, או שאתם מדחיקים את הבעיות הרבות שעישון סיגריות יכול לגרום לכם. מחקר חדש ומקיף מצביע על הקשר הישיר בין מחלות לב לעישון. על ידי גמילה או הפחתה תוכלו להפחית בצורה משמעותית את הסיכון שלכם למחלות לב. במיוחד עבורכם כתבנו מאמר חובה לכל מעשן, שיעזור לכם אחת ולתמיד להבין שהגמילה תחסוך מכם תופעות מסוכנות רבות והפעם נתמקד בעיקר במחלות לב. אם אתם כבר עכשיו זקוקים לפגישה עם קרדיולוג או לבדיקות כגון אקו לב, כולנו תקווה  שהמאמר הזה יעלה אתכם על המסלול הנכון לגמילה המיוחלת.

בדיקת לב

מהן בכלל מחלות לב ולמה אנחנו כל כך חוששים מהן?

מחלות לב הן שם רחב לתופעות של הלב ברמות כאלה ואחרות. מכיוון שהלב הוא מרכז הגוף שלנו והגוף לא יכול לתפקד ללא לב תקין, חשוב מאד להיות ערים לסוגי מחלות הלב ולאפשרויות המניעה שלהן.

למזלנו הרב אנחנו חיים בעידן מדהים של רפואה מתקדמת וכיום ניתן לבדוק את מצב הלב בצורה אמינה ומדויקת. אחת הבדיקות המקצועיות והאמינות ביותר שיש בשוק היא אקו לב או אקו לב במאמץ. מדובר בבדיקה שתעניק לכם מידע מדויק על תפקוד הלב שלכם ותוכל לאתר ולאבחן מגוון רב של מחלות לב שונות. זו אינה בדיקה חדשה באופן יחסי, ובכל זאת היא עדיין נחשבת לאחת מפריצות הדרך הגדולות ביותר בעולם הרפואה בכלל ורפואת הלב בפרט.

מעשנים חשופים יותר למחלות לב – כך קרדיולוג טוב יכול לאבחן את מצבכם בצורה מדויקת ולהציע לכם טיפול הולם. כמובן שגם תדרשו להפסיק לעשן במהירות האפשרית.

עוד כמה דברים שחשוב לדעת על בדיקת אקו לב

בדיקת אקו לב מתבצעת בדרכים רבות ואחת היעילות ביותר היא אקו לב. הבדיקה בודקת את תפקוד הלב לאבחון אי ספיקה לבבית, מאתרת מחלות מסתמים, מחלות זיהומיות כמו פריקרדיטיס ואנדוקרדיטיס, קרישי דם לבביים, ואף משמשת לבדיקת התפקוד הלבבי לאחר אירוע אוטם (התקף לב). כל אלה הם סכנות נפוצות אליהם חשופים מעשנים. על ידי הפחתה או הפסקה תוכלו להמנע מהן. 

על הקשר בין עישון למחלות לב

מחקר חדש שבדק את הקשר בין מחלות לב לעישון בקרב עשרות אנשים מצא שיש קשר ישיר בין התפתחות של מצבים לבבים לבין מחלות. הרבה מהמחלות האלה ניתן לאתר דרך אקו לב במנוחה באמצעות ניתוח הבדיקה שנעשית על ידי קרדיולוג מומחה. המחקר מצביע על כך שהחשיפה למחלות לב עולה ככל שמעשנים יותר סיגריות ביום.  אדם מעשן מגביר את הסיכוי שלו לחלות במחלת לב כזו או אחרת פי 63 אחוז מאשר אדם שלא מעשן כלל. כמובן שהאחוזים עולים עם מעשנים יותר סיגריות ביום. לכן הפסקה או הפחתה תמנע את הפגישה שלכם עם קרדיולוג ותחסוך מכם בדיקת אקו לב.

כיצד עישון משפיע על הלב?

קרדיולוג טוב ומומחה יוכל לספר לכם בצורה מפורטת כיצד משפיע העישון על הלב. סביר להניח שאם תספרו לו שאתם מעשנים הוא ישלח אתכם לעשות במיידי אקו לב במנוחה, בעיקר אם אתם סובלים מתופעות נוספות הקשורות ללב.

קרדיולוג מומחה יספר לכם שהכימיקלים בעשן הסיגריות פוגעים בתפקוד תאי הדם ועלולים להשפיע לרעה גם על כלי הדם המובילים ללב וגם על הלב עצמו. העישון מאט את זרם הדם ומאיים בהתפתחות טרשת עורקים שמובילה לחסימת כלי הדם. לכן אם אתם מעשנים מספר שנים, ולא מעט סיגריות ביום חשוב שתפסיקו בהקדם האפשרי. בין אם תעשו אקו לב במנוחה ובין אם לא, סביר להניח שיש לכם כבר נזקים כאלה ואחרים לגוף וחשוב שתפסיקו לעשן בהקדם. הדבר הופך לחשוב יותר ויותר עם הגיל, אך בכל גיל מתקיים נזק חזק ומשמעותי לחלקי הגוף השונים וגם ללב.

לסיכום, כדי להמנע ממצבי מסכנים חיים בהם תצטרכו קרדיולוג מעולה וגם בדיקת אקו לב חשוב להפסיק לעשן. כיום יש דרכים רבות לעשות כן, מיצאו את הדרך הכי מתאימה עבורכם. בהצלחה!

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!