מנת יתר כתוצאה מהמשך ההתמכרות לסמים

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

המשך התמכרות לסמים ומנת יתראנשים המכורים לשימוש בסמים, כולל חומרים חוקיים או בלתי חוקיים, נמצאים בסיכון גבוה למנת יתר.

ללא קשר לסמים אליהם מתפתחת ההתמכרות, אם לוקחים מהם יותר לטווח הארוך, מתחילה להתפתח סובלנות כלפיהם, שעלולה למקם את המכורים במצב מסוכן ביותר.

התמכרות לסמים אינה באה והולכת מעצמה. אם לא מתחילים בתהליך גמילה מוקדם ככל הניתן, היא להסתיים באסון. יש להתייעץ עם הרופא או ליצור קשר עם ארגון תמיכה למכורים לסמים, שבו אחד היועצים ישמח להעניק את הסיוע הדרוש. מאמר זה מראה כיצד המשך השימוש בסמים מוביל למנת יתר.

התמכרות לסמים מתחדדת עם הזמן

כשממשיכים להשתמש בסמים, נדרש מינון גבוה יותר של הסם כדי לקבל את אותה השפעה. האופן בו הסם משפיע משתנה מאדם לאדם, כך שההתמכרות עלולה להסלים במהירות. תרופות מסוימות, כגון משככי כאבים אופיואידים, עלולות להיות ממכרות ולהוביל לשימוש בסמים אחרים כגון הרואין.

בשנת 2015 התרחשו 10,574 מקרי מוות כתוצאה ממנת יתר של הרואין. נתון זה הוא פי חמש משיער מקרי המוות כתוצאה מהתמכרות להרואין בין השנים 2002-2004. אם אתם נאבקים עם כל סוג של שימוש בסמים, אנא, פנו לקבלת עזרה. התמכרות לסמים עלולה להתפתח גם כתוצאה משימוש בתרופות שהגיעו מבית המרקחת. אתם יכולים לטפל בבעיית הסמים שלכם עוד היום.

לא כל הסמים זהים

סמים עשויים להיות מבלבלים ביותר כשנמצאים תחת השפעתם. חומר אבקה לבנה יכול להימצא בתרופות שונות רבות כגון מת', קוקאין או אפילו הרואין. עם סמים בלתי חוקיים, יתכן שהתרופה אינה טהורה ומכילה חומרים כגון ממתיקים, עמילן, צמחים, אבקת חלב וחומרים אחרים, אפילו סמים אחרים.

האמת היא שלא ניתן לדעת מה מכילים סמים בלתי חוקיים. אך אותו היגיון חל אף על תרופות מרשם. אין להשתמש בתרופות מרשם המיועדות לאדם אחר, גם אם הוא בן משפחה. לדוגמא, נניח שלקחת מספר טבליות אנטיביוטיקה שנקבעו עבור בן או בת הזוג שלכם או קרוב משפחה אחר.

הקלות הבלתי נסבלת של מנת יתר

היה לכם מרשם של עשרה מיליגרם טבליות, אך לבן הזוג יש 15 מיליגרם. לא ידעתם על ההבדל בין שני המרשמים, אז אם לקחתם שתי טבליות, הן משפיעות כאילו לקחתם פי שלוש מהמינון שנקבע לכם.

אם תחליטו לקחת שלושה טבליות, כשאתם בדרך כלל לוקחים שתי טבליות של עשרה מיליגרם, בעצם לקחתם 45 מיליגרם, בכמות שהיא כפולה מכפי שהגוף יכול להכיל, ומצב זה עלול להוביל למנת יתר של סמים.

שילוב תרופות במקביל עלול להוביל למנת יתר

כשמשלבים שתיית אלכוהול עם נטילת סמים, חווים השפעה מוגברת יותר. ניתן בקלות לחשוב שסמים הם סוג אחד, אך בעצם הם סוג אחר. בנוסף, לא כל הסמים מורכבים מחומרים טהורים. אתם יכולים לקחת את אותה כמות או רק מעט יותר מהכמות הרגילה, ולחוות מנת יתר.

במהלך השפעת אלכוהול או סמים, ניתן בקלות להתנסות במינון גבוה יותר. שילוב תרופות שונות במינונים שונים עלול להיות שילוב קטלני. האמת היא שבכל פעם בה אתם לוקחים סמים, אתם נמצאים בסיכון למנת יתר. לא קיימת "התמכרות בטוחה". התמכרות מוגדרת באמצעות חוסר איזון כימי במוח שמוביל להתנהגות אימפולסיבית כפייתית, למרות ההשלכות.

גמילה מסמים עוד היום

אנשים מכורים אינם עוסקים בחיפוש אחר סמים בלבד. קיימים מספר היבטים המשותפים לכל ההתמכרויות: החיפוש אחר שביעות רצון רגשית המעניקה תחושת ביטחון, תחושת אהבה ואפילו תחושת שליטה על החיים. אך כידוע, הסיפוק הוא זמני, וההתנהגות מובילה לבעיות כגון גועל עצמי, ביטחון עצמי מופחת ויכולת התמודדות ירודה יותר.

אנשים המתמודדים עם בעיות אלו, או אנשים שמכירים אדם שנאבק עם התמכרות לסמים, צריכים לפנות לקבלת סיוע והתייעצו עם איש מקצוע. אם אתם רוצים להבין מהו תהליך גמילה, צרו קשר עם מרכז גמילה, ללא התחייבות מצידכם. הדבר היחיד שתידרשו לספק הוא מה גרם לכם ליצור קשר. בצעו את השיחה היום כך שתוכלו להתחיל להתקדם בחייכם.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!