איך עישון סיגריות תורם לקמטים בעור הפנים

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

סיגריות הן מתכון לצרות; הן פוגעות בנשימה ובריאות, הופכות לטקס שמעניק אשליה של הורדת סטרס וכמובן, תורם להזדקנות מהירה של העור. אכן, הקשר בין עישון סיגריות להזדקנות העור הוא ישיר ועמוק. הוא מאיץ את תהליך ההזדקנות של העור, שכן הוא גורם נזק למבנה והתפקוד שלו. כימיקלים בסיגריות פוגעים בייצור הקולגן והאלסטין, מרכיבים חיוניים לגמישות ולחוזק העור. מצב זה מוביל להתפתחות של קמטים בפנים, מפחית את זרימת הדם לעור, מונע ממנו חומרים מזינים וחמצן, ומאיץ עוד יותר את תהליך ההזדקנות.

אם הגעתם לכאן לאחר שנים של עישון והבנתם שהגיע הזמן להעניק לעצמך מתנה, דעו כי אפשר להעלים את סימני העישון מהפנים. למדו עוד על מתיחת פנים ללא ניתוח >>

איך בפועל פוגע העישון בעור הפנים?

  • חשיפת יתר לחום – כשמעשנים סיגריה, הטמפרטורה הגבוהה שלה כמעט ואינה מורגשת. עם זאת, החשיפה הקבועה אליה גורמת לרוב לכוויות אסימפטוטיות הפוגעות בהדרגה באיכות העור.
  • התכווצות כלי הדם – סיגריות מלאות בניקוטין המכווץ את כלי הדם בפנים, שכן כעת לא מקבלים מספיק דם. כאשר זרימת הדם בפנים אינה תקינה, העור כולו מתכווץ ונופל.
  • פגיעה בייצור הקולגן והאלסטין – האם ידעתם שבעשן הסיגריה קיימים למעלה מ-3000 חומרים רעילים הפוגעים ברקמת הקולגן המעניקה לעור הפנים חוזק, לצד האלסטין המעניק לו גמישות? ככל ש-2 אלו נפגעים, הקמטים מעמיקים ואיתם נפגעת איכות ובריאותו של עור הפנים.
  • פעולות חזרתיות – ישנם המעשנים כסוג של טקס. כלומר, הם נהנים יותר מהאקט מאשר העישון עצמו. עם זאת, דעו כי פעולת העישון עצמה פוגעת בעור הפנים. כיווץ השפתיים התמידי ועצימת עיניים באופן שחוזר על עצמו שוב ושוב – כלומר הפעולה החזרתית הנקודתית, משפיעה על אותה נקודה בפנים ונוצרים סביבה קמטים עמוקים יותר. לרוב אלו קמטים סביב השפתיים, העיניים ועוד.

האם יש אפשרות לטפל בעור הפנים של אדם מעשן?

ככל שעובר הזמן, הפגיעה בעור הפנים בשל עישון היא משמעותית יותר ועל כן, גם הטיפול מחייב תשומת לב מיוחדת. חשוב להבין שהסיבה לכך היא שהשינויים בתפקוד עורו של אדם מעשן, אינם מתקיימים בעורו של אדם אשר אינו מעשן.

עוד חשוב לדעת שלרוב, הנזק הוא לצמיתות. עם זאת, ניתן לשפר את המצב על ידי צמצום משמעותי של מספר הסיגריות ביום כאשר האידאל הוא לעצור את העישון לחלוטין. בנוסף, כדאי לאמץ שגרת טיפול יומיומית המסייעת לחיזוק עור הפנים והחזרת האלסטיות והקולגן.

להתחיל בצעד דרמטי אך משמעותי

לא קל להפסיק לעשן, אך כאשר מתקבלת החלטה כזו ניתן ואף מומלץ לחזק אותה. מתיחת פנים למשל תאפשר לכם לעשות את הצעד הראשון לקראת חיים בריאים יותר, בביטחון עצמי ואהבה גדולה יותר. לפתע הקמטים ייעלמו וכל שייוותר לכם, זה רק לשמור על התוצאה הנהדרת. אז מה תגידו? למדו עוד על מתיחת פנים ללא ניתוח >>

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!