קבוצות תמיכה לנגמלים

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

קבוצות תמיכה לנגמליםאנשים אשר נמצאים בתהליכי גמילה מסוגים שונים של התמכרויות, חווים לא פעם קשיים ומעידות. תהליך הגמילה אינו דבר פשוט והנגמלים עומדים בפני אתגרים רבים עד שהם מגיעים לגמילה מלאה. המטרה של קבוצות תמיכה לנגמלים היא להקל על האנשים ולסייע להם בכל התהליך המורכב אותו הם עוברים.

על מנת להיגמל, וכדי להתגבר ולהקל על הקושי הפיזיולוגי שמלווה את הגמילה, מרבית הנגמלים מהתמכרויות נעזרים בשיטות טיפול שונות כגון שימוש בתרופות, תכשירי ניקוטין ועזרים פיזיים נוספים.

יחד עם הטיפול הרפואי, נגמלים רבים מסתייעים גם בטיפול פסיכולוגי התנהגותי כדי להתגבר ולהקל על הקשיים הרגשיים המלווים את הרגלי ההתמכרות. השתתפות בקבוצות תמיכה לנגמלים היא סוג מסוים של טיפול רגשי למטרת גמילה.

קבוצות תמיכה – יתרונות

קבוצות תמיכה לנגמלים מורכבות ממספר אנשים שנמצאים בתהליכי גמילה, בדרך כלל מאותו סוג של התמכרות, והן מועברות אחת לשבוע או לתקופה אחרת המוגדרת מראש. את מפגשי הקבוצות מעבירים מנחי קבוצות מנוסים בתחום של גמילה מהתמכרות או אנשים שהיו מכורים בעבר וכעת הם נגמלו לגמרי. חשוב שמעבירי המפגשים יכירו היטב את הקשיים של הנגמלים וידעו כיצד להתמודד עמם.

אנשים שבוחרים להשתתף בקבוצות תמיכה לנגמלים יודעים שדרכן הם יקבלו מענה על הצורך הבסיסי לדעת שהם אינם נמצאים לבד בתהליך הגמילה וכי יש אנשים נוספים שחווים את אותם הקשיים ומתמודדים עם אותם הדברים הכרוכים בגמילה.

משתתפי קבוצות תמיכה לנגמלים חולקים יחד חוויות משותפות, מספרים את מה שעובר עליהם ושומעים את סיפורי הנגמלים האחרים. הנגמלים המשתתפים בקבוצות התמיכה מרגישים מחוזקים מאוד ומקבלים כוחות להתמודד עם סיטואציות קשות בתהליך הגמילה. עצם הידיעה שמישהו אחר חווה את אותן החוויות רק מחזקת את העובדה שכולם יכולים להתמודד. כאשר בקבוצות תמיכה משתתפים גם נגמלים ותיקים שאינם מכורים כבר תקופה ארוכה, הנגמלים החדשים מקבלים מוטיבציה גבוהה וכוח רב להמשיך בתהליך.

במסגרת הטיפול הקבוצתי כל אחד מהנגמלים מונה את מספר הימים הרצופים שבהם הוא כבר פסק ממנהגי ההתמכרות שלו (לא עישן, לא שתה, לא הימר ועוד). עצם הכרזת מספר הימים משפרת את המוטיבציה של הנגמלים להמשיך ולהצליח בתהליך שהתחילו, מתוך ידיעה שכל מעידה תאכזב לא רק אותם עצמם אלא את כל חבריו לקבוצה.

היעילות של קבוצות תמיכה לנגמלים מהתמכרויות שונות היא מוכחת כמוצלחת במיוחד, כאשר אחוזי ההצלחה גבוהים הרבה יותר בקרב נגמלים שהשתתפו בהן לעומת נגמלים שעברו את תהליך הגמילה לבדם ונעזרו רק בטיפול תרופתי.

הנגמלים לא לבדם

קבוצות תמיכה לנגמלים אלו הן קבוצות מגובשות של אנשים שבאו מתוך אותה מטרה והיא להיגמל לגמרי מההתמכרויות (למשל, אלכוהוליסטים אנונימיים). חברי הקבוצה תומכים זה בזה ומעודדים כאשר ישנם קשיים. הלכידות הקבוצתית עוזרת לנגמלים לא להישבר ולא לחזור להתמכרות. הנגמלים אשר משתתפים בקבוצות תמיכה יודעים כי הם לא לבדם וכי בכל מקרה או צורך יש להם אל מי לפנות על מנת לקבל תמיכה נפשית, עידוד ועזרה.

הנגמלים יודעים שגם מעבירי המפגשים נמצאים למענם בשעת מצוקה וכי הם יכולים לפנות אליהם בכל עת ולקבל מענה לצרכיהם. התמיכה שניתנת דרך קבוצות תמיכה לנגמלים היא חשובה ביותר לנגמל עצמו אך גם לסביבתו הקרובה- משפחה, חברים, קולגות לעבודה ועוד.

נגמלים אשר משתתפים בקבוצות תמיכה יודעים שתמיד יש להם למי לפנות בשעת צרה או קושי, דבר שיכול להקל על הקושי ואף למנוע אותו מבעוד מועד. חברי הקבוצה מעניקים זה לזה כוחות נפשיים ותחושה של ביטחון להמשיך בתהליך הקשה והמורכב.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!