גמילה מגלידות

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התמכרות לגלידה אינה עניין פשוט, והיא יכולה להיות כואבת לא פחות מכל התמכרות אחרת.

עבור אלו אשר אינם מכורים, גלידה היא אולי תענוג נפלא. אך עבור אדם המכור לגלידה – זהו חומר ממכר כאשר לכל שימוש יש השלכות משמעותיות מבחינה נפשית ובריאותית. כאשר אנחנו מדברים על התמכרות אין הכוונה לעניין כללי כמו צריכה מוגזמת, משהו אשר ניתן לטפל בו באמצעות דיאטה וזהו. הכוונה במילה התמכרות היא לצורך בלתי ניתן לסיפוק, רעב אשר אינו יודע שובע, ותחושה עצומה של חוסר-שליטה המלווה כל אכילת גלידה.

התמכרות לגלידה ותחושת אובדן השליטה

את התחושה הטובה, רגעית ככל שתהיה, שהגלידה מספקת – נדמה כאילו אין לזה תחליף, שזה ממכר, שזה בלתי נשלט, שצריך עוד ועוד מזה. אבל בפועל זוהי לא רק תחושה, זוהי החלטה שחוזרת על עצמה להמשיך ולצרוך.

ההתמכרות לגלידה משפיעה לא רק על ההתנהגות, היא משפיעה גם על הגוף. הסוכר גורם לתחושה טובה, אך גם להשמנה, להתמכרות להשפעותיו של הסוכר, לתחושה המרגיעה והמעוררת של סוכרים על המוח. מלווה לכך אשמה אדירה לעיתים קרובות, אשמה על כך שלא מצליחים להיגמל, שלא מפסיקים לזלול. והגוף גם הוא משלם את המחיר על ההתמכרות, בין אם בבריאות או במשקל, או בשניהם. אך עדיין מתקיימת וממשיכה ההחלטה להמשיך ולצרוך, כאילו ללא שליטה.

ההחלטה הזו מרגישה כמו משהו חיצוני, משהו שכופה את עצמו עלינו. משהו שגורם לנו לחשוב שאין לנו שום מעורבות בדבר, כאילו אין לנו שליטה על כך. אבל זוהי היד שלנו שפותחת את המכסה, מכניסה את הכף, והפה שלנו הוא זה שצורך את הגלידה. זוהי תחושה משונה – האם זה אני או לא שעושה זאת?

התשובה היא כן. זה בהחלט בידיים שלכם. זה לא אומר שזה פשוט, זה לא אומר שקל לקבל את זה – אבל זו הנחת הבסיס אשר מובילה אותנו להבין שבעצם, אם הכוח בידיים שלנו, אפשר גם להיגמל.

השיטה המהפכנית של איילת בן ארי לגמילה מגלידות

להיגמל זה עניין של החלטה. לא סתם החלטה, ובטח שלא אחת שעושים בין-רגע וחולפת כשם שהגיעה. להיגמל זה עניין של החלטה במלוא כובד המילה, ועל כלל השלכותיה. להחלטות שלנו יש משקל, יש משמעות ויש גם השלכות – ובשביל להבין כיצד ההחלטה להיגמל יכולה לשנות את חייכם, חשוב לעשות עבודה אשר משנה בראש ובראשונה את התפיסה שלנו כלפי ההתמכרות.

השיטה של איילת בן ארי מבוססת על שינוי קוגניטיבי כזה. היא תוצר של עבודה פנימית משמעותית, כאשר באמצעות תהליך של הבנת ההתמכרות ומהות הגמילה – ממה אני נגמל בדיוק, מה זה אומר להיגמל, מה זה אומר להחליט להיגמל, מה ההשלכות של הגמילה, וכיצד כל אלו משפיעים על חיי בהמשך – רק כך ניתן להגיע לקבלה אמתית של ההחלטה להיגמל.

אם אתם לא מגויסים להחלטה להיגמל, אתם פשוט לא תגמלו. זה לא אומר שהיכולת להגיע להחלטה הזו היא עניין קל, להפך – לקבל החלטה זה עניין לא פשוט. על אחת כמה וכמה החלטה כזו, אשר יכולה לשנות את חייכם מהקצה אל הקצה.

ועכשיו, לאחר שההחלטה התקבלה, מה קורה הלאה? כיצד תצליחו לייצב את ההחלטה הזו, להפוך אותה מעניין רגעי לדבר יציב ושריר. מה יקרה בפעם הבאה שנתקלים בגלידה? בקושי אשר בעבר היינו בורחים ממנו אל הגלידה והנחמה שהיא מביאה עמה? כאן נכס כובד המשקל של ההחלטה, ההחלטה היציבה והבלתי מתפשרת, ההחלטה החד-פעמית אשר מהווה בסיס כה חשוב לחייכם, ההחלטה להיות גמולים.

גם אתם רוצים להיפתר מההתמכרות שלכם לגלידה? זה אפשרי, וזה עובד. השאירו פרטיכם בלשונית צור קשר, ואיילת בן ארי תחזור אליכם לקביעת פגישת היכרות עמה ועם השיטה המהפכנית לגמילה. גם אתם יכולים!

מקורות מידע:

The Telegraph, “Ice cream as 'addictive as drugs' says new study”

ABD News, “We All Scream for Ice Cream, But Can We Become Addicted?”

International Business Times, “Ice Cream as Addictive as Drugs: Study”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!