השפעת עישון על קביעת הביטוח

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

השפעת עישון על ביטוחיםלא צריכים להיות מעשנים כבדים בכדי להכיר את נזקי העישון והשלכותיו. אין ספור קמפיינים מטעם האגודה למלחמה בסרטן, אין ספור הסברים של רופאים ופרסומים היוצאים ממשרד הבריאות מספרים לכולנו על הסכנה שבעישון.

מאמר זה עוסק בפן אחר של העישון, עליו לא מרבים לדבר: השפעת העישון על רכישת ביטוח, כגון ביטוח סיכוני מוות וביטוח מפני מחלות קשות.

ביטוח מקרה מוות, המכונה גם ביטוח ריסק, רלוונטי הן לאנשים שרכשו ביטוח זה מיוזמתם והן לכל בעלי המשכנתאות למיניהם, שהצטרפו לביטוח כחלק מחובותיהם של בעלי משכנתאות בבנקים.

עישון – סכנת חיים

מדוע בעצם ישנה משמעות לעישון כאשר חברת הביטוח מקבלת לשורותיה מבוטח כזה או אחר? למעשה, חברות הביטוח יודעות להעריך כיצד לעישון, כמו גם להיבטים אחרים בסגנון החיים או לגיל, יש השפעה על בריאות ותוחלת חיים. כמו כן, ביכולתה של חברת הביטוח להעריך כיצד עישון משפיע, ולמעשה מעלה, את הסיכוי לחלות במחלה קשה.

היות והעישון מהווה סכנת חיים מדובר בעניין מהותי עבור חברת הביטוח. המשמעות – כל אדם שמבקש לרכוש ביטוח, ביטוח חיים או ביטוח מחלות קשות, יתבקש לענות על השאלה – האם אתה מעשן או שאינך מעשן?

מעשנים משלמים יותר!מעשנים משלמים יותר!

חברת ביטוח, על פי רוב, לא תסרב לבטח אדם המגדיר עצמו כמעשן. בהחלט יתכן שיאפשרו רכישת ביטוח עם חריגות שונות, למשל חברת הביטוח לא תספק כיסוי למחלות ריאה כגורם מוות. אך מה שלא פחות חשוב – גם אם הביטוח אושר ואפילו אם לא קיימות חריגות, קיים הבדל מהותי בין מבוטח מעשן לבין מבוטח שאיננו מעשן. המבוטח המעשן ישלם פרמיית ביטוח הרבה יותר גבוהה לעומת המבוטח שאיננו מעשן.

מובן, שיש הבדלים בין הפרמיות בין חברות ביטוח שונות, אבל הכלל הוא כי מעשן ישלם פי אחד וחצי ואפילו פי שניים יותר לעומת מי שאיננו מעשן.

הפסקתם לעשן? ספרו לסוכן

מתלבטים למה כדאי להפסיק לעשן? ההחלטה האם לעשן או לא לעשן צריכה להתבסס על פרמיית ביטוח כזאת או אחרת. אך יש להבין שעישון כרוך במחיר נוסף מלבד העלות, ותשלום על הוצאות רפואיות. חשוב להבין שהפסקת עישון משפרת באופן משמעותי את הבריאות לטווח הארוך.

גם חברות הביטוח מודעות לכך היטב ובהחלט ניתן לנצל זאת כאשר מצטרפים לביטוח חדש ואפילו – כאשר קיים ביטוח מזה שנים. הפסקתם לעשן – מהרו לדווח לסוכן הביטוח שלכם או לחברת הביטוח עצמה.

כיצד משפיעה הפסקת העישון מבחינת חברות הביטוח?

חברות הביטוח מתייחסות למי שהפסיק לעשן כאל מי שהקטין משמעותית את סיכוני התמותה ואת הסיכון לחלות במחלה קשה. אי לכך, חלה הפחתה בפרמיית הביטוח. אך חשוב לומר כי לא די להצהיר כי הפסקתם לעשן. הפסקת העישון חייבת להיות ממשית, לכל הפחות לתקופה של שנתיים ולעתים גם יותר מכך.

קיימים הבדלים בנושא זה בין חברות הביטוח – הן בפרק הזמן שלאחריו נחשב המבוטח כמי שהפסיק לעשן ולא חזר, כמו גם מבחינת שינוי הפרמיה.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!