גמילה מפחמימות או: למה זה כמעט בלתי אפשרי להיגמל מכל המאכלים שמכילים פחמימות

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

האם אפשר להיגמל מפחמימות? זו אחת השאלות הקשות ביותר. בעיקר מאחר ומה שעומד בבסיס השאלה מטעה ואינו מאפשר לכם להיגמל באמת.

אם אינכם יכולים לעמוד בפני הפיתוי של סוכר, לחמים, מאפים או מוצרי פחמימות אחרים, אם המחשבה על פחמימות מעסיקה אתכם ללא הפסקה, ומצבכם הבריאותי והנפשי נפגעו כתוצאה מהעיסוק הבלתי פוסק בפחמימות – כנראה שאתם מכורים. עמוק בלב, אתם יודעים בעצמכם אם אתם מכורים או לא, אפילו אם אתם מסרבים להכיר בכך בקול רם. השאלה היא איך מתגברים על זה.

מהי התמכרות לפחמימות?

בשביל להיגמל באמת, חשוב להבין בדיוק על מה אנחנו מדברים. זאת אומרת, ממה בעצם אנחנו נגמלים.

מהי בעצם פחמימה? למעשה מדובר בתרכובת אורגנית אשר קיימת במזונות שונים, במינונים שונים, אשר חיונית לתפקודו של הגוף. ללא פחמימות, הגוף אינו יכול לתפקד. את הנקודה הזו חשוב ביותר לזכור! מאחר והמשמעות של כך היא שההתמכרות לפחמימות הינה התמכרות למצרך מהותי ביותר לעצם המשך חיינו.

צריכת סוכרים הינה דבר חשוב. אולי לא כל סוכר, אולי לא בכל מינון – אבל אי אפשר לחיות ללא צריכת סוכרים. סוכר הוא סוג של פחמימה, כמו כן גם לחם ובצקים אחרים. מכך לא ניתן להיגמל, זאת אומרת תמיד תצטרכו לאכול פחמימות ברמה כזאת או אחרת. לכל אורך חייכם.

האם זה אומר שלא ניתן להיגמל בכלל? שאי אפשר להתמודד עם מה שמפריע או מציק לכם? עם מה שהופך לחסר שליטה בחייכם? לא בדיוק.

השיטה המהפכנית של איילת בן ארי להתמכרות לפחמימות

להיגמל מהמושג הכללי "פחמימות" לא ניתן. כאמור, אתם חייבים את זה למען המשך חייכם. זה לא אומר שלא ניתן לשנות את חייכם, ולקבל את ההחלטה להיגמל באופן אחר.

על מנת להצליח ולהיגמל חשוב לזהות בדיוק ממה אנחנו נגמלים. לא בערך, אלא בדיוק. לכל התמכרות ישנם אובייקטים של התמכרות, אותם חומרים או מוצרים אשר חייבים לצרוך אותם כחלק מההתמכרות. השיטה של איילת בן ארי מתחילה בזיהוי אותם מוצרים אשר במוקד ההתמכרות שלכם, והרכבת סל הגמילה האישי שלכם.

סל הגמילה האישי שלכם הוא למעשה אסופת אותם מוצרים מהם נגמלים, אשר מהווה סוג של גבול בו ניתן לעסוק במהלך הגמילה. אי אפשר להיגמל מכול המוצרים הכוללים פחמימות, כי למעשה כך אתם מציבים גמילה בלתי אפשרית מראש. לכן תחילה צריך להבין מבחינה קוגניטיבית – ממה בעצם אתם נגמלים? אם ניתן לצמצם את השאלה הזו למוצרים, לאובייקטים מובחנים, אפשר להתחיל ולהיגמל.

לאחר הרכבת סל הגמילה האישי שלכם, תוכלו לגשת לקבלת ההחלטה להיגמל. קבלת החלטה כזו אינו עניין של מה בכך. זוהי החלטה מורכבת, אשר יש להבין את משמעותה, את השלכותיה, איך היא נראית, מה זה אומר לגבי חיי היום-יום שלי, ומה מכאן הלאה. להחליט להיגמל זו החלטה משמעותית, ורק באמצעות תהליך תפיסתי מעמיק ניתן לקבל אותה באמת.

לאחר קבלת ההחלטה להיגמל, אפשר לגשת לשלב הבא – לייצב את ההחלטה. להפוך אותך לקבוע, למושג נתון. נושא שאין לגביו קונפליקטים, שאלות, תהיות או היסוסים. אותם רגעים בהם אתם עוצרים להתלבט אם "רק עוד ביס אחד" זה בסדר או לא – אלו אותם הרגעים בהם אתם כבר נפלתם במלכודת התפיסתית של ההתמכרות. ההחלטה להיגמל אומרת – אין יותר קונפליקטים. ההחלטה כבר התקבלה. וגם אתם יכולים לקבל אותה!

לקבלת פרטים נוספים על שיטת הגמילה המהפכנית של איילת בן ארי, וכיצד גם אתם יכולים להתמודד עם ההתמכרות לפחמימות – השאירו פרטיכם בלשונית צור קשר ואחד המומחים לשיטה יחזרו אליכם בהקדם האפשרי לקביעת פגישת היכרות.

מקורות מידע:

NPR, “Can You Be Addicted To Carbs? Scientists Are Checking That Out”

MEL Magazine, “YOUR CRAVING FOR CARBS MIMICS DRUG ADDICTION IN YOUR BRAIN”

Mind Body Green, “Why are carbs and sugar so addictive”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!