מחפשים דרך להפסיק לעשן? המפתח נמצא דווקא בפה!

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תעשיית הטבק ותעשיית הפסקת-העישון הן שתי תעשיות מאוד מצליחות. האחת עצמאית, והשניה תלויה בראשונה. אנחנו יכולים לתמוך רק באחת, וזו כמובן החיובית מבין השתיים. המוני אנשים מחפשים דרכים להפסיק לעשן. יש סדנאות וספרים, ריטריטים וטיפולים. היפנוזה, דיקור, מדבקות ניקוטין, ועוד המצאות מפה ועד להודעה חדשה.

בשורה התחתונה כאשר שואלים באופן ישיר בן אדם שהיה מכור לעישון והצליח להפסיק, לרוב התשובה תהיה דומה: הבנתי שזה לא טוב לי. יש איזה אסימון שצריך ליפול, ולכל אחד ואחת מאיתנו הוא נופל, אם בכלל, מתובנה אחרת. רגע פתאומי בחיים, שאולי הלך ונבנה עם השנים, רגע שמתרחש כמעט מעצמו, רגע שבו ההבנה כי מדובר בהרגל לא בריא גוברת על עוצמת ההתמכרות, והנה – אנחנו מפסיקים לעשן. זה לרוב תלוי בהצטברות של ידע, ומפגש עם פיסת המידע הנכונה שתעשה את ההבדל, ותכריע את המערכה.

פיסת הידע החסרה: החיוך שלכם מושפע מהסיגריות, ולא לטובה

עישון הוא גורם מפתח להרבה מאוד בעיות מוכרות וידועות לכלל הציבור, כולל כמובן לציבור המעשנים. אבל עם זאת לא כולם מבינים עד כמה הוא משפיע על בריאות הפה והשיניים:

  1. נסיגת חניכיים – ברשימת הגורמים לנסיגת חניכיים, בעיה נפוצה שהיא לא רק אסתטית, תמצאו את העישון כגורם מרכזי. נכון, הוא מופיע לצד רשימת גורמים נוספים, כמו כל בעיה רפואית עליה העישון משפיע, אך כאן הוא בעל השפעה מכרעת, בטח כאשר מבינים שעם הנסיגה בחניכיים העישון משפיע על עוד בעיות בפה.
  2. אובדן שיניים – העישון שם את המעשנים בקבוצת הסיכון למחלות חניכיים (מעבר לנסיגה) אשר מוביל אותם ישירות לקבוצת הסיכון לאובדן שיניים. ככל שמעשנים יותר סיגריות, ולאורך יותר שנים, כך סוללים את הדרך בצורה ישירה יותר לאותה קבוצת אנשים שיאלצו לא רק לעבור את הסבל של אובדן השיניים, אבל אולי ימצאו את עצמם מול הוצאות כספיות גבוהות בניסיון לתקן את הנזק שנעשה, כדי לזכות גם בחיוך שלהם בחזרה, וגם ביכולת ללעוס בנחת את ארוחת הצהריים.
  3. דחייה של שתל בפה – לא רק שהעישון עלול להוביל אתכם לאבד שיניים, אלא שהוא גם ימנע מכם לקבל אותן בחזרה. אחד הגורמים העיקריים והמרכזיים לדחייה של שתלים דנטליים הוא עישון. למעשה, מרבית השתלים הדנטליים נקלטים בצורה מושלמת, והסטטיסטיקה של השתלות שיניים מוצלחות בשיטות מסוימות עומדת על לא פחות מ-98%. מי הם אותם שני אחוזים שאצלם השתלים פשוט לא נקלטים? ניחשתם נכון, אלו שמתעקשים להמשיך לעשן מיד לאחר החדרת השתלים. אם עברתם השתלת שיניים, אנא מכם, למענכם ולמען בריאותכם, הקשיבו להנחיות הרופא והימנעו מעישון!

אחרי שמבינים את כל הגורמים הנ"ל, קל יותר להבין למה חשוב לשמור על היגיינת הפה, ולהפסיק לעשן עוד היום, ויפה שעה אחת קודם. אם אתם כבר סובלים מבעיות בשיניים או בחניכיים, סביון מדיקל סנטר בהנהלת ד"ר אריאל סביון מציעה לכם טיפולים דנטליים מתקדמים, כולל טיפולים אסתטיים ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת לכל הטיפולים שתצטרכו.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!