כיצד משפיע עישון על מערכות יחסים?

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

השפעת עישון על מערכות יחסיםהאם הרגלי העישון שלכם מפריעים לחיי האהבה שלכם? לעישון יש חסרונות רבים שהם מעבר לסיכונים הבריאותיים בלבד, והם צריכים לסמן שהגיע הזמן להפסיק.

אך קיימות אף סיבות רבות אחרות, שכן בעיות בריאות נלוות נוטות להתרחש לאט ולהיות פחות מוחשיות, עד שלעתים קרובות מאוחר מדי. למרבה הצער, עישון בהחלט משפיע באופן משמעותי על מערכות יחסים, וזוהי רק סיבה נוספת להיגמל. נכון?

זמן השינה

במערכת יחסים עם בן או בת זוג שאינם מעשנים, העישון של בין הזוג המעשן הוא בינוני, ומגיע לשש עד שבע סיגריות ביום. בן הזוג שאינו מעשן מתלונן באופן קבוע על העישון במהלך השינה, היות ובסוף היום, השיער של המעשן מריח מסיגריות, אלא אם כן הוא מתקלח ממש לפני השינה.

זהו מצב מתסכל, המונע את ההתכרבלות האהובה. התנהגות זו יוצרת ניתוק ובמקרים רבים בני הזוג חשים חוסר קרבה עם היקיצה.

עישון ומיניות – מעשנים הם בעלי סיבולת מינית מופחתת בהשוואה לאנשים שאינם מעשנים, והם אינם מסוגלים לבצע פעילויות מאומצות מבלי להתנשף ולקחת הפסקות. זהו מצב מתסכל במידה ניכרת, המפחית את הפעילות המינית ופוגע בשביעות הרצון המינית במערכת היחסים.

בן זוג מעשן הוא בן זוג חולה – ברור שאנשים מעשנים צריכים לדאוג מפני מחלות לב, מחלות ריאות וסרטן, אך מעשנים פשוט חולים לעתים קרובות יותר. בעוד שבן הזוג מסכים להעניק את הטיפול, אין זה מצב מהנה להתמודד עם אדם שסובל באופן קבוע מהצטננות, כשאת רוב המחלות האלו ניתן למנוע באמצעות פשוט הפסקת עישון.

אמצעי מניעה

פרסומות למניעת הריון קובעות תמיד שנשים מעל גיל 25 אינן צריכות לעשן אם הן נוטלות גלולות למניעת הריון או משתמשות בהתקנים. זוהי סיבה טובה להפסיק לעשן. קיימות עדויות מדעיות לפיהן יעילות אמצעי המניעה עשויה להיות מופחתת או אפילו לגרום לבעיות לב, אם נשים מעשנות משתמשות בהם.

בעיות הבריאות משתנות בהתאם לסוג אמצעי המניעה בהם משתמשות הנשים, גילן וכמות העישון. לכן מומלץ שלא לקחת סיכון בריאותי ולהפסיק לעשן במקום להפסיק להשתמש באמצעי מניעה.

תוחלת חיים

אנשים שמצאו את בן או בת הזוג האידאלים שלהם, הם ברי מזל, ואם ההחלטה היא להישאר עימם ולבלות איתם את שארית החיים, השאיפה היא שהחיים יהיו ארוכים, מלאים ומאושרים, ממש עד הסוף, ולא בטרם עת, נכון?

ובכן, הסיכון למוות מסרטן הריאות בקרב נשים מעשנות גדל בשנים האחרונות, כך שככל שתמשיכי לעשן, כך תחיי פחות עם בן זוגך. מצד שני, ככל שתפסיקי לעשן מוקדם יותר, כך תוכלי להאריך את תוחלת החיים שלך ואת הזוגיות המאושרת.

בגדים וריהוט – בן או בת הזוג שאינם מעשנים אינם מעוניינים שבגדיהם, המצעים או הרהיטים יריחו מעשן סיגריות.

אולי יעניין אותך גם:

נשים מעשנות נמצאות בסיכון לחלות ביותר מסוג אחד של סרטן

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!