גמילה מאכילת שוקולד

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

האם באמת אפשר להתמכר לשוקולד? האם זו בעיה ממכרת ככל חומר ממכר אחר? התשובה היא חד משמעית – כן!

שוקולד אינו חומר ממכר במובן הפיזי, במובן הזה בו הגוף עצמו צריך כמויות אדירות של שוקולד עוד ועוד. השוקולד ממכר מבחינה נפשית, במובן הזה בו משתמשים בו כחומר ממכר, בחומר שצריך עוד ועוד כדי לקבל את החוויה הזו של סיפוק. כמו כל חומר ממכר אחר. למכורים לשוקולד יש אפילו כינוי בספרות – שוקוהוליסט (Chocoholic), שילוב של שוקו(לד) ו-(אלכו)הוליסט.

מדוע שוקולד כל כך ממכר? ומה בדיוק זה אומר התמכרות לשוקולד?

לשוקולד ישנן מספר תכונות אשר עוזרות להפוך אותו לממכר, אך כאמור השוקולד עצמו אינו חומר ממכר במובן האובייקטיבי – בניגוד לסיגריות למשל, אשר הגוף עצמו מפתח תלות בהן. השוקולד מלא בסוכר, חומר המייצר תחושה טובה וממריץ, והוא גם מכיל חומרים אשר משחררים הורמונים המקנים לנו תחושה טובה, נינוחה, נעימה ומרגיעה. במובנים הללו, שוקולד קצת "מסמם" אותנו. אבל לא באופן כזה אשר אמור לגרום לנו להתמכר.

שוקולד נחשב לנחמה, בהרבה מאוד מובנים. הוא מסמל אהבה, זוגיות ורומנטיקה. השוקולד גם נפוץ בכל מקום, בכל בית, בכל מכולת, וגם בחנויות ייעודיות המספקות שוקולד איכותי. קשה להתכחש לתחושה הטובה שאנו מרגישים כאשר אנו אוכלים שוקולד, וקשה גם לאכול פרלין או ריבוע שוקולד אחד, ולהגיד – "די, מספיק לי". את התחושה הזו כולנו מכירים.

אך ישנם כאלו אשר עבורם זה לא מסתפק גם בחתיכת שוקולד גדולה, או אפילו בחבילת שוקולד אחת. כאלו אשר עבורם השוקולד הוא גם יותר מרק מקור להנאה קצרה, אלא גם באמת מהווה משהו לנחמה, לבריחה, לצריכה בלתי נשלטת. אותם אנשים אשר עבורם השוקולד הוא אובייקט מספק, אבל מצד שני צריך עוד ועוד ממנו. אנשים עבורם שוקולד הוא התמכרות לכל דבר ועניין.

אפשר אחרת! השיטה המהפכנית של איילת בן ארי

אותו קול קטן בראשכם, אשר מביא אתכם להשתמש בשוקולד פעם אחר פעם, דוחף אתכם ומניע אתכם כאילו ללא בחירה – אפשר להתמודד עמו. אפשר לשנות אותו. אפשר לבחור אחרת.

תהליך הגמילה המהפכני של איילת בן ארי מתחיל בדיוק בנקודה הזו, במקום בו אנו מכנים בשם "התמכרות" משהו אשר מקורו למעשה בבחירה פנימית להמשיך ולצרוך. זו בחירה מסוות, בחירה מתעתעת, מאחר וזה מרגיש ונראה כאילו לנו אין יד בדבר. משהו מחליט בשבילנו. אבל זה לא בדיוק כך, וזה גם לא אומר שאין לנו את האפשרות לעשות משהו בנידון. במילים אחרות, אנחנו יכולים להחליט אחרת – השאלה היא איך.

השיטה של בן ארי מתמקדת בתהליך ההחלטה הזה אשר מעביר אותנו מהמקום של חוסר אפשרות למקום של שליטה. זהו תהליך קוגניטיבי, תהליך של שינוי תפיסתי, אשר יכול להשיב לכם את היכולת להחליט ולקבוע עבור עצמכם – בדיוק באותו מקום בו אתם נופלים כל פעם מחדש.

גמילה אינה תהליך פשוט, והיא מצריכה עבודה, התמדה וגם התגברות על הרבה מאוד מכשולים – לרוב קוגניטיביים או תפיסתיים – בכדי להצליח בה. במילים אחרות, משהו צריך להשתנות בנו פנימה, בראש, באופן בו אנחנו חושבים, בכדי שנוכל להבין באמת עד כמה כוח יש לה להחלטה הזו להיגמל. אבל מרגע שההחלטה מתייצבת בתודעה שלנו, מהרגע שבאמת לקחנו את ההחלטה – והשיטה של בן ארי תביא אתכם בדיוק למקום הזה! – גם אתם תוכלו לנווט את חייכם מבלי ליפול אל תוך הקונפליקט והפיתוי.

רוצים ללמוד עוד על השיטה של איילת בן ארי? השאירו את פרטיכם בלשונית צור קשר, ואחד המומחים יחזור אליכם בהקדם האפשרי לקביעת פגישת היכרות. הצעד הראשון בדרך לגמילה מתחיל כאן, ביצירת קשר – וגם אתם יכולים לעשות את זה!

מקורות מידע:

PsychCentral, “Does Chocolate Addiction Exist?”

Harvard Health Publishing, “Can you become addicted to chocolate?”

Thrillist, “Chocoholism: The Science Behind Why You’re Powerless Against Chocolate”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!