גמילה מהימורים מחיר

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גמילה מהימורים מחירגמילה מהימורים היא תהליך אינטנסיבי שמצריך לרדת לעומק העניין ולטפל בשורש הבעיה. הימורים מביאים איתם ריגוש ונחמה ואנשים רבים שחשים במצוקה יכולים למצוא את הנחמה בהימורים. על גמילה מהימורים נרחיב במאמר הבא. 

 

גמילה מהימורים מחיר- מהי התמכרות להימורים?

התמכרות להימורים נחשבת להתמכרות קשה מאוד, הרסנית ומורכבת מאוד. להתמכרות להימורים יש השפעה הרסנית מאוד על חייו של המכור, גם אם אינה משפיעה על בריאות הגוף שלו. בדרך כלל התמכרות להימורים תשפיע על הסובבים של המכור, כולל המשפחה, החברים, מקום עבודתו ומערכות היחסים בחייו. 

ההתמכרות להימורים כוללת ריגוש ופעמים רבות, למכורים קשה להיגמל מאחר שהם מוצאים בפעולה נחמה וריגוש. לא תמיד המכורים להימורים יצליחו להודות שהם מכורים ופעמים רבות ייקח זמן רב עד שהמכור ישים לב שהפעולות שלו פוגעות בסובבים אותו. רק לאחר שהמכור יבין שהוא פוגע בסביבה שלו הוא יחפש את העזרה ויפנה לגמילה מהימורים. 

גמילה מהימורים מחיר- למה זה ממכר?

הימורים הם למעשה מוכנות של אדם לקחת סיכונים ברמות שונות. בדרך כלל המוכנות לקחת את הסיכון נובעת מהתקווה שיהיה תגמול גדול. המהמר מונע מהשאיפה להפיק רווח גדול בזמן קצר וללא מאמץ רב. כמו כן, ההימורים מביאים איתם התרגשות רבה. במוח מופרש דופמין שאחראי על תחושת ההנאה, הסיפוק והתרוממות הרוח. במהלך ההימור מופרש דופמין שהוא גם הגורם המרכזי להתמכרויות רבות. כך לבסוף מכורים רבים מאבדים את הכל ולפעמים עובר זמן רב עם שהמכור מרגיש שהגיע הזמן להיגמל. 

 

גמילה מהימורים מחיר- התמכרויות שונות

לכל סוגי ההימורים יכולה להתפתח התמכרות. כפי שציינו קודם, קיימים סוגים שונים של הימורים. ריכזנו לכם את ההתמכרויות למרכזיים בהם- 

  • התמכרות לפוקר

התמכרות לפוקר היא תופעה רחבה ובעייתית מאוד שנחשבת להתמכרות קשה מאוד הקשורה בהימורים. כיום לא חייב לנסוע לקזינו ולשחק פוקר, אלא ניתן להתמכר למשחקי פוקר אונליין שנמצאים באפליקציות בטלפון. באפליקציות הללו, מושקע בדרך כלל כסף אמיתי והן עלולות לגרום להתמכרות עוצמתית מאוד. עצם העובדה שאתה יכול לשבת בבית ולהרוויח כסף, עלולה לגרום להתמכרויות חזקות מאוד שלא תמיד קל לשים לב אליהן.

  • התמכרות לכרטיסי הגרלה

מילוי כרטיסי הגרלה עלול להיות התמכרות קשה. לא תמיד נראה לעין שמדובר בהתמכרות. לפעמים התמכרות לכרטיסי הגרלה היא מוסווית ולא מאוד ברורה. המכור שממלא כרטיס לוטו, טוטו, חישגד, ווינר או אחרים, ממלא רק כרטיס אחד. ואז עוד אחד. ועוד אחד. ההתמכרות לכרטיסי הגרלה גורמת למכור למלא כרטיסים ללא שליטה באופן אובססיבי וכפייתי מתוך האמונה שלבסוף הוא יזכה. הבעיה נוצרת כאשר המכור ירגיש חרדה אם לא ימלא את הכרטיסים. החרדה בדרך כלל נובעת מהחשש ש"מה יקרה אם הפעם לא אמלא ודווקא המספרים שלי יזכו".  התחושה הזו גורמת להפסד של סכומים גבוהים מאוד, לחיכוכים עם הסביבה, השתלטות על המחשבות והפרעה לשגרת החיים. 

  • התמכרות למכונות מזל

התמכרות למכונות מזל נחשבת גם היא להתמכרות קשה. התמכרות למכונות מזל גורמת למכור להשקיע את כל מה שהוא זכה בו ואף יותר. כלומר, ההתמכרות לא נובעת מהשאיפה לנצח כמו בהתמכרויות אחרות. התמכרות למכונות מזל גורמת למכורים לשבת במשך שעות מול המכונה בטענה של "רק עוד פעם אחת" שנגררת לשעות על גבי שעות. מכורים למכונות מזל חיים את המשחק וכל שאר הדברים הופכים לפחות חשובים- המשפחה, העבודה וההוצאות הבלתי פוסקות. 

 

גמילה מהימורים מחיר- כיצד נגמלים מהימוריםגמילה מהימורים מחיר- כיצד נגמלים מהימורים?

על מנת להיגמל מהימורים צריך להבין את שורש הבעיה שגרמה להתמכרות מלכתחילה. בדרך כלל ההתמכרות היא רק קצה הקרחון לבעיה אחרת. החלק שהוביל להתמכרות הוא החלק המורכב והמשמעותי שבו יש לטפל. 

על מנת להיגמל מהימורים צריך קודם כל ללכת עם המכור אחורה בזמן ולהבין מתי הוא התחיל להמר. ברגע שיודעים מתי המכור התחיל להמר צריך להבין מה היה מצבו הנפשי באותה תקופה ועם אילו קשיים ומצוקות הוא התמודד בתקופה זו. כאשר לומדים על תקופת הזמן שגרמה לתחילת ההתמכרות, ניתן להמשיך לבחון את דרכי ההתמודדות החלופיות שהמכור היה יכול לבחור. כך מעניקים לו דרכים ונקודות חיוביות יותר להתמודד עם הקשיים שחווה. 

כלומר, גמילה מהימורים בדרך כלל תכלול למידה של התמודדות אחרת עם אתגרים שניצבים מולנו. המטופל ילמד להתמודד עם אתגרים באופן שונה משהתמודד בעבר. 

כמו כן, התמכרות להימורים כוללת תחושות אשמה ובושה חזקות מאוד. לכן, במהלך הגמילה המטופל יקבל כלים להתגבר על תחושת האשמה תחושת הבושה שהוא חש מול עצמו ומול הקרובים אליו. כמו כן, בגמילה יסייעו למטופל בהעלאה של דימוי עצמי ובהתמודדות עם הקשיים הקשורים לכך. 

יש לקחת בחשבון כי גמילה מהימורים היא תהליך אינטנסיבי ולא פשוט כלל שמטרתו לשנות את דפוסי ההתמודדות של המכור ולהעניק לו כלים שונים להתמודדות עם אתגרים שונים בחיים. בתחילת הטיפול יהיה מדובר בטיפול אינטנסיבי במטרה לשנות את צורת ההסתכלות של המטופל ובשלבים מתקדמים יותר, מטרת הטיפול תהיה לתחזק את המקום אליו הגיע המטופל והבטחה שהוא לא ייכנע שנית להתמכרות. 

גמילה מהימורים מחיר- כמה זה עולה?

אחד הגורמים שמשפיעים על ההחלטה היכן לבצע גמילה מהימורים הוא המחיר. קיימים מרכזי גמילה שונים עם מחירים שונים והמחיר יכול להשפיע על מרכז הגמילה בו נבחר. 

קשה לענות באופן חד משמעי על המחיר, כיוון שתלוי בגורמים שונים כמו האם אתם מעוניינים בגמילה במקום סגור, מה משך הגמילה ועוד. ההמלצה שלנו היא לבחור במרכז גמילה מקצועי, עם מטפלים מקצועיים ולא להתחשב במחיר בצורה חד משמעית. 

כולנו מכירים אנשים שניסו לחסוך במחיר ולבסוף שילמו מחיר כפול על מנת לתקן את הבעיה שנוצרה. אם הייתם רוצים לבצע השתלת שיניים או לשקם את הפה, כנראה שהייתם בודקים בראש ובראשונה כמה המקום מקצועי וכמה המטפלים מומלצים. לכן, ההמלצה שלנו היא לדבר עם מרכזי הגמילה השונים ולבחור במרכז הגמילה המקצועי והטוב ביותר. 

גמילה מהימורים - אפשר להפסיק את ההתמכרות לתמידלא משנה כמה כסף הוצאתם על זה, אתם ממשיכים. לא משנה כמה הפסדתם, מה אומרים החברים והסביבה, ואפילו אם אתם יודעים שזה לא בסדר – אתם ממשיכים להמר. הצורך הזה להמשיך ולהמר, שוב ושוב, ללא היגיון או מחשבה על משמעות הדבר, וגם אם כן – מבלי היכולת לעצור זאת, זו התמכרות לכל דבר ועניין.

כמו כל התמכרות אחרת, גם התמכרות להימורים יכולה להרוס חיים. היא יכולה להכניס למצבים כלכליים מאוד לא פשוטים, להוביל למתחים קשים מאוד בבית ובין בני המשפחה, ואפילו עם חברים. היא מלווה בהתחמקות, לשמור על הדבר בסודיות, ואפילו לעיתים עם הסתרה, גניבה ובעיות מורכבות מאוד בין המכור וסביבתו וגם עם עצמו. אבל זה לא אומר שאי אפשר לפתור את המצב, גם אתם יכולים להיגמל בעזרת השיטה המהפכנית של איילת בן ארי.

גמילה כתהליך של שינוי קוגניטיבי-תפיסתי

יכול להיות שכבר ניסיתם להיגמל בעבר, ללא הצלחה. יכול להיות שהציבו בפניכם אולטימטום – להיגמל או ש… אבל זה לא עזר. יכול להיות שאתם נושאים את עול ההתמכרות על גביכם כמשקל כבד המוריד אתכם ארצה, מקשה על הנשימה, לא מאפשר לכם להתקדם בחייכם או להיחלץ מהצרה אליה הגעתם. בכל המצבים הללו, ההתמכרות נחווית כמשהו בלתי נשלט, משהו חזק מכם, משהו שאף פעם לא באמת ברור לכם – איך שוב פעם נפלתי במצב הזה.

בעוד זה מרגיש חיצוני לכם, משהו הנכפה עליכם, דבר אחד ודאי – זה בתוך תוככם. ההתמכרות הזו, או למעשה ההחלטה לחזור ולהמר, נובעת מכם. היא דפוס מחשבתי אשר אינכם מצליחים לשנות, אבל הוא לא מגיע משום מקום, ממקור חיצוני נעלם. הוא מגיע מבפנים, מראשכם, מהקוגניציה.

שיטת הגמילה של איילת בן ארי הוכיחה את עצמה שוב ושוב כדרך יעילה להיגמל גם לטווח הארוך! כיצד היא כל כך מצליחה? מהסיבה הפשוטה ביותר, היא מניחה שקודם כל צריך לעשות שינוי בתפיסה כלפי ההתמכרות. לשנות את הדפוס חשיבה אשר מוביל אתכם שוב ושוב אל אותו המצב הבעייתי. למעשה, להחזיר את המושכות לידיים שלכם, ולהגיע למצב בו אתם מכריעים – אני נגמל, על כל ההשלכות הנלוות לכך.

ההחלטה להיגמל והמשמעות שלה

כדי לקבל החלטה אמתית, כדי להצליח להשלים עם ההחלטה – צריך להבין למה בדיוק אני נכנס ומה זה אומר עבורי. במילים אחרות, אי אפשר לעשות שינוי קוגניטיבי כלאחר יד. זה לא בדיוק עובד כך. לכן השלב הראשון בתהליך הגמילה הוא להבין מה זה אומר להיגמל, ממה אני בדיוק נגמל, איך נראית גמילה, מה המשמעות שלה על חיי, וכדומה.

בעזרת הבנה מעמיקה של ההחלטה להיגמל והשלכותיה, אפשר להצליח ולקבל את ההחלטה לעשות זאת. אך זה רק שלב אחד בתהליך, שכן החלטה היא דבר שחייב לקבל איכות של יציבות. אם החלטה אינה יציבה, היא פשוט מאוד איננה החלטה – היא גחמה, או משאלה, או הכרעה רגעית. אבל החלטה הינה משהו אחר לחלוטין, היא תפיסה יציבה וקבועה אשר כבר הוכרע בגינה העניין, ולכן אין יותר קונפליקטים סביבה.

כאשר אתם ניצבים בפני מצב בו עולה ספק, עולה שאלה קטנטנה לגבי ההחלטה – רק עוד פעם אחת, זה רק לרגע, אני אשים רק סכום קטן וזהו, וכו' – השאלה הזו למעשה מייצרת קונפליקט. כינוי אחר לקונפליקט כזה הוא פיתוי, זה מפתה אתכם לנסות, לחרוג רק זו הפעם. בעצם, זה מפתה אתכם לערער בהחלטה שלקחתם על עצמכם.

לייצר מצב בו ההחלטה שלכם יציבה לאורך זמן זו עבודה קוגניטיבית לא פחות מלהבין את משמעות ההחלטה. זהו תהליך אשר הכרחי על מנת להצליח להיגמל באמת. הכרחי ולא פשוט, אבל בהחלט אפשרי!

גם אתם יכולים להיגמל מהתמכרות להימורים, והשיטה של איילת בן ארי הוכיחה זאת במקרים אחרים בעבר. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את פרטיכם בלשונית צור קשר, ונחזור אליכם בהקדם האפשרי עם פרטים נוספים על השיטה וכן לקביעת פגישת היכרות. אתם יכולים לעשות זאת, אבל זה תלוי אך ורק בכם!

מקורות מידע:

ויקירפואה, "התמכרות להימורים"

PsychGuides, “Compulsive Gambling Symptoms, Causes and Effects”

Gambling Addiction UK, “Do you have a gambling addiction?”

HealthDIrect, “Gambling addiction”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!