התמכרויות נפוצות בקרב בני גיל הזהב

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התמכרויות נפוצות בקרב בני גיל הזהבכשזה מגיע לבעיות התמכרות, בני גיל הזהב עשויים להזדקק לעזרה נוספת בתהליך הגמילה. באמצעות תכניות שיקום קשישים, ניתן לסייע להם להתגבר על בעיות אלו. שלא בדומה למרכזי גמילה טיפוסיים, מרכזי גמילה לבני גיל הזהב נועדו במיוחד לסייע לאנשים מבוגרים להתגבר על התמכרות לתרופות, סמים או חומרים אחרים.

מרכזי שיקום לבני גיל הזהב

מרכז גמילה מהתמכרויות, המיועד לבני גיל הזהב, שונה ממרכז שיקום טיפוסי. במרכז זה נמצאים אנשים המיומנים בהתמודדויות פרטניות עם התמכרויות בקרב קשישים. הצוות המקצועי במרכזים אלו מנוסה בסיוע לקשישים להתגבר על ההיבטים הפיסיים של ההתמכרויות, כמו גם על ההיבטים הפסיכולוגיים.

אנשים רבים מופתעים לגלות כי מבוגרים רבים כל כך סובלים מהתמכרות לסמים או לאלכוהול. אך כמות השינויים אותם חווים אנשים ככל שהם מתבגרים, כגון הגעה לגיל פרישה או מוות של אדם אהוב, פוגע במיוחד בבני גיל הזהב ומוביל אותם, לעיתים, להתמכרויות.

ככל שגובר מספר הקשישים הסובלים מהתמכרויות, נפתחים יותר מרכזי גמילה המסייעים להם להילחם בתופעות השונות. מרכזי שיקום אלו זהים למרכזי שיקום אחרים, בכך שהם ממוקמים באזורים מרוחקים, כוללים מגורים נוחים, חדרי תרבות, ואזורים מיוחדים שתוכננו לפעילות גופנית, כגון הליכה. המרכזים מספקים טיפול קבוע לכל המטופלים.

אך בעוד שמרכזי שיקום רגילים ומרכזים לבני גיל הזהב זהים בהיבטים רבים, הם גם שונים. התמכרויות של מבוגרים עשויות להיות קשות להתמודדות בשל האופן בו מגיבים הגוף והתודעה ככל שאדם מתבגר. לדוגמה, בעוד שאדם צעיר אינו חווה תסמיני גמילה חמורים ועזים בתהליך סילוק רעלים, אדם מבוגר עשוי להתמודד עם התהליך באופן שונה לחלוטין. אנשי מקצוע רפואיים שהוכשרו במיוחד לטפל בתהליכי גמילה לקשישים, מיומנים בהענקת הסיוע לו הם זקוקים.

הגורמים להתמכרויות בגיל הזהב

אנשים רבים אינם מבינים עד כמה גדל נושא ההתמכרויות בקרב בני גיל הזהב בשנים האחרונות. בעוד שהתמכרות לסמי רחוב כגון מריחואנה או הרואין היא נדירה יחסית בקרב אנשים מבוגרים, התמכרויות לחומרים אחרים, כגון אלכוהול ומשככי כאבים, נמצאות במגמת עלייה.

לרבים מבני גיל הזהב הסובלים מהתמכרויות, ההתמכרות עלולה לנבוע ממספר בעיות. כניסה לגיל פרישה וחוסר ידע כיצד למלא את הזמן, כמו גם איבוד אדם אהוב או תחושת בדידות, הן גורמים נפוצים להתמכרויות בקרב מבוגרים.

יחד עם זאת, התמכרות עלולה להתרחש פשוט גם באמצעות נטילת תרופות מסוימות על בסיס קבוע. ככל שהגוף הופך להיות סובלני לתרופות מסוימות, אדם זקוק למינון גבוה יותר על מנת לחוש את השפעותיהן. בסופו של דבר, אדם מפתח תלות בתרופות, וההתמכרות מתרחשת.

תהליך גמילה לגיל הזהב

על מנת להתגבר בהצלחה על התמכרויות, אנשים חייבים לעבור תהליך שיקום נכון, וקשישים אינם יוצאים מן הכלל. כמו במרכזי גמילה אחרים, במרכזים המיועדים לבני גיל הזהב, התאוששות מהתמכרות כרוכה בטיפול פיסי לצד טיפול פסיכולוגי.

לפני שאדם מבוגר יכול להיות מטופל בהיבטים הפסיכולוגיים של ההתמכרות, עליו להיות מטופל מבחינה פיסית. מרכזי הטיפול גומלים בהדרגה את המטופלים מחומרים ממכרים. הזמן הדרוש לגמילה, תלוי במטופל הספציפי, כמו גם בטיב ההתמכרות. כשמדובר בהתמכרויות בקרב בני גיל הזהב, חשוב שהמטופל יהיה במעקב קבוע על ידי איש מקצוע.

ברגע שמטופל מבוגר מתגבר בהצלחה על התמכרות פיסית לחומר, יש לטפל בהיבט הפסיכולוגי. בדרך כלל מטופלים מבוגרים עובדים עם מדריכי התמכרות על בסיס של אחד לאחד, ובמפגשים קבוצתיים. יחד עם זאת, בדיוק בדומה לכל מרכז טיפול אחר, מרכזי גמילה לבני גיל הזהב נועדו לטפל באופן אישי בכל אחד. בעוד שמטופל אחד מצליח באמצעות עבודה במסגרת קבוצתית, מטופל אחר מצליח בטיפול הניתן במסגרת אישית.

בתהליך הגמילה, אנשי מקצוע עובדים עם מטופלים כדי לגלות את הגורם להתמכרות. מבוגרים רבים מפתחים התמכרות כתוצאה מבעיות אחרות כגון דיכאון או מחלת אלצהיימר. מרכזי הטיפול לבני גיל הזהב מערבים גם את בני המשפחה של המטופל, באמצעות טיפול משפחתי ועבודה משותפת.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!