גמילה מאכילת עוגות

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עוגות יכולות להיות דבר ממכר ביותר, ולא צריך להסתבך בכדי להבין את הנוסחה הממכרת שלהן: בצק + סוכר + שוקולד (לפעמים!) = התמכרות קשה ביותר. בעוד זה נשמע משעשע ומבדר, וכולנו אוהבים עוגה כזו או אחרת, כשזה מגיע להתמכרות אמיתית – זה ממש לא מבדר.

למעשה זה מלווה בסבל ממשי, הן גופני והן נפשי, ופעמים רבות גם מהווה לאחד הגורמים הנוקשים והמקשים ביותר בחייו של המכור. התמכרות לעוגות היא עניין רציני ביותר, וזה יכול להופיע בתצורות שונות – אכילה בסתר, בינג' של אכילה, מספר פעמים ביום, ללא גבולות או שליטה, ועם הרבה מאוד קשיים סביב ההתמכרות.

החדשות הטובות הן שיש פתרון! בהחלט אפשר להיגמל מהתמכרות לעוגות, זה אפשרי ורבים אחרים עשו זאת לפניכם. זה לא פשוט, ולהיגמל זה גם אף פעם לא תהליך נעים, אבל באמצעות השיטה הנכונה והתמדה גם אתם יכולים למצוא את הדרך לגמילה.

הקשיים המלווים התמכרות לעוגות

גמילה מעוגות אינו עניין סתמי, ולא מדברים על מצב של דיאטה או רצון כללי להפחית באכילת עוגות. הכוונה היא להתמכרות לכל דבר ועניין, אשר מלווה בתסמינים, בתחושת אובדן שליטה, בבעיות רפואיות ונפשיות הנובעות מההתמכרות, והצבת החומר הממכר ברמה הקוגניטיבית כפתרון לבעיות אחרות – תוך הידיעה שלמעשה אין שום פתרון אמתי בכך.

כאשר מדובר בהתמכרות ברמה כזו, הגוף מושפע באופן משמעותי מההתמכרות. העוגות אינן בריאות לנו בכמויות גדולות, מדובר בעודפי סוכרים, בצקים, וחומרים אחרים אשר בבירור אינם מיטיבים עם גופינו. סכרת, לחץ דם, בעיות המלוות עודף משקל, ועוד רשימה ארוכה של בעיות רפואיות יכולות להתלוות להתמכרות או להיגרם ישירות כתוצאה מאכילה מופרזת של עוגות. אבל המחיר הנפשי, האישי, החברתי והבינאישי – אלו הם אולי הכואבים יותר מכל.

לכל התמכרות יש מחיר, ולא רק סכומי הכסף המשמעותיים שיכולים להיעלם על החומר הממכר בצריכה גבוהה. לכל התמכרות יש מחיר במובן החברתי, המשפחתי והאישי. כתוצאה מהכאב והסבל הזה, מטופלים רבים בוחרים לפנות לגמילה. ולעיתים אלו דווקא המשפחה, החברים, אותם אנשים ששמים לב שקיימת בעיה, הם אשר מעירים את עיניכם לכך שאולי הגיע הזמן לעשות משהו. אבל מה אפשר לעשות? איך אפשר לפתור את בעיית ההתמכרות?

השיטה הייחודית של איילת בן ארי לגמילה מעוגות

בעיית ההתמכרות מתחילה ומתקיימת בעיקר ברמה הקוגניטיבית, ברמה התפיסתית. במילים פשוטות – בהחלטות שאנחנו מקבלים על עצמנו.

זה נשמע כמו קלישאה, אבל למעשה זה מדויק מאוד. אומנם ההתמכרות מרגישה כמשהו הנכפה עליכם מבחוץ, כאילו אין לכם שליטה או אמירה בעניין, אבל בפועל זה לא נכון. כאשר אתם ניגשים לאכול מהעוגה – אפילו בשיא הבינג' – אתם אלו אשר ניגשים לאכילה. זוהי בחירה מודעת או לא, אשר נעשית ומפעילה אתכם אבל מגיעה מתוך תוככם. במילים אחרות – ואלו החדשות המעולות! – אפשר לשנות את הבחירות בחיים.

זה לא אומר שזה פשוט, זה לא אומר שלקבל את ההחלטה להיגמל זה עניין של מה בכך. אבל זה כן אומר שזה בידיים שלכם, בראש שלכם, אפילו בכוח שלכם לקבל את ההחלטה הזו. לכן השיטה המהפכנית של בן ארי מתחילה ומתמקדת בתהליכים קוגניטיביים לשינוי תפיסתי, לשינוי האופן שבו אתם ניגשים לחומר הממכר – במקרה הזה לעוגה.

לצד אפיון הבעיה הספציפית שלכם, והבנה של מהו בעצם הדבר הזה אליו אתם מכורים, העבודה הראשונית והעיקרית היא ברמה התפיסתית – האם זו התמכרות רק לעוגות? אלו עוגות? למד דווקא העוגות הללו? מה קורה שם בראש? איך אפשר לשנות את זה? על ידי קבלת ההחלטה להיגמל, הבנת המשמעות של החלטה זו והתמודדות עם ההשלכות של הגמילה, ניתן לשנות את חייכם באופן משמעותי. אבל זהו תהליך, וכמו כל תהליך – הוא מצריך עבודה לא פשוטה.

מעוניינים בפרטים נוספים על השיטה המהפכנית של איילת בן ארי, וכיצד גם אתם יכולים להיגמל מההתמכרות שלכם לעוגות? השאירו פרטיכם בלשונית צור קשר, ואיילת בן ארי תחזור אליכם בהקדם האפשרי לקביעת פגישת היכרות.

מקורות מידע:

Healthista, “8 signs cake is your drug – former food addict on how to spot the signs (and help yourself get over it)”

ABC Science, “Chocolate cake addiction: it's real”

Women’s Health, “I Finally Beat My Cake Addiction And Dropped 16 Kilos!”

 

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!