התכנית הנכונה להפסקת עישון

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תכנית גמילה מעישוןאנשים המכורים לסיגריות ולמוצרי טבק אחרים ואשר מעולם לא ניסו להפסיק לעשן עשויים להצהיר שאם רק יחליטו, יוכלו להפסיק לעשן בקלות. רבים מכירים הצהרות ריקות מתוכן אלו, אך טמון בהן בסיס אמת.

כל תכנית ראויה לשמה לגמילה מעישון מעלה על נס את הבסיס החיוני והוא – קבלת החלטה מודעת. מי שלא יחליט באמת ובתמים שרצונו בשינוי – לעולם לא יפסיק לעשן. מי שלא יחליט באמת ובתמים שרצונו בשינוי ושהוא מוכן לעשות את המאמץ הנדרש כדי להצליח בכך – אף תכנית לגמילה מעישון לא תועיל עבורו. מי שעבר את הצעד הראשון והחשוב – קבלת ההחלטה, צריך לעבור לשלב השני – מציאת תכנית גמילה שתתאים עבורו.

זהו הסוד – הבסיס לקשיי הגמילה

מרבית התכניות הראויות לגמילה מעישון מכירות בכך שיש גורמים רבים שהביאו להתמכרות המזיקה לעישון, אבל יש שני היבטים שמפריעים באמת להיגמל. הגורם הראשון הינו קיומו של חומר ממכר, הנמצא בחלק ניכר ממוצרי העישון המקובלים.

מדובר בניקוטין, שנחשב לאחד החומרים הממכרים ביותר, שגורם לתלות פיזית. מי שמפסיק לעשן יחווה סימפטומים ברורים כגון עליה במתח, תחושה של עצבנות, אי שקט, רעב. גורם נוסף המקשה על הגמילה הינו ההרגל.

אין מעשן שלא מכיר את טקסי העישון

הסיגריה של הבוקר או הסיגריה של אחרי הקפה, הסיגריה שמעשנים בנסיבות חברתיות, תוך כדי נהיגה, כאמצעי להתרגעות מפני לחץ (לפני בחינה, ראיון עבודה), לפעמים גם מבלי משים.

הרגלים אוטומטיים אלו מקשים על הגמילה גם הרבה אחרי שהגוף מתנקה מההשפעה הממכרת של הניקוטין. המודעות לקושי היא שלב נוסף בתוכנית הגמילה שלכם.

השיבו לעצמכם את החופש

טיפ חשוב שיכול לסייע להתחיל בתוכנית לגמילה מעישון טמון בנקודה הבאה – האם החופש שלכם ויכולת הבחירה חשובים לכם? זכרו שגורם חיצוני לכם, אותם מוצרי עישון, יצרו את התלות ולמעשה גרמו לכך שתאבדו מהחופש שלכם.

בהחלטה להפסיק לעשן ובצעדים שבאים לאחר מכן אתם לוקחים בחזרה את החופש, את העצמאות לנהוג כפי שאתם רוצים, לא כפי שהסיגריות מובילות אתכם.

ומהו בעצם החופש הזה? זהו החופש מהרגשה של תלות. זהו החופש לשמור על הבריאות שלכם ושל היקרים לכם (המעשנים הפסיביים שסביבכם – בני משפחה, ילדים). זהו החופש שלא להשליך כסף רב בכל יום, עבור מוצרי עישון. זהו החופש מפני ריח פה לא נעים, קשיי נשימה, צפצופים בנשימה, שיניים צהובות מניקוטין.

צעדים אופרטיביים לגמילה

כדי להפוך את הרצון לחופש מעישון לתוכנית של ממש יש לנקוט צעדים מוחשיים שיוכלו לעזור. למשל:

הכינו רשימת רווחים מחיים ללא עישון – את הרשימה כדאי לשנן מדי יום, ממש כמו תפילה או מנטרה, במיוחד בימים הראשונים של הגמילה.

הכינו פתקים עם כל היתרונות שאתם מוצאים בגמילה – שיפור הבריאות, ריאות נקיות, חיסכון כספי, שיפור בזוגיות (וחיי מין משופרים). את הפתקים פזרו בנקודות מפתח – הדביקו לראי, שימרו בכיס שבו נהגתם למקם את חפיסת הסיגריות, הדביקו על ההגה במכונית.

בחרו מטרה שתוכלו להשיג בזכות הגמילה מעישון – למשל עבור אחד זה יהיה היכולת לטפס הביתה במדרגות בלי להתנשף. עבור אחר זה יהיה היכולת לשים בצד כסף (לחופשה, חידוש הבית, מימון לימודים), שחוסכים בזכות הגמילה. השגת המטרה מהווה חיזוק מהותי וטפיחה עצמית על השכם.

בכל ערב, לפני השינה, החמיאו לעצמכם על המאמץ ועל ההישג – עוד יום ללא עישון!

קבלת תמיכה – במידה וצריך, ניתן להיעזר בקבוצות תמיכה של נגמלים, בסיגריה אלקטרונית, מדבקות ניקוטין, אפליקציית גמילה סלולרית, וסדנאות הפסקת עישון. עם הזמן, גם השימוש בעזרים כאלה הולך ופוחת והחיים הופכים לטובים יותר.

 

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!