מכורים למין? על קבוצת תמיכה לטיפול בהתמכרות לסקס

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

קבוצה תמיכה מכורים למיןלאור כמות החשיפה בתקשורת בכל הנוגע להתמכרויות, מעודד להיווכח שישנה זמינות לתכניות תמיכה להתמכרויות השונות, ובמיוחד להתמכרות למין, הנחשבת להתמכרות התנהגותית אשר עשויה להיות מסוכנת כמו התמכרות לסמים.

גברים ונשים המושפעים מהתמכרות זו, סטרייטים או הומוסקסואלים, יכולים לשפר את מצבם באמצעות השתתפות במפגשי קבוצת תמיכה. תכנית התמיכה מסתמכת על עקרונות זהים לתכניות של אלכוהוליסטים אנונימיים, ותוכננה במיוחד לענות על הדפוסים הבסיסיים המזינים פעילות מינית הרסנית זו.

התמכרות למין היא התנהגות התמכרותית מסוכנת או כפייתית הנבנית לאורך זמן. בדומה להתמכרויות רבות אחרות, היא מתחילה כשיטת בריחה ממצבי חיים מלחיצים. לעיתים, התנהגות זו נובעת ממערכת יחסים עם בן זוג מכור למין, מה שמוביל בהדרגה לפעילות מינית מוגזמת מחוץ לקשר הזוגי. תכנית התמיכה להתמכרות למין מייצגת את המסלול בו יכלים לצעוד המכורים, עד השגת החופש מההתמכרות.

מהי קבוצת תמיכה למכורים למין?

בדומה לתכניות תמיכה להתמכרויות אחרות, קבוצת תמיכה למכורים למין מציעה למשתתפיה סביבה בטוחה בה הם יכולים לחקור את התנהגותם, לקבוע את הגורמים הבסיסיים להתמכרות ולהתחיל לנקוט בפעולות הגמילה.

במפגשי הקבוצה, המכורים נהנים מהסודיות המאפיינת את התהליכים אותם הם עוברים, ואת הסיפורים האישיים הנשמעים בה. המפגשים מתבצעים בסביבה שאינה שופטת, בה המשתתפים יכולים ללמוד זה מזה ומוזמנים לחלוק את סיפוריהם האישיים העוסקים בתחילת ההתמכרות שלהם, דרך שלבי ההתמודדות, ועד לגמילה.

תכנית 12 הצעדים

תכנית התמיכה במכורים למין מבוססת על שורת צעדים שהותאמו להתמכרות זו, על בסיס תכניות התמיכה באלכוהוליסטים אנונימיים. השינויים היחידים שבוצעו נועדו להבטיח את השפה העקבית של תכנית התמיכה, אך הדרך עצמה כוללת את אבני הדרך על פיהן פועלות תוכניות התמכרות רבות אחרות. תכנית 12 הצעדים כוללת:

 • הכרה בחוסר היכולת להתגבר על ההתנהגות המינית הממכרת.
 • אמונה כי כוח עליון יכול לסייע למכור לשוב להתנהגות מינית נורמאלית.
 • החלטה להזמין כוח עליון לחיי המכור, שיסייע בתהליך.
 • הערכת היקף ועומק ההתמכרות המינית.
 • הודעה בקיום ההתמכרות למין.
 • מתן אפשרות להתערבות כוח עליון.
 • בקשה מהכוח העליון שיסייע להתאוששות מההתמכרות המינית.
 • פירוט האנשים האחרים שנפגעו מהתנהגות המכור למין.
 • קבלת סליחה מלאה, במידת האפשר, מהאנשים שנפגעו.
 • המשך הערכה עצמית בתהליך ההתמכרות למין.
 • שיפור מערכת יחסים עם הכוח העליון, וביצועי חיים בהתאם.
 • חוויית התעוררות רוחנית והתחלה בהגשת עזרה לאחרים, בתהליך הגמילה שלהם.

התנאי היחיד לקבלת חבר להשתתפות בתכנית הקבוצה הוא הרצון להפסיק את הדפוס ההרסני של ההתמכרות. בעוד שמפגשי הקבוצה מבוססים על תהליכים רוחניים, ההתייחסות לכוח עליון אינו מתייחס במיוחד לאלוהים. כל אחד מחברי הקבוצה מגדיר באופן אישי את הכוח העליון עליו הוא מסתמך, כל עוד כוח זה משמעותי עבורו.

הדרך לגמילה- הכוח שבקבוצה

תהליך ההשתתפות בקבוצת התמיכה אינו קל, והשינוי אינו מתרחש במספר פגישות. זהו תהליך ארוך הנבנה בהדרגה עד להתגברות על ההתמכרות. לאחר השתתפות בשישה מפגשים רצופים, המשתתפים יכולים לקבל סיוע וליווי אישי מאחד מחברי הקבוצה, שסיים את הצעד ה-12, ומוכן לסייע לאחרים. המכורים מקבלים חומרי קריאה המסייעים להם ללמוד יותר על התנהגויותיהם הכפייתיות ולנווט את המסלול שלהם לריפוי.

קבוצת התמיכה מספקת תמיכה והדרכה לאנשים הסובלים מהתמכרות למין. חברי הקבוצה מקבלים את התמיכה לה הם זקוקים בטיפול בדפוסים השליליים של התנהגותם ההרסנית, באווירת אמון, קבלה, חשאיות וחוסר שיפוט. המפגשים עשויים להתבצע על בסיס יומי, שבועי או חודשי, והמשתתפים יכולים לבחור את תדירות ההשתתפות הנחוצה להם.

חווייה ראשונית בקבוצת תמיכה למכורים למין

בפעם הראשונה בה מגיע מכור למין להשתתף בפגישת קבוצת התמיכה, הוא מקבל הזדמנות להציג את עצמו ולשתף את חוויותיו. שיתוף פרטי ההתמכרות אינו חובה למצטרפים חדשים, אך הקבוצה מעודדת אותו לשתף את סיפורו. עם הזמן מבין המכור שהגיע לסביבה בטוחה בה מבינים החברים את העובר עליו.

קבוצת התמיכה במכורים למין אינה מקבלת תרומות מאנשים או ארגונים מחוץ לחברותם. למרות שאין דרישה לדמי חבר, חברי הקבוצה תורמים כספים המשמשים לתשלום הוצאות הקבוצה. יחד עם זאת, דגש התנהלות הקבוצה הוא שאין חובה לתרום. כלומר, מכור המעוניין להשתתף במפגשים ולהבריא מהתמכרותו, אך אין לו את האמצעים לתרום, יכול להשתתף, שכן הדגש מוצב על תהליך הבראתו.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!