הקשר בין גמילה מעישון לבריאות הפה: טיפים לשמירה על חיוך בריא

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

הסטטיסטיקות מצביעות על אחוז מאוד גבוה של מעשנים בישראל. כמה גבוה? לא פחות מאשר עשרים אחוזים מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל מעשנים באופן קבוע, והנתונים לגבי עישון בקרב צעירים לא לגמרי ברור. גברים מעשנים יותר, נשים מעשנות פחות, ועוד לא נכנסנו לנושא העישון הפסיבי, כמו גם לעישון של נרגילות, סיגריות אלקטרוניות, ועוד מוצרים וחומרים. ההשפעה על הבריאות רחבה ועמוקה, אבל כמה מכם חשב על ההשפעה על בריאות הפה והשיניים? אם השיניים שלכם שינו צבע, התמלאו כתמים, ואולי אפילו החניכיים מדממות, כדאי לשקול להפסיק לעשן ולגשת לרופא השיניים. הוא גם יגיד לכם מתי מומלץ לשקול ציפוי חרסינה לשיניים.

העישון פוגע לא רק בצבע של השיניים, אלא גם בבריאות הפה כולו. הוא משפיע על החניכיים, על חיך, ואפילו על הרוק. ההשפעה הגורפת אומרת דרשני, אז כדאי להמשיך לקרוא.

כיצד לשמור על חיוך יפה ופה בריא?

כמובן שהצעד הראשון, אך לרוב המאתגר ביותר, הוא להפסיק לעשן. לא כולנו יכולים או מצליחים להפסיק לעשן, בטח לא מהיום למחר (למרות שרבים טוענים שזו הדרך היחידה שעובדת עבורם). מה שכן אפשר כבר עכשיו זה להפחית בכמות הסיגריות, שזה כבר צעד מבורך.

מעבר לכך, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על חיוך בריא, למרות העישון:

  1. צחצוח תכוף יותר – מרבית האנשים אימצו את ההרגל לצחצח שיניים פעמיים ביום, בבוקר כשקמים ובערב לפני שהולכים לישון. חלק גדול מצחצח את השיניים רק פעם אחת ביום, מבורות, מעצלות או פשוט מתוך הרגל לא נכון שהושרש בהתנהגות. אבל אם תשאלו אותנו, מוטב, לפחות בכל הנוגע לשמירה על החיוך שלכם בריא ויפה, לצחצח את השיניים קצת אחרי הארוחה, כל ארוחה, וזאת, בין היתר, כדי למנוע הכתמה שעלולה להיווצר מחומרים מכתימים במזון.
  2. הימנעו משתייה של קפה ותה שחור – יש חומרים רבים שיכולים להשפיע על גוון השיניים שלכם, אבל חלק מהם פשוט פופולריים יותר, כמו למשל הקפה והשוקולד. בממוצע כל ישראלי בוגר שותה לא פחות משלוש כוסות קפה ביום (או לפחות בימי חול). זה לא מעט, בטח כאשר פה ושם מוסיפים לצידו עוגת שוקולד או קרואסון שוקולד. זה טעים, זה מעורר, ואפשר להתווכח על רמת הבריאות שזה מאפשר, אבל זה בטוח מכתים את השיניים, אז קחו את זה בחשבון.
  3. בחירה נכונה במשחת שיניים – לא כל משחות השיניים נבראו זהות, וכדי לשמור על חיוך בריא ויפה לאורך זמן אתם תצטרכו לוודא שמשחת השיניים שלכם שומרת על בריאות החניכיים והשיניים שלכם. אל תקנו את המשחה הזולה ביותר, אלא את המשחה המתאימה ביותר, ואם אתם לא בטוחים מה היא, תשאלו את רופא השיניים.
  4. צפו את השיניים שלכם – יש מקרים בהם אי אפשר לנקות את השיניים. ויש מקרים בהם פשוט לא תרצו לנקות אותם, והפתרון יהיה אחרת. רופא השיניים שלכם ימליץ לכם מתי מומלץ לשקול ציפוי חרסינה לשיניים כדי לוודא שהשיניים שלכם לא נפגמות ומוכתמות יותר.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!