גמילה מעישון באמצעות נטורופתיה

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אנשים רבים מתייחסים להפסקת עישון כאל אחד התהליכים הקשים ביותר להתמודדות, ולכן מבקשים טיפולים המקלים את הגמילה, ויעילים במונחי הפחתת מתחים הנגרמים לגוף באמצעות גמילה מההתמכרות וההרגל הפסיכולוגי והכימי.

היות ולטבק יש השפעה מגרה על מערכת העצבים, גמילה מעישון היא תהליך מורכב ביותר עבור מעשנים רבים המחליטים להפסיק. נטורופתיה מתייחסת למתח מערכת העצבים המחמיר באופן נפוץ בשל המשיכה לעישון בתהליך הגמילה. זהו אף תהליך יעיל המסייע לגוף לסלק את פסולת הלימפה והמתכות הכבדות כתוצאה מהעישון.

הגישות הנטורופתיות להפסקת עישון

נטורופתיה משתמשת בתרופות טבעיות, מזונות ומשקאות טבעיים, וצמחי מרפא, המסייעים להפחתת התשוקה לניקוטין והצלחה בתהליך הגמילה לטווח הארוך.

מים

אחת הסיבות בגללן ניקוטין כה ממכר וכה קשה להיפטר מההרגל היא שהוא מחלחל לגוף כמו רעלן. הוא חודר למערכת וקשה מאוד להוציא אותו. אך מים מטהרים את המערכת טוב יותר כמעט מאשר כל דבר, והגוף זקוק למים על מנת לנטרל השפעות מזיקות רבות של טבק וניקוטין.

המים מסייעים לריפוי ומאפשרים רגיעה במהלך הגמילה. ככל שאדם נוטש את הרגלי העישון, גופו נרפא מעצמו ומתחיל בטיהור, כשהמים מעניקים לו דחיפה נוספת להאצת התהליך וסיוע חזק יותר בלחימה בהתמכרות.

מיץ ענבים

השלב המשמעותי ביותר בגמילה מעישון והתגברות על התסמינים הוא סילוק הרעלים מהגוף. ניקוטין הוא אחד מרעלים אלו, וכשמסלקים אותו, התשוקה והתסמינים פוחתים. ניתן לשפר את ההתמודדות עם התהליך באמצעות שתייה יומית של מיץ ענבים.

החומצות במיץ פועלות כחומר טבעי לניקוי רעלים, מאפשרות השגת מראה צעיר יותר, ומנקות את הרעלים מהגוף מהר יותר. הרעלים הם שגורמים לתחושת התשוקה והפחתה ברמות האנרגיה. ניקוי הרעלים באמצעות שתיית המיץ מאפשרת את הגברת רמות האנרגיה והשגת תחושה טובה יותר מהר יותר.

שוש (ליקוריץ)

שורש זה עובד באמצעות סיפוק התשוקה האוראלית בקרב אנשים מכורים לסיגריות. הוא בטוח לשימוש במינונים מתונים, המקבילים לעד כשלוש כוסות תה ביום.

גי'נג'ר

כשאדם מתחיל בתהליך גמילה מעישון, הוא צפוי לחוות בחילה, הנחשבת לאחד התסמינים הנפוצים ביותר בגמילה מעישון. על מנת להתמודד עם הבחילה, ניתן לקחת ג'ינג'ר בצורה טבעית, בטבליות, בקפסולות או בתה. הוא מרגיע את הבטן, מסייע להתגבר על הבחילה ומונע פיתוי לשוב לסיגריות כדי להקל את המצב.

ויטמינים

מולטי ויטמינים, במיוחד המכילים ויטמיני C, A ו-E, מצוינים לתיקון הגוף ומעניקם לו את החומרים המזינים להם הוא זקוק לסילוק רעלים. כשאדם נלחם בהתמכרות, הוא זקוק לעזרים המסייעים להקלת תסמיני הגמילה ומעניקים לו יכולת טובה יותר להתמודד עם התשוקה. ויטמינים מעניקים כוח לגוף, הדרוש ללחימה בהתמכרות.

ג'ינסנג

ניתן להשתמש בכפית אבקת ג'ינסנג ולהוסיף אותו למיצים, דגנים, שיבולת שועל או מרק. מומלץ לקחת אותו בשעות הבוקר, כך שניתן להילחם בתשוקה לעישון במשך כל היום. אם זה לא מספיק, ניתן להגדיל את המינון או לקחת אותו בתדירות גבוהה יותר.

קראו עוד:

עישון פסיבי וסרטן ריאות

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!