גמילה ממילוי כרטיסי הגרלה

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כרטיסי הגרלה הינם הימורים לכל דבר. אומנם מדובר בהימורים חוקיים, אשר מאושרים על ידי המדינה, אך עדיין מדובר באקט של הימור. התחושה הזו אשר מלווה הימורים – הפנטזיה לזכות, לשנות את חיינו ביום בהיר אחד – יש בה משהו מסמא עיניים. היא מזמינה ומהווה תקווה לעתיד נכסף, למשהו אשר רוב הסיכויים פשוט לא יכול להתקיים, "אבל אם כן…!"

התמכרות הינה לרוב למשהו אשר קשור בתפיסה שלנו. למשהו אשר קשור לאופן בו אנחנו תופסים את העולם, למחשבה אשר אנו כמהים אליה, לסיפוק מסוים אשר מהווה בריחה מהמציאות. במילים אחרות, התמכרות הינה עניין שקשור בעמדה קוגניטיבית מסוימת, עמדה שגם אפשר לשנות, או למעשה – להיגמל.

השיטה המהפכנית של איילת בן ארי לגמילה מהתמכרות למילוי כרטיסי הגרלה

מילוי כרטיסי הגרלה ללא שליטה, באופן אובססיבי וכפייתי, יכולה ללא ספק להיות התמכרות. לכל תצורת התמכרות יש כאב וסבל נלווים, בין אם ברצון להפסיק, התסכול מכך שממשיכים בכך, פגיעה בחיים החברתיים, מחשבות טורדניות, התנהגות כפייתית, בזבוז כספים עצום על אובייקט ההתמכרות, ועוד. לרוב אתם גם מכירים את התחושה הזו בתוככם שהייתם רוצים להפסיק, אם רק הייתם יכולים…

אפשר להיגמל! זה לא קסם, זה לא קורה ביום בהיר אחד, אבל בהחלט אפשר להיגמל. אם ההתמכרות קשורה באיזו תפיסה קוגניטיבית מקובעת ומצמצמת, אז גמילה קשורה בשינוי קוגניטיבי, שינוי בתפיסה. רק כאשר ניתן לשנות משהו בתפיסה שלנו כלפי ההתמכרות, אפשר להצליח ולהתגבר על תחושת אי-השליטה ולהחזיר את המושכות לידיים שלכם.

השיטה המהפכנית של בן ארי פועלת בראש ובראשונה על ידי שינוי תפיסתי כזה. על ידי זיהוי ההתמכרות באופן ספציפי, הבנה מעמיקה של תהליך הגמילה, משמעותו, השלכותיו וכן כיצד יראו חייכם לאחר מכן – רק כך ניתן באמת לקבל את ההחלטה להיגמל.

אולי החלטה נשמע לכם כעניין פשוט ופשטני, אך בפועל מדובר בתהליך מורכב אשר דורש לא מעט התגברות ועבודה פנימית עם אותם דחפים שגורמים לנו להמשיך ולצרוך את כרטיסי ההגרלה. למעשה, החלטה קשורה ביכולת להפנים את משמעותה, ולקבל עליך את ההשלכות של ההחלטה.

להביא את עצמכם ליציבות בהחלטה להיגמל

לאחר שההחלטה להיגמל מתקבלת, עתה צריך להגיע ליציבות בהחלטה הזו. החלטה אשר אינה יציבה היא החלטה אשר אפשר לשנות, ובמקרה כמו התמכרות הכוונה לרגרסיה, לחזרה לצריכה, לחזור באנו מההחלטה שקיבלנו. החלטה הפכפכה שכזו אינו מהווה בסיס יציב לגמילה, ולשם כך חלק משיטת הגמילה הייחודית של בן ארי מתמקד ביציבות בהחלטה.

תהליך זה מתמקד בתפיסה הקוגניטיבית הקשורה בקונפליקט. רגרסיה להתמכרות מתרחשת לרוב כאשר חוטאים בקטן, "רק הפעם" או "רק כרטיס הגרלה אחד". מה הנזק כבר בכרטיס אחד? רק בפעם אחת? יחד עם חברים או כל המשפחה? זה לא אותו הדבר כמו שזה היה… מחשבות מהסוג הזה הן מחשבות של פיתוי, והן למעשה מנסות לפתות אותנו לחזור בעצמנו מההחלטה שקיבלנו.

אופייה של החלטה הינו בהכרעה שהיא מספקת, במילים אחרות – אין קונפליקט! אין מקום להתלבטות, למחשבות בנושא, לתהיות וכדומה. מרגע שההחלטה התקבלה, אין אחורה פנה. תפיסה קוגניטיבית כזו הינה תוצר של תהליך עבודה מורכב, אשר מוביל בסופו של דבר לא רק לגמילה נקודתית, אלא גם לגמילה לטווח הארוך.

רוצים פרטים נוספים על גמילה מכרטיסי הגרלה? השאירו פרטיכם בלשונית צור קשר ונחזור אליכם בהקדם לקבוע פגישת היכרות ולספר לכם על השיטה המהפכנית לגמילה. אחרים הצליחו לפניכם, וגם אתם יכולים! אבל זה מתחיל בצעד קטן – יצירת קשר.

מקורות מידע:

Medical News Today, “What's to know about gambling addiction”

This Week, “Inside America's lottery addiction”

Scientific American, “How the Brain Gets Addicted to Gambling”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!