מהם תחליפי ניקוטין?

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תחליפי ניקוטיןתהליך הגמילה מעישון יכול להיות קשה ומייגע, בעיקר בגלל תסמיני הגמילה הקשים אשר מופיעים בדרגות חומרה שונות כמעט אצל כל הנגמלים.

על מנת להתגבר על תסמיני הגמילה, הכוללים עייפות, עצבנות, אי שקט, כאבי ראש ותסמינים נוספים, ניתן להשתמש בתחליפי ניקוטין – תכשירים שונים אשר מספקים לגוף ניקוטין בדרך אלטרנטיבית, וכך מסייעים להתמודד עם תסמיני הגמילה.

על ידי השימוש בתחליפי ניקוטין, ניתן להפחית בהדרגה את התלות הגופנית בניקוטין וכך להצליח בתהליך הגמילה הקשה.

מדבקות ניקוטין

מדבקות ניקוטין הן אחד מתחליפי הניקוטין הפופולאריים ביותר, ונגמלים רבים משתמשים בהן על מנת להתמודד עם תסמיני הגמילה מעישון. מדבקות הניקוטין מודבקות על העור ומפרישות בהדרגה ניקוטין, וכך מספקות לגוף רמה בסיסית של ניקוטין אשר אמורה למנוע את הדחף לעישון הסיגריה.

ניתן להשיג מדבקות ניקוטין מסוגים שונים המתאימות לפרקי זמן משתנים ומאפשרות גמישות רבה בשימוש בהן על פי הצורך. נגמלים רבים אוהבים להשתמש במדבקות מכיוון שמלבד הדבקת המדבקה והסרתה בגמר השימוש, לא נדרש מהם כל "התעסקות" נוספת, והניקוטין מוזרם לגופם דרך העור באופן קבוע במשך היום.

החיסרון העיקרי של השימוש במדבקות הוא שהן אינן מספקות פתרון לטווח הקצר, ובמידה ומופיע דחף עז לעישון סיגריה השימוש במדבקה לא יעזור להתגבר עליו. במקרה זה, מומלץ להשתמש בשילוב של תחליפי ניקוטין קצרי טווח כמו מסטיקים או טבליות, ועל מנת להימנע מהרעלת ניקוטין יש להתייעץ עם הרופא לגבי מינון התחליפים הנדרש.

מסטיקים

תחליף ניקוטין פופולארי נוסף המספק אספקת ניקוטין טובה לגוף ויכול להחליף את עישון הסיגריות הוא מסטיקים המכילים ניקוטין. ניתן לרכוש מסטיקים במינונים שונים, אשר במהלך לעיסתם מספקים לגוף ניקוטין הנקלט דרך רירית הפה. על מנת שלעיסת המסטיקים תהיה אפקטיבית ואכן תזרים את הניקוטין לגוף בצורה טובה, יש להחזיקם מדי פעם בין השיניים האחוריות ללחי, ובכך לאפשר את העברת הניקוטין דרך רירית חלל הפה. לעיסה ממושכת ללא החזקת המסטיקים במקום המתאים לא תביא להפרשת ניקוטין בצורה אפקטיבית ותמנע את ההשפעה החיונית של המסטיקים.

לעיסת מסטיקים המכילים ניקוטין מסייעת בעיקר כפתרון קצר טווח לדחף לעישון סיגריה, ונגמלים רבים לועסים מסטיק בכל פעם שבא להם לעשן סיגריה ושהם מרגישים צורך בניקוטין.

אחת הבעיות השכיחות בשימוש במסטיקים המכילים ניקוטין היא הרעלת ניקוטין, אשר מופיעה כאשר לועסים כמות מסטיקים גדולה מדי ויכולה לגרום לתסמינים מסוגים שונים. עם זאת, רוב הנגמלים המשתמשים במסטיקים לא מגיעים להרעלת ניקוטין ומצליחים להסתדר עם השימוש במסטיקים בצורה טובה.

על מנת להשיג אפקט מיטבי, רופאים רבים ימליצו לשלב את לעיסת המסטיקים עם שימוש במדבקות ניקוטין – המדבקות יספקו רמת ניקוטין בסיסית אשר תפחית את הרצון לעשן סיגריות, ואילו המטיקים ישמשו על מנת להתגבר על הדחף הזמני וקצר הטווח לעשן.

טבליות ניקוטין

בדומה למסטיקים, ניתן גם להשתמש בטבליות ניקוטין אשר מספקות לגוף ניקוטין אשר משפיע לטווח קצר ובא לטפל בדחף לעשן סיגריה. מדובר בטבליות מציצה אשר מגיעות במינונים שונים וגורמות לספיגת הניקוטין לזרם הדם דרך רירית חלל הפה. השימוש בכל טבלית נמשך כ-30 דקות, במהלכן כל כמות הניקוטין הנמצאת בטבלית מגיעה אל מחזור הדם ומפחיתה את הדחף לעישון סיגריה.

בדומה למסטיקים, הטבליות מספקות פתרון קצר טווח בלבד, ונגמלים רבים נוטלים טבלית ניקוטין בכל פעם שבא להם סיגריה. בניגוד למסטיקים, אשר לעיסתם נמשכת זמן רב יותר, השימוש בטבליות קצר יחסית, ולכן מתאים בעיקר לאנשים אשר צריכים פחות ניקוטין.

גם טבליות הניקוטין יכולות לגרום להרעלת ניקוטין בשימוש לא מבוקר, ומומלץ להתייעץ עם רופא לפני תחילת השימוש בהן.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!