התמכרות להימורים – הסכנות הגלומות והדרכים להתגבר

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ההתמכרות להימורים היא תופעה מדאיגה שפוגעת במיליוני בני אדם ברחבי העולם. השילוב בין הריגוש של הסיכון והסיכוי לרווח כספי, הופכים את ההימורים לפעילות ממכרת ומסוכנת עבור חלק מהאוכלוסייה. במאמר זה נסקור את היקף התופעה, הגורמים לכך, הסכנות הכרוכות בה והדרכים להתגבר על ההתמכרות.

המאמר נכתב בשיתוף בית עזרא – בית טיפולי להתמכרות מהימורים. לאתר: https://beitezra.co.il/

מהי התמכרות להימורים?

התמכרות להימורים היא הפרעה התנהגותית, הנחשבת להפרעת שליטה עצמית. מומחים רבים משווים אותה להתמכרויות אחרות כגון התמכרות לסמים או לאלכוהול. המתמכרים להימורים חווים תשוקה עזה להמר, ומתקשים לשלוט בדחף זה למרות ההשלכות השליליות הכרוכות בכך, הרצון להמשיך להיות "במשחק" והסיכוי להרוויח גורמים למהמר לחוסר שליטה והשלכות חמורות לאורך טווח, הן כלכליות והן נפשיות.

היקף התופעה

לפי נתונים של ארגון הבריאות העולמי (WHO), כ-1% מהאוכלוסייה העולמית סובלת מהתמכרות להימורים. בישראל, מחקרים מעריכים כי כ-2.3% מהאוכלוסייה הבוגרת מתמודדת עם בעיה זו. מדובר במספרים גדולים מאוד, והשפעותיה של ההתמכרות להימורים עלולות להיות הרסניות עבור המהר, משפחתו וסביבתו.

גורמים להתמכרות להימורים

קיימים מספר גורמים עיקריים המובילים להתמכרות להימורים:

גנטיקה וביולוגיה: מחקרים הראו כי קיימת נטייה גנטית להתמכרויות שונות, כולל להימורים.

גורמים נפשיים: מצבי לחץ, דיכאון, חרדה ובעיות רגשיות אחרות עלולים להוביל אנשים להימורים כדרך להתמודד עם המצבים הללו (החיפוש אחר הריגוש).

גורמים סביבתיים וחברתיים: חשיפה להימורים בסביבה המשפחתית או החברתית, וכן נגישות גבוהה להימורים באינטרנט ובמקומות ציבוריים אחרים, מגבירים את הסיכון להתמכרות.

סכנות ההתמכרות להימורים

ההתמכרות להימורים כרוכה בסכנות רבות, הן עבור המתמכר והן עבור סביבתו ובדגש רב על קרוביו:

בעיות כלכליות: המתמכרים משקיעים סכומי כסף גדולים בהימורים ועלולים להגיע לחובות כבדים ואף לפשיטת רגל.

בעיות משפחתיות: ההתמכרות פוגעת ביחסים המשפחתיים, במיוחד כאשר מדובר במתמכרים שמשקיעים זמן ומשאבים רבים בהימורים על חשבון המשפחה.

בעיות נפשיות: מתמכרים להימורים עלולים לסבול מדיכאון, חרדה ומחשבות אובדניות – "אתה לא רק מהמהר בשולחן, אתה מהמר על החיים".

בעיות בריאותיות: ההתמכרות עלולה לגרום למתמכרים להזניח את בריאותם ולמנוע מעצמם טיפול נחוץ על מנת לשמור את הכסף למשחק הבא…

טיפול והתמודדות עם התמכרות להימורים

קיימים מספר כלים וגישות טיפול להתמודדות עם ההתמכרות להימורים:

טיפול התנהגותי-קוגניטיבי: טיפול זה מסייע למתמכרים לזהות את המחשבות ודפוסי ההתנהגות שמובילים אותם להימורים, ולפתח כלים לשינוי התנהגות זו.

קבוצות תמיכה: קבוצות מספקות תמיכה והבנה מצד אנשים אחרים שמתמודדים עם אותה הבעיה.

טיפול תרופתי: במקרים מסוימים, תרופות המיועדות לטיפול בהפרעות דיכאון, חרדה והתמכרויות אחרות עשויות לסייע כמובן שעדיף לבדוק אופציות נוספות כמו מרכז לגמילה מהימורים לפני.

שאלות נפוצות על התמכרות להימורים

מהם הסימנים המעידים על התמכרות להימורים?

סימנים עיקריים להתמכרות להימורים כוללים השקעת זמן וכסף רבים מדי בהימורים, חוסר יכולת לשלוט בדחף להמר, חשיבה כפייתית על הימורים, ניסיון להסתיר את ההימורים, והתעלמות מבעיות הנובעות מההימורים.

מהן הסיבות המובילות להתמכרות להימורים?

גורמים עיקריים כוללים נטייה גנטית, גורמים נפשיים כמו דיכאון וחרדה, וגורמים סביבתיים כגון חשיפה מוקדמת להימורים וזמינותם.

סיכום

התמכרות להימורים היא בעיה חמורה שיכולה להשפיע לרעה על חייהם של המתמכרים ומשפחותיהם. למרבה הצער, זוהי תופעה נפוצה המונעת משילוב של גורמים גנטיים, נפשיים וסביבתיים. חשוב להיות ערים לסימנים המעידים על ההתמכרות ולפנות לקבלת טיפול מוקדם ככל הניתן. עם הטיפול והגישות הנכונים, ניתן להתגבר על ההתמכרות ולחזור לאורח חיים בריא.

.

הימורים

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!