גמילה מעישון שיעול

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גמילה מעישון שיעולעישון גורם לבעיות בריאותיות רבות ביניהן בעיות נשימה ומחלות ריאות. כאשר נגמלים מעישון, מנקים את הגוף מהרעלים וכך גם את דרכי הנשימה. עם זאת, כחלק מגמילה מעישון עלול להיגרם שיעול. על גמילה מעישון והשיעול שנגרם בעקבות כך נרחיב במאמר הבא. 

 

גמילה מעישון שיעול- הקשר בין סיגריות לשיעול

כאשר מעשנים סיגריות, מחדירים לגוף חומרים שונים כמו ניקוטין, פחמן חד חמצני, קדמיום ועוד. חומרים אלה עלולים לגרום לנזקים בריאותיים שונים לגוף ולדרכי הנשימה. העישון גורם לפגיעה ברירית דרכי הנשימה והעשן שנשאף לריאות שורף את הריסים המצפים את קנה הנשימה ומאט את תנועתם. החומרים השונים שחודרים לגוף מצטברים בדרכי הנשימה והריאות ועלולים לגרום לפגיעה קשה בהם ולהצטברות של ליחה ושיעול. הריסים המצפים את קנה הנשימה צריכים לפנות מזיקים אך בעקבות העישון נפגעת היכולת שלהם לעשות זאת. לכן, השיעול והליחה הם תסמינים נפוצים מאוד בקרב מעשנים. 

גמילה מעישון שיעול- למה זה קורה?

שיעול לאחר הפסקת עישון הוא תופעת לוואי די נדירה שעלולה להפריע לתהליך גמילה מעישון. ברוב המקרים השיעול יחלוף בתוך מספר שבועות ובמצב שהוא לא חולף חשוב לפנות לרופא להמשך בירור. 

אך למה נגרם שיעול לאחר שמפסיקים לעשן?

כאשר מפסיקים לעשן, הריסים המצפים את קנה הנשימה מחלימים בהדרגה וקצב התנועה שלהם חוזר לקצב תקין. כך הם מתחילים לפנות את הריר והליחה שהצטברו בריאות כתוצאה מעישון ממושך. פעולת הניקוי של הריסים, עלולה לגרום להצטברות של ליחה ושיעול שמעידים על פינוי שאריות הניקוטין מהגוף. בדרך כלל, תוך מספר שבועות הגוף מנקה את עצמו, הריר מתפנה החוצה והשיעול נפסק. לבסוף, מהלך הנשימה חוזר להיות תקין והליחה והשיעול מפסיקים כלא היו. 

 

גמילה מעישון שיעול- מה יש לעשות?

כאשר מפסיקים לעשן ומתחיל השיעול, הדבר מתסכל נגמלים רבים שמצפים לשיפור התחושה הפיזית. על מנת לשפר את המצב, יש לשתות מים בכמות רבה לאחר גמילה מעישון. המים, מסייעים בפינוי רעלים מהגוף. ככל ששותים יותר מים כך ניתן לפנות את הריר החוצה מהגוף מהר יותר והשיעול פוסק מהר יותר. כמו כן, אספקת הנוזלים תגרום לדילול הליחה וכך להפסקת השיעול. 

לא חייב לשתות רק מים. למעשה ניתן לשתות כל סוג של נוזלים כולל מיצים. 

בנוסף, על מנת להקל על השיעול ולדלל את ליחה ניתן להיעזר במכשירי אדים או בתכשירים לדילול ליחה. 

במידה שהשיעול לא פוסק לאחר מספר שבועות, יש לפנות לרופא לבירור המקור לשיעול. שיעול שנגרם מגמילה מעישון צריך לעבור לאחר מספר שבועות ובמידה שלא עובר, יש להבין מדוע זה קורה. בדרך כלל יהיה צורך בצילום חזה על מנת לאתר את מקור השיעול. ברוב המקרים הסיבה עלולה להיות בעקבות זיהום, אך יכולים להיות מקרים בהם מקור השיעול הוא בגלל סיבות כמו סרטן הריאות או אי ספיקת לב. 

 

היתרונות בהפסקת עישוןגמילה מעישון שיעול- היתרונות בהפסקת עישון

בסופו של דבר, הגמילה מעישון היא זו שתפסיק את השיעול. למרות שהגמילה עלולה לגרום להופעת השיעול והליחה, בסופו של דבר הגוף יתנקה מהרעלים והליחה והשיעול יפסיקו. כמו כן, מעשנים רבים סובלים מעישון טורדני בעקבות הסיגריות. הפסקת העישון תגרום בסופו של דבר להפחתת השיעול הטורדני ולמניעת סיבוכים שקשורים אליו כמו בקע סרעפתי לדוגמא. 

כמו כן, הפסקת עישון מסייעת למנוע בעיות בריאותיות חמורות ולשמור על בריאות הגוף. מעשנים, חשופים יותר לבעיות בריאותיות שונות באופן משמעותי מלא מעשנים. בין הבעיות הללו יש בעיות לב, סרטן במקומות שונים כמו הריאות, הושט, הלוע, הלבלב ועוד, קוצר נשימה ועוד רבות. 

בנוסף, הפסקת עישון מסייעת למעשנים לשמור על הסביבה שלהם. המעשנים פוגעים בסביבה הקרובה להם על ידי עישון פסיבי. העישון הפסיבי עלול לגרום לבעיות בריאותיות שונות ולכן, על מנת לשמור על בריאות הקרובים כדאי להפסיק לעשן. 

כמו כן, יתרון לא פחות חשוב של הפסקת עישון הוא החיסכון הכספי. עישון הוא הרגל לא זול והוא כולל הוצאות כספיות רבות. משנה לשנה המחירים עולים יותר וגם אם ניסיתם לחסוך על ידי מעבר לשקיות טבק, עדיין מדובר בהוצאות כבדות. על ידי הפסקת עישון ניתן לחסוך סכומים גבוהים מאוד בחודש.

גמילה מעישון שיעול- מה קורה לגוף?

כאשר גמילה מסיגריות, בגוף חלים גם שינויים רבים לטובה. השינויים הללו חלים בשלבים כאשר כל תקופת זמן מסוימת תשפיע על אלמנטים אחרים. 

20 דקות לאחר הפסקת העישון קצב פעימות הלב והדם יורדים לרמה נורמלית. 8 שעות לאחר הפסקת העישון רמת חד תחמוצת הפחמן בדם לנורמה יורדת ורמת החמצן עולה לנורמה.

24 שעות לאחר הפסקת העישון פוחתים הסיכונים לחלות במחלות לב ו-27 שעות לאחר מכן חלה הרפיית סימפונות ושיפור בנשימה. כ-48 לאחר הפסקת העישון עצבי הטעם והריח יחזרו לתפקוד תקין. כ-72 שעות לאחר מכן רוב הניקוטין כבר יתפנה ממערכת העצבים והגוף. 

21 ימים לאחר הפסקת העישון התהליך הגופני של הגמילה יגיע לסיום ולגוף עצמו לא יהיה יותר צורך בסיגריות. כחודש לאחר הפסקת העישון יחול שיפור של 30% בתפקודי הריאות. 

3 חודשים לאחר הפסקת העישון יחול שיפור בזרימת הדם וביכולת ההחלמה של רקמות הגוף. 

9 חודשים לאחר הפסקת העישון תהיה הפחתה בעייפות ותחושה מוגברת של רעננות, הפחתה בשיעול, בקוצר נשימה, צמיחה מחדש של הציליה בריאות, הגנה מפני זיהומים וניקוי הריאות. 

שנה לאחר הפסקת העישון והלאה יורד הסיכון לחלות בסרטן הריאות ולאחר כ-15 שנים גם סרטן הלוע, הושט, הגרון, שלפוחית השתן והלבלב. התאים הפרה סרטניים מתחלפים בתאים בריאים. 

לסיכום, גמילה מעישון עלולה לגרום להצטברות של ליחה ולשיעול אך אלה מעידים על ניקוי הגוף מהרעלים שנמצאים בו. לאחר מספר שבועות השיעול והליחה אמורים להפסיק והנגמל יחוש בשינויים חיוביים שקורים בגופו. 

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!