גמילה מג'אנק פוד

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

האם ג'אנק פוד, אוכל מהיר, יכול להיות ממכר? כל המחקרים מראים שכן. לא מהבחינה הפיזיולוגית, במובן הזה שישנו חומר המייצר תלות במזון המהיר. אלא במובן הסיפוק – התחושה הזו שהוא מייצר בנו, של מלאות, של כיף, של גירוי חוש הטעם, ושל הדחף הזה שאומר לנו עוד ועוד.

אבל לא רק מהבחינות הללו ג'אנק פוד ממכר. מחקרים גם מראים כי בצריכה גדולה של ג'אנק פוד לאורך זמן גם ייתכנו תסמיני גמילה של ממש. במילים אחרות, יכול בהחלט להיות שאנו מתמכרים לג'אנק פוד. אך בהיעדר המרכיבים הרפואיים שיצביעו על תלות גופנית גרידא, אנו יודעים על כך משהו – אנחנו מכורים בראש ובראשונה למעלה בראש.

על התמכרות לג'אנק פוד והשפעותיה

אתם יודעים שזה לא עושה לכם טוב. אתם מרגישים את זה בגוף, בתחושות הבטן הלא נעימות לאחר בינג' של ג'אנק פוד. אתם מרגישים את זה בתחושה הכללית הלא נוחה, זו שאתם אולי גם לא ממש אוהבים. אתם מרגישים את זה בסיפוק שחולף, ברגע שאתם מבינים שבעצם האוכל הזה לא מילא כלום, והחלל הריקני שהיה שם קודם אולי עדיין נמצא. אתם גם יודעים את זה בראשכם, שאין שום דבר שבאמת באמת מספק אתכם באוכל הזה.

בהתמכרות, ג'אנק פוד הוא חומר ממכר לכל דבר. ממש כמו סמים, ממש כמו סיגריות. צריכת הג'אנק פוד היא מנה, ובלעדיה מתחילים להופיע תסמינים של אי נוחות, אי נעימות, ואולי אפילו תסמיני גמילה של ממש. אתם רוצים את המנה הבאה שלכם, אבל גם לא ממש רוצים אותה. בלב ליבכם הייתם רוצים שיהיה אחרת, משהו טוב יותר, יציב יותר, בריא יותר. אבל פשוט לא יכולים להפסיק.

התחושה הזו שמונעת מכם להפסיק, או למעשה דוחפת אתכם להמשיך ולצרוך – זו ההתמכרות. זה הסימן העיקרי אשר צריך להדליק לכם נורה אדומה. אותו דחף אשר מתלווה אליו תחושה של חוסר שליטה, כאילו אינכם יכולים לעצור זאת. אבל אתם יכולים!

השיטה המהפכנית של איילת בן ארי לגמילה מג'אנק פוד

מאוכל בכללי אי אפשר להיגמל. אבל מג'אנק פוד – בהחלט שאפשר!

גמילה מג'אנק פוד היא אפשרית, היא ישימה, וגם אתם יכולים להצליח בכך. זה לא קל, וזה לא תמיד פשוט – אבל זה בהחלט אפשרי. בשביל להצליח ולעשות זאת יש לעבור תהליך של שינוי תפיסתי, שינוי באופן שבו אתם חושבים את הג'אנק פוד, את ההתמכרות שלכם, את המשמעות של כך בעיניכם.

השיטה של בן ארי מבוססת בראש ובראשונה ביכולת שלכם לקבל את ההחלטה להיגמל. זה לא פשטני או חסר משמעות, להפך – זה הדבר החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות בשביל עצמכם. לקבל את ההחלטה להיגמל, באמת לקבל את ההחלטה הזו – על כל משמעותה, השלכותיה והשפעותיה – זו משימה לא פשוטה כלל.

על מנת להצליח ולקבל את ההחלטה להיגמל, עליכם תחילה להבין את משמעותה. מה זה אומר להיגמל מג'אנק פוד? ממה בעצם אתם נגמלים? האם אפשר להגדיר את זה באופן ממוקד, ברור – מה זה ג'אנק פוד בדיוק? כך מתחילים להבין למה אתם מכורים, מה זה אומר להיגמל מכך, ולהתחיל להבין את משמעות ההחלטה הרת הגורל הזו.

לאחר שמבינים את ההחלטה, את משמעותה, אפשר להתחיל לקבל אותה. קבלת ההחלטה זה הצעד הראשון בדרך לייצוב ההחלטה. להביא את ההחלטה הזו למקום של יציבות בתוכנו גם זה אינו עניין פשוט. אנשים משנים את בחירתם מפעם לפעם, אבל בנוגע להתמכרות אתם רוצים לקבל החלטה יציבה ומקובעת. החלטה שתבטל את כל הקונפליקטים הללו שעלולים לצוץ בראש, כמו – אולי רק המבורגר? רק הפעם? – אתם רוצים שההחלטה שלכם משמעה יהיה חד וחלק – לא עוד.

גם אתם יכולים לקבל את ההחלטה לשנות את חייכם, ולקחת את הבחירה להיגמל. לקבלת פרטים נוספים על השיטה המהפכנית של בן ארי לגמילה מג'אנק פוד, השאירו את פרטיכם בלשונית צור קשר – ואחד המומחים לשיטת בן ארי יחזור אליכם בהקדם האפשרי לקביעת פגישת היכרות.

מקורות מידע:

PsychCentral, “Is Junk Food Addictive?”

WebMD, “Break Your Junk-Food Addiction”

Health Line, “Quitting junk food produces similar withdrawals as drug addiction”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!