פרויקט יד ביד של אברהמסון – תוכנית גמילה מעישון לחיילים ולנוער

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גמילה מעישון לחיילים ונוערמכון אברהמסון מוכר מזה שנים כמכון המסייע לאנשים להיגמל מהתמכרויות ומהרגלי חיים מזיקים ולא בריאים. לאחרונה, נמסר על מגמה של התרחבות בפעילות המכון ויחד עימה גם פעילות מבורכת של תרומה למען הקהילה. תרומה בעלת משמעות מיוחדת הינה הענקת טיפולי גמילה מעישון לצעירים בחינם, ללא עלות.

התוכנית, שאת עיקריה נציג מיד, מיועדת לבני נוער מתחת לגיל 18 וכן לחיילים שקצו בהתמכרות לסיגריות ורוצים להפסיק לעשן ולחיות חיים טובים ובריאים יותר. לצעד כזה, כך מסתבר, יש הרבה משמעויות לצד התועלת הבריאותית הכמעט ברורה מאליה.

תוכנית גמילה לצעירים

תוכנית הגמילה שאותה מציעים במכון אברהמסון במיוחד לצעירים כוללת שילוב של שיחות אישיות וכן תמיכה וייעוץ שניתנים מחוץ לשעות הטיפול על ידי מומחים מטעם המכון. תוכנית הגמילה נשענת על מספר טיפולים ופגישות פרונטליות, כאשר ניתן לפנות במקביל לקבלת תמיכה רגשית והתנהגותית גם באמצעות הטלפון.

כאשר יש בכך צורך, משלבים בתהליך הגמילה גם אימון אישי להעצמה ותמיכה ואם צריך – מוסיפים פגישות עד להצלחה. כמובן שהתהליך מבוסס על רצון כן של הצעיר ששואף להיגמל והתוצאות בהחלט נראות בשטח. חשוב להבין שככל שגיל הנגמל צעיר יותר כך הופכים יתרונות הגמילה למהותיים יותר ונזקים רבים נחסכים.

גמילה מעישון – כל היתרונות

על היתרונות הברורים של גמילה מעישון, על הארכת תוחלת החיים, הקטנת הסיכון למחלות קשות, סרטן ריאות, מחלות של כלי הדם, נראה שכמעט אין כל צורך להרחיב. כיום, מעטים הם המעשנים, אפילו הצעירים, שאינם יכולים לדקלם בעל פה את נזקי העישון ברמה הבריאותית.

אך האם זאת אומרת שאין צורך להזכיר את כל היתרונות של גמילה מעישון? אנו סבורים שסקירה, ולו קצרה, של יתרונות הגמילה עבור בני הנעורים, החיילים והצעירים יכולה להעניק תמיכה נוספת שתסייע בהחלטה להיגמל ולהפסיק לעשן. היתרונות, לצד החשיבות הבריאותית כוללים:

  • חיסכון כספי ניכר – האם ידעתם שסיגריות הן הרגל יקר מאוד? מעשן כבד יכול בקלות לשלם עבור סיגריות גם 10,000 ₪ ואפילו כפליים וגם פי שלוש מכך בכל שנה? שנה או שנתיים בלי עישון יכולים לממן תואר באוניברסיטה, השקעה במשפחה, רכב חדש ועוד הרבה דברים טובים וחיוביים יותר.
  • רעננות מחודשת – אפילו מעשנים צעירים שאינם מרגישים באופן מובהק את השפעות העישון על הבריאות מרגישים תחושה של חיות ורעננות לאחר הגמילה. רוצים להפסיק להרגיש עייפים? רוצים לחוש רעננים ולא לסבול מריח של מאפרה? גמילה היא הצעד בכיוון הנכון.
  • מרגישים עוצמה – מעשנים רבים שמבינים עד כמה שמדובר בהרגל רע עשויים לחוות תחושה של כישלון כאשר הם מנסים להפסיק לבד אך לא מצליחים. חשוב להבין שהרגל העישון ביחד עם הניקוטין מהווים התמכרות עמוקה, שקשה מאוד לשים לה סוף ללא עזרה. אין זו בושה להיעזר במומחים. לאחר שנגמלים מרגישים במקום כישלון תחושה של עוצמה. לא רק זאת, אלא שהרגשת ההצלחה לובשת צורה גם בקידום אספקטים אחרים בחיים. גמילה ועישון ביחד עם קידום עצמי? נשמע בהחלט צעד לעניין!

מחזירים את השליטה לחיים

מעשנים רבים ובהם גם צעירים לומדים להרגיש כיצד ההתמכרות תופסת אחיזה בהיבטים מרכזיים של החיים. במידה מסוימת, ניתן לראות כיצד תחושת אובדן השליטה והעצמאות פוגעת לא פחות מהחומרים המזיקים שבסיגריה.

גמילה מוצלחת, במיוחד בגיל צעיר, מאפשרת ליהנות גם מהרגשה של שליטה מחודשת בחיים. תחושת השליטה הזאת חשובה ואפילו חיונית לבני הנוער ולחיילים צעירים. כאשר מוסיפים לכך את כל יתר היתרונות וכאשר מדובר בהזדמנות לגמילה בליווי מקצועי וללא עלות – מדובר בהזדמנות שכדאי לתפוס בשתי ידיים.

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!