מסטיק ניקוטין לגמילה מעישון

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מסטיק ניקוטין לגמילה מעישוןמסטיק ניקוטין נחשב לאחת מתרופות העזר היעילות לגמילה מעישון. המסטיק מפחית במקרים רבים את התסמינים הפיזיים הנילווים לגמילה מן הניקוטין ובכך מסייע רבות למטופלים להתמיד בתהליך הגמילה.

גמילה מעישון

תהליך הגמילה מעישון אינו תהליך קל ופשוט. במהלך התהליך מתמודדים הנגמלים עם השלכות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות רבות הנגרמות כתוצאה מהפסקת אספקת הניקוטין לגוף. מסטיק ניקוטין עוזר במניעת החשק לסיגריה ומקל על תסמיני הגמילה.

מחקרים מראים כי טיפול המשלב בין תחליפי ניקוטין לבין טיפול פסיכולוגי- התנהגותי מעלים את רמת הסיכוי של המטופל להתמיד בתהליך ולהגיע לגמילה ודאית. מבין תחליפי הניקוטין המסטיקים הינם הותיקים ביותר והם מומלצים לשימוש על ידי רופאים ורוקחים כבר משנות ה- 90.

מסטיק ניקוטין

המסטיק מכיל חומר פעיל בשם ניקוטין (אליו מתמכרים בעת העישון) במינונים נמוכים. לעיסת המסטיק מספקת לגוף ניקוטין ברמה מבוקרת וקבועה ועל ידי כך עוזרת להפחית את רמות הניקוטין בדם באופן הדרגתי ומקלה על תהליך הגמילה.

מטרת התרופה ללוות אנשים שאינם מסוגלים להיגמל בבת אחת מן העישון, אלא זקוקים לתהליך הדרגתי- גמילה מעישון על ידי שימוש במסטיקים אורכת כ- 3 חודשים עד חצי שנה. יתרון נוסף הטמון במסטיקים אלו הינו הסיפוק של הצורך האוראלי. נגמלים רבים אשר התרגלו לעשן שנים רבות חסרים את התחושה של משהו בתוך הפה, תחושה שמילאה לאורך אותם שנים הסיגרייה. המסטיקים מהווים תחליף בריא יותר לצורך זה.

אופן השימוש

ניתן להשיג את המסטיקים במגוון טעמים בחפיסות של 2 מ"ג ו- 4 מ"ג. את המסטיק לועסים באופן שונה מן הדרך בה לועסים מסטיק "רגיל". כדי להפיק מן המסטיק את הניקוטין יש ללעוס אותו מספר שניות באופן איטי ולאגור בפה את הרוק. תוך כדי הלעיסה משתחרר הניקוטין מן המסטיק ומתערבב ברוק המצטבר בחלל הפה. את הרוק יש לבלוע ולחכות מספר שניות עד שמורגשת ההשפעה.

במידה וחשים השפעה מומלץ להפסיק את הלעיסה. במידה ולא, יש ללעוס שוב עד שיורגש האפקט. לעיתים יש ללעוס את המסטיק כחצי שעה על לקבלת האפקט. במידה ולא מקפידים על טכניקה זו, האפקט של התרופה לא יגיע, מכיוון שהניקוטין משתחרר אל הדם דרך חלל הפה ולא דרך מערכת העיכול. אכילה או שתייה אסורים כ- 15 שעה לפני הטיפול מכיוון שהם פוגמים באפקט.

תופעות לוואי

לפני תחילת השימוש יש להיוועץ ברופא המטפל מכיוון שהתרופה אינה מתאימה או יעילה לכל אחד. בעת השימוש במסטיקים יכולות להתרחש תופעות לוואי בלתי רצויות כגון: כאבים בשיניים או כאבים בלסת וכן תחושת בחילה. כאשר משתמשים במסטיקים המכילים ניקוטין חשוב להיזהר מהרעלת ניקוטין. כדי להיפנע מתופעה מזיקה זו מומלץ לא לצרוך יותר מ- 24 מסטיקים ביום. כמו כן, למסטיקים ישנה תכונה ממכרת, אך הסיכוי לכך מאוד נמוך. אסור בתכלית האיסור לעשן תוך כדי הטיפול.

האם זה עוזר?

אנשים רבים היו סקפטים לגבי יעילות התרופה טרם תחילת הטיפול, אך לאחר שהתנסו בשיטה זו מצאו אותה יעילה ומסייעת מאוד. רבים מן המשתמשים מדווחים כי המסטיקים משרים בגוף את אותה תחושה שממלאת עבורם הסיגריה, אך ללא כל החומרים המזיקים הנילווים. כיום, רופאים רבים בארץ ובעולם ממליצים על טיפול במסטיקים המכילים ניקוטין כטיפול מסייע לגמילה מעישון.

כדאי לקחת בחשבון

מתוך מחקרים רבים אשר נעשו בתחום הגמילה מעישון נמצא כי הטיפול היעיל ביותר הינו הטיפול המשלב בין קבוצות תמיכה, טיפול פסיכולוגי- התנהגותי ותחליפי ניקוטין כמו המסטיקים. לסיכום, מסטיק ניקוטין נחשב לתרופה מקובלת המסייעת לאנשים המעוניינים להפסיק לעשן.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!