גמילה מהימורים במקום סגור

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גמילה מהימורים במקום סגורהימורים מסוגים שונים עלולים להפוך להתמכרות קשה. הריגוש, הציפייה לזכות, האדרנלין שעולה, הפנטזיה שהחיים שלנו ישתנו, כל אלה יכולים לגרום להתמכרות קשה. קיימים סוגי הימורים שונים להם ניתן לפתח התמכרות כמו התמכרות לכרטיסי לוטו, התמכרות לפוקר, התמכרות למשחקי מזל ועוד. לכל אחד מסוגי ההתמכרות הללו יש תוכניות גמילה מתאימות. אך מהי גמילה מהימורים במקום סגור והאם היא מומלצת?

 

קצת על התמכרות להימורים

התמכרות להימורים נחשבת להתמכרות קשה מאוד, הרסנית ומורכבת מאוד. להתמכרות להימורים יש השפעה הרסנית מאוד על חייו של המכור, גם אם אינה משפיעה על בריאות הגוף שלו. בדרך כלל התמכרות להימורים תשפיע על הסובבים של המכור, כולל המשפחה, החברים, מקום עבודתו ומערכות היחסים בחייו. 

ההתמכרות להימורים כוללת ריגוש ופעמים רבות, למכורים קשה להיגמל מאחר שהם מוצאים בפעולה נחמה וריגוש. לא תמיד המכורים להימורים יצליחו להודות שהם מכורים ופעמים רבות ייקח זמן רב עד שהמכור ישים לב שהפעולות שלו פוגעות בסובבים אותו. רק לאחר שהמכור יבין שהוא פוגע בסביבה שלו הוא יחפש את העזרה ויפנה לגמילה מהימורים. 

מהי גמילה מהימורים במקום סגור?

גמילה מהימורים במקום סגור היא גמילה שמתבצעת במרכזי גמילה סגורים. גמילה מהימורים במקום סגור מאפשרת לכל מטופל פרטיות מלאה שתאפשר לו להתמודד עם ההתמכרות שלו ולהילחם בה. מרכזי גמילה סגורים מתאימים למגוון התמכרויות שונות כמו התמכרות לאלכוהול, סמים וכך גם להימורים. גמילה מהימורים במקום סגור מעניקה את הכלים השונים הדרושים לגמילה ולהתמודדות עם ההתמכרות. 

 

האם כדאי לבצע גמילה מהימורים במקום סגור?

התשובה היא כן. גמילה מהימורים במקום סגור נחשבת לאחת הדרכים היעילות ביותר לטיפול בבעיית ההתמכרות להימורים. במהלך השהייה במרכז הגמילה הסגור, הנגמל לא יהיה חשוף לפיתויי ההימורים שמחכים לו בחוץ. כך הוא יהיה פנוי להיגמל ולקבל כלים ומיומנויות שיעזרו לו להתמודד עם ההתמכרות ועם הצורך להמר. עם גמילה מהימורים במקום סגור, תהליך הגמילה יהיה יעיל ויעזור לנגמל לחזור לשגרת חייו עם היקרים לו, בלי שההתמכרות תמשיך לשלוט בחייו. 

 

לאילו הימורים מתפתחת התמכרותלאילו הימורים מתפתחת התמכרות?

למעשה, לכל סוגי ההימורים יכולה להתפתח התמכרות. כפי שציינו קודם, קיימים סוגים שונים של הימורים. ריכזנו לכם את ההתמכרויות למרכזיים בהם- 

  • התמכרות לפוקר

התמכרות לפוקר היא תופעה רחבה ובעייתית מאוד שנחשבת להתמכרות קשה מאוד הקשורה בהימורים. כיום לא חייב לנסוע לקזינו ולשחק פוקר, אלא ניתן להתמכר למשחקי פוקר אונליין שנמצאים באפליקציות בטלפון. באפליקציות הללו, מושקע בדרך כלל כסף אמיתי והן עלולות לגרום להתמכרות עוצמתית מאוד. עצם העובדה שאתה יכול לשבת בבית ולהרוויח כסף, עלולה לגרום להתמכרויות חזקות מאוד שלא תמיד קל לשים לב אליהן.

  • התמכרות לכרטיסי הגרלה

מילוי כרטיסי הגרלה עלול להיות התמכרות קשה. לא תמיד נראה לעין שמדובר בהתמכרות. לפעמים התמכרות לכרטיסי הגרלה היא מוסווית ולא מאוד ברורה. המכור שממלא כרטיס לוטו, טוטו, חישגד, ווינר או אחרים, ממלא רק כרטיס אחד. ואז עוד אחד. ועוד אחד. ההתמכרות לכרטיסי הגרלה גורמת למכור למלא כרטיסים ללא שליטה באופן אובססיבי וכפייתי מתוך האמונה שלבסוף הוא יזכה. הבעיה נוצרת כאשר המכור ירגיש חרדה אם לא ימלא את הכרטיסים. החרדה בדרך כלל נובעת מהחשש ש"מה יקרה אם הפעם לא אמלא ודווקא המספרים שלי יזכו".  התחושה הזו גורמת להפסד של סכומים גבוהים מאוד, לחיכוכים עם הסביבה, השתלטות על המחשבות והפרעה לשגרת החיים. 

  • התמכרות למכונות מזל

התמכרות למכונות מזל נחשבת גם היא להתמכרות קשה. התמכרות למכונות מזל גורמת למכור להשקיע את כל מה שהוא זכה בו ואף יותר. כלומר, ההתמכרות לא נובעת מהשאיפה לנצח כמו בהתמכרויות אחרות. התמכרות למכונות מזל גורמת למכורים לשבת במשך שעות מול המכונה בטענה של "רק עוד פעם אחת" שנגררת לשעות על גבי שעות. מכורים למכונות מזל חיים את המשחק וכל שאר הדברים הופכים לפחות חשובים- המשפחה, העבודה וההוצאות הבלתי פוסקות. 

 

כיצד נגמלים מהימורים?

על מנת להיגמל מהימורים צריך להבין את שורש הבעיה שגרמה להתמכרות מלכתחילה. בדרך כלל ההתמכרות היא רק קצה הקרחון לבעיה אחרת. החלק שהוביל להתמכרות הוא החלק המורכב והמשמעותי שבו יש לטפל. 

על מנת להיגמל מהימורים צריך קודם כל ללכת עם המכור אחורה בזמן ולהבין מתי הוא התחיל להמר. ברגע שיודעים מתי המכור התחיל להמר צריך להבין מה היה מצבו הנפשי באותה תקופה ועם אילו קשיים ומצוקות הוא התמודד בתקופה זו. כאשר לומדים על תקופת הזמן שגרמה לתחילת ההתמכרות, ניתן להמשיך לבחון את דרכי ההתמודדות החלופיות שהמכור היה יכול לבחור. כך מעניקים לו דרכים ונקודות חיוביות יותר להתמודד עם הקשיים שחווה. 

כלומר, גמילה מהימורים בדרך כלל תכלול למידה של התמודדות אחרת עם אתגרים שניצבים מולנו. המטופל ילמד להתמודד עם אתגרים באופן שונה משהתמודד בעבר. 

כמו כן, התמכרות להימורים כוללת תחושות אשמה ובושה חזקות מאוד. לכן, במהלך הגמילה המטופל יקבל כלים להתגבר על תחושת האשמה ותחושת הבושה שהוא חש מול עצמו ומול הקרובים אליו. כמו כן, בגמילה יסייעו למטופל בהעלאה של דימוי עצמי ובהתמודדות עם הקשיים הקשורים לכך. 

לסיכום,

יש לקחת בחשבון כי גמילה מהימורים בכלל וגמילה מהימורים במקום סגור בפרט היא תהליך אינטנסיבי ולא פשוט כלל שמטרתו לשנות את דפוסי ההתמודדות של המכור ולהעניק לו כלים שונים להתמודדות עם אתגרים שונים בחיים. בתחילת הטיפול יהיה מדובר בטיפול אינטנסיבי במטרה לשנות את צורת ההסתכלות של המטופל ובשלבים מתקדמים יותר, מטרת הטיפול תהיה לתחזק את המקום אליו הגיע המטופל והבטחה שהוא לא ייכנע שנית להתמכרות. על מנת להגיע לתוצאות טובות, ההמלצה היא על גמילה מהימורים במקום סגור במרכזי הגמילה השונים. 

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!