רפואה אלטרנטיבית לגמילה מעישון

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

רפואה אלטרנטיבית לגמילה מעישוןלעיתים נדמה שהרחובות מוקפים ענן שחור, בין אם של המעשנים עצמם, או של עוברי האורח הנושמים את הזפת והגזים הרעילים של פחמן חד חמצני וחמוצות חנקן ישירות לריאותיהם. ארגון הבריאות העולמי (WHO), מדווח על כשישה מיליון בני אדם הנהרגים כתוצאה משימוש בטבק מדי שנה, כשמתוכם שש מאות אלף הם מקרי מוות כתוצאה מחשיפה לעישון פסיבי.

לדברי האגודה האמריקנית לסרטן (ACS), בעשן הטבק קיימים למעלה משבעת אלפים כימיקלים, כולל למעלה משישים חומרים מסרטנים הידועים כגורמים לסרטן. עלי הטבק המשמשים לייצור סיגריות מכילים חומרים רדיואקטיביים העלולים להצטבר בריאות ולגרום לאחוז גבוה של קרינה בגוף, מה שעשוי להגביר את הנטייה לסרטן כתוצאה מהחשיפה לעשן. הפסקת עישון אפשרית עם שיטות טבעיות של הרפואה האלטרנטיבית, מוכחות מבחינה מדעית, המסייעות לריאות לנשום בקלות יותר.

דיקור

מספק הקלה בתסמיני הגמילה מניקוטין, כגון עצבנות וחוסר שקט. לדברי המכון הלאומי לסרטן (NCI), תסמיני הגמילה חמורים בשבוע הראשון של הפסקת העישון ועוצמת התסמינים יורדת במהלך החודש הראשון.

אחת השיטות הטבעיות היעילות ביותר להפסיק לעשן היא באמצעות דיקור. זוהי שיטת טיפול יעילה ביותר לטיפול בהתמכרויות מכל הסוגים, לרבות הפסקת עישון. בתחילת הטיפול, המטפל מעריך את הרגלי העישון, התדירות, והמעוררים לעישון, כגון גירויים נפוצים המגבירים את התשוקה לניקוטין, כמו שתיית קפה או תה, או תחושות לחץ.

לאחר האבחנה המלאה נקבעת שיטה ייחודית של טיפול בדיקור, והעישון פוחת. מחקר שנערך באוניברסיטת קיוטו ביפן קובע שצריכת הסיגריות נמוכה יותר היות ודיקור משפר את רמות הסרוטונין והרקמה בפלזמת המוח.

היפנוזה

זהו סוג של פסיכותרפיה רבת עוצמה המובילה להרפיה מהרגלים שליליים, המגיעה אל שורש הגורמים הקשורים לרגשות לחקירת התודעה. באמצעות מדיטציה מונחית, דמיון מודרך, מוסיקה מרגיעה ונשימות עמוקות, שיטת טיפול זו מכניסה את המטופל למצב טראנס.

המטפל בהיפנוזה מדבר עם המטופל בתהליך זה ומשדר לתת מודע את ההוראות להגברת המוטיבציה להפסיק לעשן ולשנות את הרגלי העישון הקודמים. הדמיה היא חלק נפוץ מההיפנוזה למעשנים שמבקשים להיגמל. המטפל מבקש אותם לדמיין איך תהיה הנשימה קלה יותר ללא עישון.

צמחי מרפא – ההשפעה המרגיעה של צמחי מרפא כגון קמומיל וולריאן מסייעים להתמודדות עם מצבים מלחיצים העלולים להוביל מעשן לשעבר לשוב לעשן. צמחי מרפא מקלים את הטיפול בתשוקה לסיגריה מבלי לשוב לעשן.

תזונה ופעילות גופנית – אכילת ארוחות סדירות והפחתת השומן בתזונה מסייע לטפל בשינויי הסוכר בדם הקשורים לעישון והפסקת עישון. פעילות גופנית קבועה מסייעת להתמודדות עם המתחים בחיים ללא סיגריות. אם אין זמן ללכת למכון הכושר, מומלץ לצאת להליכה במשך 45 דקות מדי יום. כשהדחף לעשן מתעורר בבית, ניתן להסיח את הדעת באמצעות פעילויות שונות או הרמת משקולות קלות למשך מספר דקות.

ייעוץ – שיחות וייעוץ עם מומחה מוסמך לטיפול בגמילה מעישון היא השיטה הטבעית הטובה ביותר להפסקת עישון. המטפל מסייע לנגמל ליצור תכנית אישית מוצלחת לחיים ללא טבק, עם שיטות להקלת הנטייה לשוב לעשן. יש לדון עם המטפל בכנות על מנת שהתכנית תצליח.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!