טיפים לשמירה על בריאות הפה במהלך ולאחר תהליך הגמילה מעישון

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עישון הוא הרגל מזיק מאוד. גמילה ממנו משפרת באופן משמעותי את הבריאות, את המצב הכלכלי (בזכות החיסכון הניכר שמפסיקים לקנות סיגריות) ואת איכות החיים באופן כללי. במקביל זהו גם תהליך מאתגר מאוד. במהלך הגמילה נדרשת תשומת לב רבה לשלל סוגיות, ואחת מהן היא בריאות הפה. כאן בעמוד תמצאו טיפים שימושיים ומידע רלוונטי – כדאי מאוד להסתייע בו.

למה חשוב במיוחד לשמור על בריאות הפה כשנגמלים מעישון?

הכימיקלים השונים שבסיגריות פוגעים בגוף האדם שלל דרכים. אחת מהן היא נזק לחניכיים ולחלל הפה. מעבר לבעיות האסתטיות (כתמים, שיניים צהובות) ואלה הקשורות לריח הרע שנודף מהפה, נוצרת במקרים רבים פגיעה עמוקה יותר – בבריאות החניכיים. עששת היא תופעה נפוצה בקרב מעשנים ומעשנות, וכך גם דלקות חניכיים ומחלת חניכיים. כשנקודת ההתחלה בעייתית, חשוב במיוחד לשמור על היגיינה דנטלית אופטימלית במהלך הגמילה וכמובן גם לאחריה.

מניעת חריקת שיניים

טיפ חשוב אחד בנוגע לשמירה על בריאות השיניים תוך כדי גמילה הוא לשים לב לסטרס. כשהגוף לא מקבל את הכימיקלים להם הוא הורגל, הוא עשוי להגיב בלחץ. הלחץ עלול לגרום לחריקת שיניים, גם בשעות היום וגם בשעות הלילה. תופעה זו שוחקת את השיניים וכתוצאה מכך הן עלולות להיחלש ולהיסדק. תשומת לב לחריקה מפחיתה את היקף התופעה ביום, ובלילות תוכלו להיעזר בסד ייעודי שיספק הגנה לשיניים.

מינימום משקאות ממותקים וחומציים

משקאות ממותקים, קולה ומשקאות אנרגיה יכולים להוות תחליף לסיגריות מבחינת יצירת התחושות הרצויות בגוף, אבל במקביל ההשפעה שלהם על השיניים שלילית. משקאות שיש בהם כמות סוכר גדולה גורמים לריבוי חיידקים בחלל הפה, ואלה מכרסמים את השיניים ומובילים להיווצרות חורים. משקאות חומציים כמו למשל קולה מחלישים את השיניים עקב סילוק הסידן מתוכן, ולכן גם צריכה מוגברת שלהם לא מומלצת.

אם בכל זאת אתם מרגישים צורך עז במשקה כזה, מומלץ לשתות אותו עם קשית ומיד לאחר מכן לשטוף את הפה במים קרים. כמו כן כדאי להרבות בשתיית מים, גם לצורך הגמילה וגם כדי לשמור טוב יותר על בריאות הפה.

היגיינת פה מלאה

צחצוח שיניים בהתאם להנחיות אנשי המקצוע בתחום פעמיים ביום, שימוש קבוע בחוט דנטלי, שימוש במי פה אנטי בקטריאליים וביקורים אצל שיננית בתדירות המומלצת מבחינתה – כל אחד מבטיחים היגיינת פה מיטבית. בהתאם פוחת הסיכון לדלקות חניכיים ומחלת חניכיים. עוד כדאי לדעת בהקשר זה שאם אתם זקוקים לשיקום פה מקיף, כולל השתלות, הגמילה מעישון משפרת באופן דרמטי את סיכויי ההצלחה.

באתר https://dr-schwartz.org תמצאו מידע יקר ערך נוסף אודות שמירה על בריאות מהפה וטיפולי שיניים, מוזמנים להיעזר בו גם לקראת הליך גמילה מעישון.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!