טיפולים אלטרנטיביים להפסקת עישון

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טיפולים אלטרנטיביים להפסקת עישוןלמרות שידוע כמעט לכל עד כמה שהעישון מזיק לבריאות, קשה מאוד להיגמל מההרגל המזיק. קשה מאוד. ההתמכרות לסיגריות ולעישון מבוססת לא רק על התרגלות פיסית לניקוטין הממכר. גם ההרגל של העישון עצמו מפריע לגמילה.

ההרגל יכול להיות טקס המתלווה להדלקת הסיגריה ושאיפת העשן. טקס יכול להיות שילוב קבוע של עישון עם שיחת רעים או כוס קפה. הרגל לעשן בכל פעם שיוצאים לטיול עם הכלב או לאחר הארוחה. על מנת להתמודד עם הקושי ולהצליח במשימה אפשר בהחלט להיעזר בטיפולים אלטרנטיביים שונים. האם ההצלחה מובטחת? מי שנחוש בדעתו יוכל בהחלט להצליח במשימה. אם שיטה אחת לא מוכיחה את עצמה – לא כדאי להתייאש. שיטה אחת תעשה את העבודה.

נגמלים בכוחו של התת מודע

למרות שהתמכרות לסיגריות ולעישון הינה בעלת רובד פיסיולוגי, יש גם רובד חזק מאוד של התמכרות פסיכולוגית. הסיגריה מהווה עבור רבים מקור של נחמה, מקור של אומץ או כלי נשק במלחמה בעייפות, בדיכאון או בלחץ הנפשי. חשוב לדעת שהסיגריה לא באמת מהווה פתרון למועקות שונות, שכן ההשפעה קצרת טווח ולא באמת מבוססות.

מכיוון שקיים רובד פסיכולוגי בהרגל העישון, רובד שלעיתים חזק יותר מההתמכרות לניקוטין, אך טבעי הוא להיעזר בכוחו של התת מודע ולהיגמל מהעישון. במשמעות של טיפולים טבעיים, לא נפרט כאן על שיטות פסיכולוגיות (שיכולות להיות מוצלחות) כגון טפול קוגניטיבי, טיפול התנהגותי ביהביוריסטי או כזה המבוסס על חיזוק חיובי, ותכנית הפסקת עישון. כאן נרצה לספר על ההצלחה בגמילה באמצעות היפנוזה.

היפנוזה, כדאי לדעת, איננה תופעה מסתורית או מוזרה כל כך כפי שמרבים לתאר בספרות או בסרטי הקולנוע. רבים מהמהפנטים המוכשרים ביותר הם גם בעלי הכשרה מדעית פסיכולוגית ובנושא בוצעו לא מעט מחקרים. ההיפנוזה נחשבת לשיטה טבעית מפני שאין כל צורך להתבסס על כדורים שונים או על מדבקות ניקוטין וכיוצא באלה. המהפנט מכניס את המטופל למצב נפשי רגוע, כך שניתן לפרק את מנגנוני ההתמכרות הרלוונטיים שמקשים על גמילה מרצון. תוך התייחסות לרובד הסמוך למודע, ניתן להקנות לעישון טעם נורא, כך שהמעשן ירגיש גועל של ממש כאשר הוא מנסה לעשן.

נדקרים ונגמלים

שיטה טבעית נוספת שבאמצעותה ניתן להיפטר מההרגל להצית סיגריה מבוססת על הרפואה הסינית. לידת דיוק – על היבט מאוד ספציפי של הרפואה הסינית – דיקור. הדיקור הסיני מתבצע בכמה מפגשים, כאשר נעשה שימוש במחטים מיוחדות ועדינות למראה. המחטים אינן גורמות כאב והן לא אמורות ליצור דימום או אי נוחות.

את המחטים ממקמים באזורים מאוד ספציפיים, נקודות דיקור, שעוזרות למטופל להתגבר על מחסומים באמצעות שינוי אנרגיה בתעלות שנקראות מרידיאנים. יש מטפלים המתמקדים בדיקור באזור האוזן, יש מטפלים המשלבים גם שימוש בעגילים מיוחדים שממשיכים את האפקט לאחר מפגש הדיקור. חשוב לזכור שאת ההשפעה לא מרגישים בדרך כלל בין לילה. לאחר מספר מפגשים מרגישים פחות ופחות צורך לעשן, עד לבסוף כבר לא מרגישים צורך בסיגריות ובניקוטין.

שיטות טבעיות נוספות

לא רק דיקור סיני או היפנוזה נחשבים לשיטות טבעיות יעילות לגמילה מעישון. שיטות מקובלות נוספות כללות למשל:

  • צמחי מרפא צמחי מרפא מסוימים יכולים לסייע לשחרר את הגוף מההתמכרות לרעלים ויש גם כאלה שעוזרים לנקות את הריאות.
  • NLP– שיטת טיפול טבעית, המבוססת על השפעה על מעגלי המוח והפעילות הנוירולוגית.
  • אימון אישי – מבוסס על שינוי דפוסי חשיבה, ואימוץ הרגלים חדשים לחיים.
  • נטורופתיה – טיפול באמצעים משולבים כגון צמחי מרפא, שמנים, שינויי תזונה.
  • טכניקות טבעיות נוספות שיכולות לעזור לגמילה מעישון כוללות דמיון מודרך וכן הומיאופתיה.  

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!