גמילה ממילוי לוטו או טוטו

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ישנה טענה רווחת הגורסת כי אנשים אינם מהמרים בלוטו מאחר והם מצפים להתעשר, אלא מאחר וכיף להאמין לפנטזיה שיום אחד חיינו יהפכו לקלים יותר. אך כפי שמכורים למילוי לוטו או טוטו יודעים, לפעמים הפנטזיה הזו הופכת לאמונה עיוורת שזה אפשרי, שזה ממש מאחורי הסיבוב, עם תחושה ממשית שאסור לפספס את ההגרלה הזו – חייבים למלא לוטו גם הפעם!

התמכרות למילוי לוטו או טוטו הינה התמכרות לכל דבר. היא בהחלט נופלת תחת ההגדרה של התמכרות להימורים, אבל היא ספציפית יותר, ממוקדת יותר ולכאורה לגיטימית יותר. לגיטימית כי זה הימורים שנתמכים ומאושרים על ידי המדינה. מצד אחד – זה הימור חוקי, מצד שני – המדינה מעודדת להמר בלוטו ומפרסמת זאת. מצד שלישי – זו התמכרות לכל דבר, אפילו אם זה חוקי, אפילו אם זה בסכומים קטנים לכאורה, ובמיוחד אם זה מלווה בבעיות הקשות של התמכרות.

כיצד נראית התמכרות ללוטו או טוטו

ישנן התמכרויות שלא תמיד ברור מאליו שמדובר בהתמכרות. לפעמים התמכרות למילוי לוטו או טוטו היא כזו, קצת מוסווית, קצת לא ברור לסביבה שזו התמכרות, ולכאורה יש משהו מאוד מזמין ולגיטימי בה – זה רק כרטיס לוטו אחד, זה גם ככה כסף שהולך למטרה טובה (מפעל הפיס למשל), וכו'.

אבל התמכרות היא התמכרות, והיא תמיד מלווה בקשיים. במקרה של התמכרות למילוי לוטו, זה לא מעט כסף (באופן יחסי כמובן) אשר מושקע בהגרלות. זו התחושה החרדתית העצומה המתלווה לכל הגרלה, "ומה אם אפספס ולא אמלא הפעם ובדיוק הפעם המספרים שלי יזכו!", והתחושה הזו שהפעם זה יבוא, הנה "אני מרגיש את זה", אבל מצד שני – מפסידים כספים, הסביבה הקרובה אולי מזהה בזה משהו אובססיבי, זה יוצר חיכוכים ובעיות, משתלט על המחשבות שלכם, ומפריע לכם – ברמה כזו או אחרת – להתנהל כמו שהייתם רוצים באמת.

התמכרות היא תמיד לא מיטיבה, במובן הזה שהיא מונעת מכם לעשות את מה שאתם רוצים. היא מרגישה כמו משהו שנכפה עליך, כוח חיצוני אשר גורם לך לחזור ולהמר שוב ושוב. כאילו לך אין שום שליטה בדבר, שום יכולת לקבל החלטה אחרת, ואם כן – אז זה מלווה בחרדות איומות, מחשבות טורדניות, ובסופו של דבר גם בחזרה להימור נוסף.

השיטה המהפכנית של איילת בן ארי לגמילה ממילוי לוטו או טוטו

אפשר אחרת! זו לא מנטרה, זו לא סיסמה – באמת שאפשר אחרת. זה אפשרי, אחרים עשו זאת לפניכם, וגם אתם יכולים להחזיר את היכולת לבחור אחרת אל חייכם. זה לא פשוט, זה לא קל, אבל זה אפשרי.

איילת בן ארי פתחה שיטה ייחודית לגמילה מהימורים, והיא מבוססת בראש ובראשונה על מה שמסתובב שם בראש שלכם – המחשבות הללו שדוחפות אתכם לחזור ולהמר, הדחף הזה שמונע מכם לבחור במשהו אחר. במילים אחרות, זה מבוסס על שינוי תפיסתי, שינוי הכרוך בתהליכי המחשבה הקוגניטיביים.

בתור התחלה, עליכם לבחור האם אתם רוצים להיגמל. אבל זו לא בחירה קלילה, משהו שפשוט אומרים. הכוונה היא לקבלת החלטה במלוא מובן המילה, ולכן תחילה עלינו להבין – מהי הבחירה הזו, מה זה אומר להיגמל, איך זה נראה, מה כלול בזה, איך זה משפיע על חיי, ומה המחיר שאני משלם בתהליך הגמילה הזה (למשל, לא להמר יותר בכלל).

כאשר מבינים את ההחלטה ומשמעותה, אפשר להגיע להכרעה אם אנו מוכנים לקבל זאת על עצמנו או לא. אך לאחר שמתקבלת ההחלטה, עכשיו יש לתת לה יציבות קוגניטיבית, לייצב אותה כך שאין קונפליקט, אין התלבטות, אין "רק הפעם". התקבלה ההחלטה, אין אחורה פנה! זה תהליך קוגניטיבי לא פשוט, אשר בזכות השיטה של איילת בן ארי – גם אתם תוכלו לעבור אותו בהצלחה!

רוצים להיגמל מההתמכרות למילוי לוטו וטוטו? גם אתם יכולים לעשות את זה, אך זה מתחיל בצעד שעליכם לקחת – להשאיר את פרטיכם בלשונית צור קשר, כדי שאחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם האפשרי לקביעת פגישת היכרות עם השיטה המהפכנית לגמילה. עכשיו זה בידיים שלכם!

ראו גם: גמילה מהתמכרות לכרטיסי הגרלה

מקורות מידע:

Lottery Codex, “Lottery Addiction – Signs, Dangers and Where To Get Help”

Addictions.com, “Gambling Addiction”

Vice Magazine, “Addicted to the Lottery: Why People Buy False Hope and Lottery Tickets”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!