כיצד העישון הורס את המראה

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

נזקי העישון מפורסמים בהרחבה בכלי התקשורת ובאזהרות רבות המופיעות על גבי קופסאות הסיגריות. "העישון מזיק לבריאות", "הסיגריות מקצרות את תוחלת החיים", "הסיגריות מסכנות את העובר" וגם – "הסיגריות פוגעות באון המיני".

מה שלפעמים עשוי להפתיע, גם מעשנים וותיקים, הוא האופן שבו העישון משפיע על המראה. קשה לכם להיגמל? כדאי שתדעו באילו אופנים גם המראה שלכם צפוי לשלם את המחיר.

חיוך צחור? תשכחו מזה

סוכריות, מתוקים ושוקולד גורמים לעששת ולחורים בשיניים, אבל גם הסיגריות בהחלט לא מומלצות לאלה שרוצים שיניים בריאות וחיוך צחור. היבט המוכר היטב לכל מעשן הינו הניחוח הלא ממש סימפטי המלווה את הבל הפה. אבל מלבד ריח פה, מעשנים "מנוסים" מגלים שהשניים נצבעות ונעשות צהובות או חומות.

אז שיניים מוכתמות הן בהחלט בעיה, אבל יש תופעה אפילו קשה יותר. העשן פוגע בחניכיים ומביא לסיכון מוגבר לנשירת שיניים. לא נעים.

ולא רק צבע השיניים מושפע מהסיגריות שאתם מעשנים. החומרים המצויים בסיגריות, אותם הרעלים ותוספי הלוואי מכתימים גם את האצבעות האחוזות במוצרי העישון וגם הציפורניים נפגעות. אמנם אצבעות מוכתמות פחות בולטות לעין במבט ראשון ביחס לשיניים צהובות, אבל זה בהחלט לא נעים, לא יפה ולא אסתטי.

השפעה חמורה על בריאות העור ומראה הפנים

אנשים שמעשנים נראים הרבה יותר מבוגרים – קמטים יופיעו בגיל צעיר יותר לעומת אצל הלא מעשנים, עפעפיים ייראו נפולות יותר ובכלל – העור עייף יותר והגוון שלו דהוי. במיוחד עור הפנים רגיש לנזקים, הוא משנה את צבעו לגוון פחות בריא. גם הגמישות הטבעית של העור נפגעת באופן משמעותי.

זוהי אומנם תופעה טבעית שמרחשת עם העלייה בגיל, אבל בקרב מעשנים ומעשנות, מדובר בתופעה מואצת באופן ניכר. אך לא רק הנזקים לעור גלויים לעין. העישון משחרר רדיקלים חופשיים שפוגעים גם באסתטיקה אך גם מעלים את הסיכון לגידולים ממאירים ובלתי ממאירים.

הגוף מתקשה להתרפא

עישון עלול לפגוע גם בבריאות השיער ואף לגרום לנשירה מוגברת. ידועה גם ההשפעה המאטה תהליכי ריפוי של פצעים, כך שצלקות עמידות ובולטות יותר מאפיינות מעשנים לעומת לא מעשנים. אך באיזה אופן גורם העישון לכל אותם נזקים, לכל אותה הזדקנות מואצת של העור? המומחים מונים כמה וכמה סיבות אפשריות.

הרעלים שבסיגריות ובעשן מונעים ספיגה של מרכיבים תזונתיים כגון ויטמינים ומינרלים. רדיקלים חופשיים המועברים אל הגוף תוך כדי עישון מאיצים את ההזדקנות ומקשים על מנגנוני הריפוי והתחזוקה של הגוף לפעול ביעילות. בשל העישון חלים שינויים בכלי הדם ולא מגיעה אספקה מספקת לפני העור ולאפידרמיס.

לכל אלה ניתן להוסיף השפעות נוספות, חלקם עדיין נחקרות, בשל החשיפה למאות חומרים רעילים וזרים המצויים בסיגריה ממוצעת אחת ויחידה. החום, העשן, הצריבה – גם אלה לא עושים חסד עם הגוף – לא מבפנים ולא מבחוץ.

נקודת אור – כאשר מצליחים להיגמל, או לכל הפחות להפחית באופן ניכר את כמות הסיגריות שנוהגים לעשן, מצליח הגוף לשקם חלק מהנזקים. ככל שהגמילה מתחילה מוקדם יותר – ההשפעה דרמטית יותר.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!